Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Już we wrześniu Polska rozbłyśnie po raz piętnasty

Printer Friendly and PDF
XV Międzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2007 oraz V Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2007 odbędą się w dniach 26-28 września 2007r, w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14. To największa impreza branżowa w Polsce i trzecia co do wielkości w Europie.

Targi ŚWIATŁO i Targi ELEKTROTECHNIKA na stałe wpisały się już w kalendarz największych imprez targowych w Polsce i Europie. Gromadzą producentów i dystrybutorów sprzętu oświetleniowego i elektrotechnicznego, ale także wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Co roku skupiają ponad 250 wystawców z całego świata, a ich liczba rośnie wraz z kolejnymi edycjami. W jednym miejscu na ponad 10.000 m2 powierzchni można zapoznać się z szerokim asortymentem nie tylko przedsiębiorstw polskich czy europejskich ale także firm z Indii, Emiratów Arabskich czy USA.

Coraz więcej zwiedzających
Liczba zwiedzających rośnie sukcesywnie, w ubiegłym roku targi odwiedziło 11 tysięcy osób z 34 państw. W tym roku organizatorzy planują zorganizować misje przyjazdowe przedsiębiorców z takich państw jak: Białoruś, Ukraina, Rumunia, Rosja, Kazachstan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, Maroko, Egipt czy Wietnam.

…i coraz więcej atrakcji
Także oferta imprez towarzyszących targom jest coraz bogatsza, w tegorocznej edycji będzie ich kilkanaście. Wśród nich znajdą się konferencje tematyczne i warsztaty dla architektów, projektantów oraz zarządów miast i gmin. Studenci i młodzi projektanci będą mogli wykazać się kreatywnością w konkursie „Światło dla…”, a wystawcy po raz kolejny powalczą o nagrodę za najlepsze stoisko oraz najlepszy produkt prezentowany na targach. Podczas wrześniowej imprezy odbędzie się ponadto „Konkurs o Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich” na najlepszy produkt elektryczny oraz „Konkurs na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2007”.

Ranga targów rośnie
Co roku w organizację targów angażują się nowe instytucje z branży oświetleniowej, energetycznej, a także stowarzyszenia specjalistów. W tym roku są to: Izba Architektów RP, Polska Izba Inżynierów Budownictwa, Polskie Centrum Promocji Miedzi, Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych.

O rosnącym znaczeniu targów świadczy ponadto honorowy patronat Ministra Gospodarki Piotra Grzegorza Woźniaka oraz Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz Waltz .

Nowe trendy, nowe wyzwania…
Targi ŚWIATŁO i Targi ELEKTROTECHNIKA starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom różnych środowisk - mówi prezes zarządu Agencji SOMA Marek Orłowski. W tym roku wspólnie z Polską Izbą Hotelarstwa organizujemy warsztat dotyczący budowy i wyposażenia hoteli oraz pozyskiwania funduszy na ten cel. Warsztat jest odpowiedzią na plany wybudowania ponad 300 nowych hoteli o standardzie maksimum trzygwiazdkowym wynikające z faktu przyznania Polsce organizacji EURO 2012 - dodaje.

Wszyscy zainteresowani udziałem w tegorocznej edycji, zarówno wystawcy, jak i odwiedzający, mogą uzyskać szczegółowe informacje na stronach internetowych targów www.lightfair.pl i www.elektroinstalacje.pl .

Bezp. inf. Agencja Soma 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony