Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SICUREZZA 2015

Printer Friendly and PDF

Wraz ze wzrostem zainteresowania targami SICUREZZA na rynku włoskim odnotowana została także tendencja wzrostowa dotycząca liczby zagranicznych firm zgłaszających chęć udziału w tej imprezie.

Targi SICUREZZA przyczyniają się do rozwoju rynku i stanowią siłę napędową w branży zabezpieczeń. Towarzyszą one odbywającej się co dwa lata imprezie Security & Fire Prevention. Kolejne targi odbędą się na terenie Fiera Milano w dniach 3–5 listopada 2015 r.

W drugiej połowie bieżącego roku odbędzie się unikatowa impreza międzynarodowa związana z branżą zabezpieczeń. Rosnąca liczba wystawców oraz firm zgłaszających chęć wzięcia udziału w konferencji towarzyszącej tej imprezie świadczy o wzroście zainteresowania tematyką dotyczącą bezpieczeństwa na dynamicznie rozwijającym się i oferującym nowe możliwości włoskim rynku.

Liczby mówią same za siebie – zgłoszenia, jakie napłynęły do ANIE Sicurezza (Włoskiego stowarzyszenia zajmującego się bezpieczeństwem i automatyką budynkową) w 2014 roku świadczą o utrzymywaniu się tendencji wzrostowej od trzech lat. Łączny obrót w tym sektorze rynku wzrósł o 5% w porównaniu do lat ubiegłych. Pomimo zauważalnej tendencji do obniżki cen wartość tego rynku na koniec roku 2014 jest wyceniana przez stowarzyszenie ANIE Sicurezza na 2 miliardy EUR.

Najszybciej rozwijającym się segmentem są wizyjne systemy dozorowe. Roczny wzrost wartości tego rynku jest oceniany na 10%. Z kolei roczny wzrost wartości rynku systemów sygnalizacji włamania i napadu jest oceniany na 7%. Na tym tle nieco gorzej plasuje się rynek systemów sygnalizacji pożaru z szacowanym rocznym wzrostem na poziomie 2%.

Na targach SICUREZZA 2015 zaproponujemy formułę, która jeszcze lepiej zaspokaja potrzeby tej gałęzi przemysłu. Obecnie, na trzy miesiące przed otwarciem wystawy, napłynęły liczne zgłoszenia od firm pragnących wziąć udział w targach. Już teraz zarezerwowane jest ponad 70% powierzchni wystawienniczej. Znaczy to, że nowa formuła polegająca na organizowaniu wystaw w lata nieparzyste przyczyniła się do podniesienia międzynarodowej rangi tej imprezy – stwierdził Giuseppe Garri, organizator targów SICUREZZA. – Teraz skoncentrujemy się na reprezentatywności naszej oferty, na uwypukleniu znaczenia badań technologicznych, za którymi stoją rozwiązania dostępne na rynku. Zwrócimy także uwagę na zmiany, jakie zachodzą na rynku w związku z upowszechnieniem nowych zjawisk, takich jak Internet rzeczy oraz bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni. Ponadto zaprezentujemy nowe możliwości dla zagranicznych nabywców, na rynkach, które są potencjalnie najbardziej interesujące z punktu widzenia eksportu – z krajów basenu Morza Śródziemnego, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej – dzięki możliwości inwestowania za pośrednictwem proponowanej przez nas platformy EMP (Expo Matching Program). Naszym celem jest ustanowienie ścisłych relacji pomiędzy wszystkimi firmami uczestniczącymi w targach, aby mogły one stać się partnerami firm zrzeszonych we włoskich stowarzyszeniach ANIE Sicurezza i ASSOSICUREZZA. Z ich pomocą tworzymy projekt, dzięki któremu możemy stać się odniesieniem dla wszystkich rynków w Europie Południowej.

Ponieważ eksport nadal pozostaje najważniejszym elementem działań dla całego sektora zaś stowarzyszenie ANIE Sicurezza zrzesza ponad 150 liczących się nabywców, pochodzących z różnych obszarów geograficznych, zostanie ono zaproszone do udziału w targach.

Na wystawie prezentować będziemy nie tylko produkty, ale także zintegrowane rozwiązania, strategie prowadzące do lepszego wykorzystania możliwości oferowanych przez rynek. Nie zabraknie informacji na temat nowości technicznych oraz szkoleń. Innymi słowy zaprezentujemy wszystko, co dotyczy sektora bezpieczeństwa oraz możliwości jego rozwoju. Zapraszamy wszystkich profesjonalistów z sektora handlowego do udziału w targach SICUREZZA 2015, od 3 do 5 listopada 2015 na terenach targowych Fiera Milano.

Najlepszym miejscem pozwalającym przygotować się do wizyty na targach jest strona internetowa wystawy. Można na niej znaleźć listę wystawców, przydatne informacje o prezentacjach, specjalną ofertę dotyczącą podróży i pobytu na targach, można także dokonać wstępnej rejestracji i zaoszczędzić 50% ceny biletów.

Bezpośr. inf. Fiera Milano Press Office
Rosy Mazzanti
rosy.mazzanti@fieramilano.it
Mariagrazia Scoppio
mariagrazia.scoppio@fieramilano.it
T +39 024997.6214 F +39 024997.7174

Tłumaczenie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony