Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Garaże i parkingi podziemne Katowice 2017 – DND Project zaprasza na konferencję

Printer Friendly and PDF

21 czerwca w katowickim hotelu Altus Prestige odbędzie się kolejna konferencja zorganizowana przez DND Project Parkingi podziemne 2017 poświęcona projektowaniu i realizacji budynków wielokondygnacyjnych z częścią biurowo-handlową i garażem podziemnym w aspekcie nowelizacji warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.


Podczas konferencji, po raz pierwszy w Polsce, zostaną omówione i zaprezentowane wyniki badań prowadzonych przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej w zakresie współpracy systemów gaśniczych mgłowych z wentylacją strumieniową. Wykład w imieniu Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej poprowadzi dr inż. Dorota Brzezińska. W referacie Współpraca systemów gaśniczych mgłowych z wentylacją strumieniową. Projektowanie wentylacji pożarowej w garażach w aspekcie planowanych zmian przepisów przedstawione zostaną m.in. wyniki pierwszych w Polsce badań pokazujących zachowanie się mgły wodnej w garażu w czasie pracującej wentylacji oddymiającej strumieniowej.

Omówiony zostanie także projekt nowelizacji warunków technicznych w aspekcie planowanych zmian wymagań dla zabezpieczenia przeciwpożarowego garaży. Rozpoczęcie wykładu rozpocznie się o godz. 13.00, wykład poprzedzi problematyka projektowa gaszenia mgłą garaży o godz. 10.30. Wydarzenie odbywa się pod merytorycznym patronatem Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Program konferencji został przygotowany przez zespół ekspertów oraz producentów rozwiązań parkingowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych przeznaczonych dla budynków wielokondygnacyjnych. Patronat nad wydarzeniem sprawuje Cemix oraz PDG MA-SKI. Panelom technicznym oprócz wystawy towarzyszyć będą testy rozwiązań w praktyce.

Program konferencji został podzielony na trzy strefy tematyczne, które będą obejmowały m.in. zagadnienia związane z:

  • modelowaniem BIM konstrukcji budynków z parkingiem podziemnym,
  • systemami automatycznego parkowania,
  • dobrymi praktykami przy projektowaniu i wykonywaniu posadzek na parkingach wielopoziomowych,
  • wykończeniem, renowacją i naprawą nawierzchni betonowych i dylatacji parkingów,
  • izolacjami i uszczelnianiami budowli murowanych, tuneli i obiektów zabytkowych,
  • systemami odwodnień liniowych i punktowych z przystosowaniem do współpracy z istniejącymi systemami kanalizacyjnymi i oczyszczającymi wody deszczowe i inne ciecze,
  • detekcją gazów oraz sterowaniem wentylacją za pomocą systemów detekcji w garażach,
  • współpracą systemów gaśniczych mgłowych z wentylacją strumieniową,
  • problematyką projektową gaszenia mgłą garaży,
  • wytycznymi projektowania oświetlenia awaryjnego w przestrzeniach hal parkingowych

Odpowiemy również na pytanie jak uniknąć błędów przy projektowaniu i kalibracji,

Konferencję zakończy panel dyskusyjny: Projektowanie wentylacji pożarowej w garażach w aspekcie planowanych zmian przepisów z udziałem gościa honorowego eksperta w dziedzinie wentylacji dr inż. Doroty Brzezińskiej adiunkta Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne objęte rezerwacją miejsc. Liczba dostępnych bezpłatnych miejsc jest limitowana z uwagi na charakter szkoleniowy wydarzenia.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie organizatora: www.dndproject.com.pl.

Jak wziąć udział w konferencji Parkingi podziemne 2017?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora lub zarejestrować się telefonicznie pod nr 22 678 58 25. Zapraszamy. Zarezerwuj miejsce online poprzez link: rejestracja online.

Zapraszamy

Bezpośr. inf. DND Project

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony