Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Zapraszamy na Targi CARTES & IDentification 2008

Printer Friendly and PDF

Najważniejsze światowe targi zabezpieczeń cyfrowych i inteligentnych technologii odbędą się w dniach od 4 do 6 listopada 2008 na terenie Parc des Expositions Paris-Nord Villepint.

Po sukcesie odniesionym w ubiegłym roku, targi "CARTES & Identification” przygotowują się do tegorocznej edycji, która z pewnością ponownie przyciągnie ponad 20.000 zwiedzających. Organizatorzy oczekują również udziału 520 wystawców i 1700 uczestników kongresu. Uznane na całym świecie za punkt odniesienia dla branży zabezpieczeń cyfrowych i inteligentnych technologii, targi „CARTES & Identification” stanowią niewątpliwie światowe forum tej branży. W dniach od 4 do 6 listopada bieżącego roku, wszyscy specjaliści związani z kartami chipowymi i identyfikacją ponownie spotkają się w Paryżu na terenach wystawowych Paris-Nord Villepinte.

Tematy przewodnie edycji 2008: Transakcje elektroniczne, ID management.
Gość honorowy imprezy: Stany Zjednoczone

Po Japonii, w tym roku gościem honorowym targów CARTES & IDentification będą Stany Zjednoczone. Jako prawdziwy prekursor w dziedzinie zastosowań transportowych, płatniczych, lojalnościowych i z zakresu wymiany, Stany Zjednoczone skupią się głównie na rozwiązaniach bezdotykowych.

Wobec wzrostu znaczenia technologii bezdotykowych w Europie, Stany Zjednoczone wydają się bardzo zaawansowane w rozwijaniu ich licznych zastosowań, takich jak na przykład dokumenty elektroniczne lub karty płatnicze.

Rynek bezpiecznych transakcji elektronicznych jest strategiczną dziedziną, w której USA działają bardzo aktywnie i w związku z tym mają tendencję do narzucania nowych norm technologicznych.

Swoją obecność podczas najbliższej edycji targów Stany Zjednoczone zaznaczą wystąpieniami podczas kongresu, pawilonem narodowym zlokalizowanym w samym centrum targów, imprezami towarzyszącymi i obecnością ważnych decydentów.

Centralnym punktem targów „IDentification” będzie ID management.

Targi „CARTES 2008” rezerwują szczególne miejsce dla wyjątkowo dynamicznego sektora jakim jest identyfikacja. Potwierdza to fakt, że w ubiegłym roku z powodzeniem wprowadzono ekspozycję o nazwie Identification. Poświęcona technologiom zabezpieczeń i biometrii, w tym roku zlokalizowana będzie obok targów „CARTES” i skierowana do tej samej grupy zwiedzających.
Tak więc, targi zgromadzą wszystkie podmioty oferujące rozwiązania i technologie związane z biometrią, zabezpieczaniem dokumentów, uwierzytelnianiem, kontrolą dostępu fizycznego i logicznego, kryptografią, technologiami RFID i procedurami e-Government.

Cartes&IDentification-2008-zdj-2.jpg

Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji targów będzie zarządzanie certyfikatami elektronicznymi. Wystawcy zaprezentują rozwiązania odpowiadające obecnym potrzebom w dziedzinie zabezpieczeń. Obecność na targach „IDentification” będzie zatem niezbędna dla zdobycia informacji o rozmaitych technologiach w zakresie ID management.

Po ubiegłorocznym sukcesie, organizatorzy targów „CARTES & IDentification” również w tym roku przygotowują ekspozycję Mobile Transaction TechZone przy współpracy z NFC Forum.

Stymulowane rozwojem technologii bezdotykowych i multiaplikacyjnych, transakcje mobilne oferują rozmaitym podmiotom nowe zastosowania i nowe perspektywy: NFC, RFID, M2M, bezpieczeństwo transakcji, Kiosk technologies.

W roku 2007 w tej części ekspozycji obecne były takie firmy jak : Innovision, Legic, MasterCard, Nexpert, Nokia, NXP Semiconductors, Stolpan, Toppan Printing, USA Technologies. W roku bieżącym pojawią się nowe, równie dynamiczne podmioty.

"CARTES & IDentification" 2008 to również...

  • Kongres o niewątpliwie największym światowym znaczeniu, będący skondensowanym źródłem informacji i know-how. Trzydniowy kongres będzie międzynarodowym forum wymiany doświadczeń i wiedzy o nowościach. Spotkanie to, poświęcone tematyce związanej z kartami i identyfikacją, stanowić będzie najlepsze odbicie tendencji rynku i niezbędne uzupełnienie wizyt na stoiskach. Konferencje prezentujące najbardziej innowacyjne projekty, będą okazją do wymiany opinii oraz spotkań pomiędzy prelegentami-ekspertami i ponad 1700 uczestnikami kongresu oraz do omówienia najbardziej aktualnych tematów.
  • Inauguracyjna konferencja World Card Summit zgromadzi czołowe przedsiębiorstwa branży, których przedstawiciele wymienią poglądy na temat aktualnego stanu rynku oraz jego wizji.
  • Konkurs z nagrodami – Sezamy – przejawem uznania w branży.Bardzo pożądane przez specjalistów z dziedziny kart chipowych i identyfikacji, „Sezamy” są wyrazem międzynarodowego uznania ze strony branży. Konkurs ten otwarty jest dla wszelkich przedsiębiorstw z reprezentowanych sektorów, niezależnie od tego czy biorą one udział w targach CARTES & IDentification w charakterze wystawców czy też nie. Jako wyjątkowe narzędzie promocji dla innowacyjnych projektów, nagrody te stanowią uwieńczenie wielu lat prac badawczo-rozwojowych. „Sezamy” przyznawane są przez jury złożone z ekspertów i wręczane podczas prestiżowej ceremonii organizowanej w Paryżu, w przeddzień otwarcia targów. Z produktami zakwalifikowanymi do finału konkursu można się będzie zapoznać na terenie ekspozycji pod nazwą SESAMES, znajdującej się w centralnej części targów.

Już teraz zaznaczcie Państwo w swoim kalendarzu termin 4, 5 i 6 listopada 2008!

Najnowsze informacje na temat targów CARTES & IDentification są dostępne na stronie internetowej: www.cartes.com

Informacje praktyczne:
Termin: 4, 5 i 6 listopada 2008
Miejsce: teren Parc des Expositions Paris-Nord Villepinte w Paryż

Bezpośr. inf. Ewa Zielinska
UBIFRANCE
Misja Ekonomiczna Ambasady Francji
e-mail: ewa.zielinska@missioneco.org

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony