Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

V Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych – eliminacje

Printer Friendly and PDF

V Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych, których finał zostanie rozegrany w trzecim dniu Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX (27 kwietnia 2016), weszły w fazę egzaminów eliminacyjnych.

W kilku miastach w kraju zespoły zgłoszone do rywalizacji o tytuł mistrza Polski poddają się trudnemu sprawdzianowi wiedzy teoretycznej, niezbędnej – zgodnie z wymogami przyjętymi przez Polską Izbę Systemów Alarmowych (PISA) – do profesjonalnego wykonywania usług zabezpieczenia technicznego.

Kilkudziesięciu zawodników tworzących dwuosobowe zespoły rozwiązuje indywidualnie testy, których wyniki będą decydowały o zakwalifikowaniu ich zespołu do finału mistrzostw.

Testy, to dwa arkusze egzaminacyjne: arkusz ogólny, zawierający 180 pytań (o różnym stopniu trudności) będących zbiorem wiedzy o zasadach i dobrych praktykach wykonywania systemów zabezpieczeń technicznych oraz arkusz produktowy, składający się z ponad 70 pytań przygotowanych przez Partnerów Technicznych Mistrzostw – organizatorów konkurencji finałowych. Każdemu z pytań towarzyszą trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa.

Pytania partnerów technicznych są tematycznie związane z właściwościami urządzeń i systemów wykorzystywanych w konkurencjach finałowych:

  • ASSA ABLOY Poland (Zamki Abloy APERIO wyposażone w zdalnie programowalną wkładkę Abloy CLiq),
  • Axis Communications Poland (Kamery Axis Communications – aplikacje, funkcje i systemy, urządzenia sieciowe),
  • CIAS (Czujki dopplerowskie MURENA, bariera mikrofalowa ERMO482XPRO),
  • Linc Polska (Detektor XTRALIS ADPRO PRO-E, kamera termowizyjna FLIR),
  • Robert Bosch (Centrala alarmowa MAP 5000 oraz czujki Blue Line Gen2, Commercial Series i Professional Series),
  • SATEL (Centrala alarmowa INTEGRA oraz czujki OPAL PLUS),
  • Siemens (System sygnalizacji pożarowej Cerberus PRO).

Sponsorem V MPISA jest firma CIAS, partnerem realizacyjnym firma MICROSYSTEM, a partnerami medialnymi są czasopisma branżowe: „Ochrona Mienia i Informacji”, „Twierdza”, „Systemy Alarmowe” i „Zabezpieczenia”.

W ostatnim tygodniu marca br. będą już znane nazwiska najlepszych zawodników i nazwy siedmiu firm – finalistów V MPISA.

Na scenie Parku Mistrzostw, przed publicznością i kamerami, obciążeni presją czasu i ambicją zwyciężania, dowiodą, że poza najwyższym poziomem wiedzy teoretycznej mają umiejętności i zdolności praktyczne, że są rzeczywiście, a nie tylko ustawowo, kwalifikowanymi pracownikami zabezpieczenia technicznego.

Bezpośr. inf. PISA

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony