Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

O nas

Czasopismo „Zabezpieczenia” powstało w styczniu 1998 roku. Początkowo ukazywało się co cztery miesiące, jednak zainteresowanie, z jakim spotkało się ze strony Czytelników, sprawiło, że już po kilku wydaniach „Zabezpieczenia” stały się dwumiesięcznikiem. Nasze czasopismo jest bezpłatne.

Jak wynika z założeń programowych, „Zabezpieczenia” spełniają funkcję pisma edukacyjno-informacyjnego branży zabezpieczeń. Taka linia programowa jest konsekwentnie realizowana poprzez publikowanie artykułów w takich działach, jak SSWiN, Ochrona peryferyjna, Telewizja dozorowa, Kontrola dostępu, Ochrona przeciwpożarowa, Monitoring, Systemy zintegrowane, Zabezpieczenia mechaniczne, Ochrona informacji, Ochrona fizyczna, Systemy przeciwkradzieżowe, RFID, Systemy przywoławcze, Projektowanie, Ochrona osobista, Normalizacja, Zasilanie.

Zakres tematyczny materiałów publikowanych w tych działach stale się powiększa, zgodnie z postępem dokonującym się w dziedzinie technologii i pojawiającymi się nowymi potrzebami oraz możliwościami. Telewizja dozorowa to dziś już nie tylko tradycyjnie rozumiane systemy CCTV, działające w zamkniętych obwodach, ale także coraz częściej rozległe systemy wykorzystujące sieciową transmisję IP. Ochrona przeciwpożarowa to obecnie także dźwiękowe systemy ostrzegawcze, dziś powszechne, a jeszcze kilka lat temu dopiero raczkujące w naszym kraju. Dział Monitoring, oprócz tematyki monitorowania alarmów z obiektów stałych, obejmuje także monitoring środowiskowy i przemysłowy oraz zagadnienia związane z monitorowaniem obiektów ruchomych, w tym za pomocą satelitarnych systemów wykorzystujących technologię GPS do określania lokalizacji pojazdów. W dziale Ochrona informacji Czytelnik znajdzie nie tylko rozważania teoretyczne i opisy norm lub standardów, ale również źródło praktycznej wiedzy na temat sposobów zabezpieczania informacji podczas jej transmisji czy przechowywania w postaci elektronicznej.

Pojawiła się także problematyka związana z innymi niż wymienione wyżej systemami niskoprądowymi, coraz częściej funkcjonującymi w powiązaniu z systemami zabezpieczeń w nowoczesnych obiektach biurowych, handlowych, przemysłowych, bankowych, mieszkalnych, edukacyjnych i specjalnego przeznaczenia. W ślad za tym – nowe działy, np. Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze (DSO), Bezpieczeństwo IT, Porady prawne, Biometria, Nowe technologie, Inteligentyny budynek, Inteligentne miasta, Cyberbezpieczeństwo.

Z powodzeniem funkcjonują również działy takie, jak Porady, zawierające artykuły związane z różnymi aspektami życia codziennego, a także wskazówki techniczne dotyczące systemów zabezpieczeń, Wydarzenia - informacje, w którym producenci i dystrybutorzy prezentują najnowsze produkty i nowoczesne rozwiązania technologiczne, początkujące rozwój nowych dziedzin ciągle rozwijającego się rynku zabezpieczeń i gdzie informujemy o targach, wystawach i innych wydarzeniach z tej branży, oraz Publicystyka i Wywiady.

Dodatkowym atutem jest Spis teleadresowy – doskonała forma zaprezentowania profilu firmy. Spis teleadresowy to kompendium wiedzy o firmach branży zabezpieczeń, działających na polskim rynku. Zawiera kolorowy logotyp, informacje teleadresowe oraz opis zakresu działalności każdej z prezentowanych firm, czyli wszystko to, co potrzebne jest Klientom do znalezienia na rynku firmy odpowiadającej określonym wymaganiom.

„Zabezpieczenia”, jako pierwsze wśród publikacji branżowych, rozpoczęły publikowanie informacji z pogranicza security, ukazujących proces zmian nie tylko technologicznych, ale i społecznych, cechujących współczesny świat. Widać więc wyraźnie, że nie tylko zagłębiamy się w meandry techniczne prezentowanego sprzętu, ale i otwieramy oczy na inne zagadnienia, dotyczące życia w tym świecie. Od samego początku kreowania tytułu na rynku branżowym kierowała nami bowiem idea stworzenia pisma nowoczesnego i skierowanego do Czytelników o szerokich horyzontach. Stały kontakt z Czytelnikami upewnia nas, że cel został osiągnięty.

W szerokim gronie naszych Czytelników znajdują się nie tylko projektanci i instalatorzy wszelkiego typu zabezpieczeń elektronicznych i mechanicznych, dystrybutorzy i producenci sprzętu branżowego, przedstawiciele organizacji branżowych i agencji ochrony, lecz także osoby reprezentujące instytucje pośrednio związane z branżą zabezpieczeń, między innymi ośrodki normalizacyjne i badawcze, banki, obiekty kultury narodowej, instytucje finansowe, przedsiębiorstwa, policję, towarzystwa ubezpieczeniowe, biura projektowe, firmy deweloperskie, wspólnoty mieszkaniowe, biblioteki specjalistyczne, jednostki wojskowe, straż pożarną, straż więzienną, straż graniczną, służby miejskie, szkoły wyższe itp. Liczba prenumeratorów stale wzrasta, co pociąga za sobą sukcesywne zwiększanie nakładu.

„Zabezpieczenia”, jako czasopismo ze wszech miar nowoczesne, funkcjonują również w sieci Internet. Od wiosny 2007 roku istnieje możliwość pobierania całych numerów „Zabezpieczeń” w formacie PDF, ze spisem treści w postaci zakładek ułatwiających odnalezienie potrzebnego materiału. W ten sposób uzyskaliśmy zasięg globalny, a do grona naszych czytelników dołączyli ci, którzy nie mają możliwości otrzymywania wersji drukowanej albo z innych powodów preferują wersję elektroniczną naszego czasopisma (e-Zabezpieczenia).



Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony