Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SECURITY 2008 - fora, parki tematyczne i sympozja

Printer Friendly and PDF

Targi SECURITY 2008 (Essen, od 7 do 10 października br. – przyp. Red.) zaoferują zwiedzającym obszerny zestaw informacji i możliwości odbycia zaawansowanych szkoleń. Równolegle z targami przewidziane są fora, parki tematyczne i sympozja, podczas których będą poruszane najważniejsze tematy i prezentowane rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. 

Zwarty Kongres „Bezpieczeństwo w dialogu”

Kongres dotyczący bezpieczeństwa zaprezentuje się podczas targów SECURITY w nowym formacie. Aby uczestnicy mieli więcej okazji do zwiedzania targów odbędzie się w postaci zwartej, jako półdniowe sympozja, z mottem "Bezpieczeństwo w dialogu". Prezentacje dostarczą informacji na wiodące tematy dotyczące bezpieczeństwa i aktywnie zaangażują uczestników. Krótkie, fundamentalne i stymulujące wykłady utworzą podstawy do dyskusji na podium. Uczestnicy będą mogli włączyć się do dialogu nie tylko poprzez konwersacje z innymi uczestnikami, ale także podyskutować z mówcami. Ten specjalistyczny kongres będzie zorganizowany przez Messe Essen wraz z firmą nowaso.

Na dzień przed targami "Bezpieczeństwo w dialogu” kongres wystartuje z sympozjum, organizowanym przez IWS (niem.: Initiative Wirtschaft und Sicherheit – Inicjatywa dla Gospodarki i Bezpieczeństwa) i zatytułowanym "Ryzyka bezpieczeństwa a sukces firmy na rynku globalnym”. Ma ono na celu przedyskutowanie wpływu sytuacji w zakresie bezpieczeństwa na rozwój ekonomiczny firm. Po tej imprezie nastąpi oficjalna ceremonia otwarcia SECURITY 2008. 7 października tematem kongresu będą "Innowacyjne technologie jutra: badania bezpieczeństwa cywilnego”. Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań jest patronem sekcji poświęconej badaniom bezpieczeństwa. Ostatni dzień kongresu - 8 października – skupi się w szczególności na sytuacji w zakresie bezpieczeństwa małych i średnich przedsiębiorstw w Niemczech: "Utrata know-how: małe i średnie przedsiębiorstwa jako cele”. Ten tytuł ilustruje, że ciągle jeszcze w wielu firmach jest potrzeba działania.

06SE25.jpg

Fora z prezentacjami i pokazami „na żywo”

Fora miały swoją premierę podczas targów SECURITY 2006. Także w tym roku firmy z tej platformy będą informować zwiedzających o najnowszych trendach i będą dostępne do późniejszych dyskusji. W Hali 4 odbędą się prezentacje dotyczące instalacji dozoru wizyjnego i alarmowych, bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz tematów, które można ująć jako hasła, dotyczące organizacji bezpieczeństwa. Drugie forum zaprosi gości do hali 12. Mówcy dostarczą informacji na temat ochrony przeciwpożarowej, kontroli dostępu, ochrony, technologii zabezpieczeń mechanicznych oraz systemów antyterrorystycznych i postępowania z katastrofami.

Hakerzy bez szans - Park Tematyczny IT Security

Ataki hakerów coraz bardziej zagrażają sieciom firmowym. Wiele firm zwiększyło w związku z tym wydatki na zapewnienie bezpieczeństwa w tym sektorze. Bezpieczeństwu systemów informatycznych był poświęcony odrębny park tematyczny podczas targów SECURITY 2006. Koncepcja ta będzie kontynuowana na SECURITY 2008. "Part tematyczny IT security dostarczy informacji zainteresowanym, którzy pełnią role decyzyjne w zakresie bezpieczeństwa  systemów informatycznych w swoich firmach. Zaprezentują się dostawcy rozwiązań w tym zakresie, a w wykładach „Forum bezpieczeństwa” znajdą się odpowiedzi na pytania odnoszące się do rozwoju w tej dziedzinie.

Więcej informacji:

www.security-messe.de
www.security-forum.de

Bezpośr. inf. Messe Essen
Tłumaczenie: Adam Bułaciński, Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony