23 lutego, to data ważna w branży przeciwpożarowej, rozpoczyna się bowiem Kongres Pożarnictwa FIRE|2017, który odbywa się cyklicznie. Tegoroczny będzie poświęcony bezpieczeństwu obiektów budowlanych już na etapie projektowania.
Kongres to bezpłatna impreza mająca na celu upowszechnianie, popularyzację oraz szerzenie wiedzy technicznej i merytorycznej w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego. Cieszy się bardzo dobrą opinią wśród projektantów, instalatorów i integratorów systemów, przedstawicieli firm budowlanych i deweloperów, a także w środowisku pożarniczym PSP i OSP, służb i organizacji ratowniczych, działów technicznych administracji państwowej i samorządowej.
Organizatorzy rozpoczynają rok największym wydarzeniem w makroregionie – konferencją we Wrocławiu. Udział w wydarzeniu potwierdziło już ponad 250 uczestników – trwają ostatnie przygotowania. W tym roku podczas kongresu dowiecie się państwo o ważnych zmianach w dyrektywach, postępowaniu administracyjnym, kodeksie spółek oraz przepisach dotyczących ochrony przeciwpożarowej i kodeksu urbanistyczno-budowlanego mających wejść w 2017 r. Na uczestników konferencji czekać będzie bogaty blok poświęcony postępowaniu w biernej ochronie przeciwpożarowej, detekcji i sygnalizacji pożarowej, nowościom w zakresie oświetlenia awaryjnego. W programie będzie również oddymianie i ewakuacja, nowości w systemach zabezpieczeń kanałów wentylacyjnych, wymagania ppoż. dla kabli i przewodów oraz wiele innych, nie mniej ciekawych tematów.
Wśród wiodących tematów na wyróżnienie zasługują przygotowane przez Radę Programową – Panele Eksperckie, którym na koniec towarzyszyć będzie Debata Ekspertów dot. zasad planowania, realizacji inwestycji i przygotowania obiektów do odbioru po wejściu zmian w 2017 r. z punktu widzenia projektanta, inwestora, rzeczoznawcy systemów ppoż. oraz organów nadzoru Państwowej Straży Pożarnej.
Wydarzeniu od kilku już edycji towarzyszą warsztaty pożarowe pod patronatem firmy Polon-Alfa honorowane certyfikatem po odbyciu szkolenia.
Na warsztaty zapraszamy od godz. 14.30 – zapisy u organizatora.
Na praktyków czeka bogaty program wykładów, nie zabraknie zagadnień, które nurtują i inspirują projektantów oraz są wyzwaniem dla instalatorów, dlatego dużo uwagi poświęcimy m.in.
- aluminiowym systemom przeszklonych przegród przeciwpożarowych, drzwi i fasad,
- przewadze architektury rozproszonej systemu sygnalizacji pożarowej POLON 6000 nad klasycznymi rozwiązaniami,
- ochronie odgromowej,
- wymaganiom pożarowym dla przewodów i kabli elektrycznych oraz instalacji słaboprądowych, a także prowadzeniu instalacji za pomocą systemu tras kablowych i ich wpływowi na bezpieczeństwo pożarowe,
- nowy system zabezpieczeń ogniochronnych kanałów wentylacyjnych,
- nowoczesnemu oświetleniu awaryjnemu – przepisom prawa, ekonomii, produktom,
- zasadom projektowania i eksploatacji systemów detekcji CO i LPG,
- detekcji gazów oraz sterowaniu wentylacją za pomocą systemów detekcji w garażach,
- zabezpieczeniom konstrukcji i przejść instalacyjnych,
- zabezpieczeniom rozdzielni, serwerowni oraz innych urządzeń elektrycznych i systemom zasilania gwarantowanego oraz ewakuacji obiektów wysokościowych i produkcyjnych.
To zaledwie część programu kongresu we Wrocławiu, kolejne wydarzenia już w marcu w Gdańsku oraz w kwietniu w Katowicach. W tym roku również, od kwietnia, rozpoczynają się, cieszące się popularnością warsztaty pożarowe Akademii Pożarnictwa oraz dwa nowe projekty branżowe (startujemy w Rzeszowie).
Szczegółowe informacje można znaleźć na www.dndproject.com.pl i https://www.facebook.com/dndprojecteventy.
Jak wziąć udział w FIRE|WROCŁAW 2017?
Dołącz do wydarzenia i już dziś bezpłatnie zarezerwuj miejsce:
tel. 22 678 58 25, 507-501-137
e-mail: biuro@dndproject.com.pl
on-line poprzez formularz na stronie organizatora DND Project.
Na uczestników czeka wysoki poziom merytoryczny dzięki udziałowi ekspertów i praktyków, komplet materiałów szkoleniowych, czas na rozmowy kuluarowe, udział w wykładach, pokazach i warsztatach oraz jak zawsze miła atmosfera oraz dobra kawa
Bezpośr. inf. DND Project
Organizator: DND Project