Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Centralny monitoring - nowoczesne zamki i nowatorskie oprogramowanie

Printer Friendly and PDF

Nasz partner, firma Kaba Mauer, jest czołowym producentem zamków wysokiego bezpieczeństwa (w skrócie HSL, od ang.: High Security Lock).

W swojej 140-letniej działalności łączy długoletnie doświadczenie w tej dziedzinie z najnowszymi technikami wytwarzania, dzięki czemu osiągnęła wysoką pozycję na rynku zabezpieczeń.  Stosuje system jakości zgodny z DIN EN ISO 9001, co gwarantuje najlepszą jakość wyrobu.

Zamki Safe Lock 523 i Safe Lock 525 posiadają wiele funkcji zabezpieczających o dużym stopniu wyspecjalizowania. Umożliwiają programowanie różnych kodów i ich kombinacji oraz funkcji zależnych od czasu, a także zapamiętywanie zdarzeń i udostępnianie zapisanych informacji. Zamki Safe Lock przeznaczone są do:

- blokowania wszelkich mechanizmów ryglowych urządzeń wymagających wysokiego bezpieczeństwa,

- rejestracji zdarzeń zaistniałych przy obsłudze przez wielu użytkowników podczas ich użytkowania.

Mogą być zastosowane do blokowania:

- wszelkiego typu drzwi,

- szaf,

- pomieszczeń,

- urządzeń, od których wymagamy wysokiego bezpieczeństwa użytkowania.

 

Zamki Safe Lock są szczególnie przydatne w przypadku eksploatacji urządzeń i obiektów, do których dostęp ma wielu użytkowników, lub przy często zmieniających się planach kontroli dostępu z pełną rejestracją zdarzeń. Kształt i wymiary zamków są typowe dla tej grupy zamków urządzeń. Umożliwia to zastosowanie ich we wszelkich nowych urządzeniach i obiektach. Mogą być zastosowane zamiennie w urządzeniach już eksploatowanych, wyposażonych w inne zamki elektroniczne lub mechaniczne.

Cechą wyróżniającą zamki Safe Lock jest wyświetlacz, który ułatwia posługiwanie się urządzeniem i eliminuje konieczność zapamiętania związanej z tym procedury, co może stanowić problem w niektórych przypadkach. Na wyświetlaczu widoczne są informacje o stanie zamka i kolejnych krokach, które musi wykonać użytkownik

Do pamięci zamka można wczytać 18 kodów użytkowników, podporządkowanych odpowiednim kodom master.

Każdemu użytkownikowi można określić przydzielić czas, zgodny z kalendarzem tygodniowym, w którym będzie mógł mieć dostęp do swojego kodu i dokonać otwarcia zamka. Wszystkie zdarzenia będą zapisane w pamięci zamka urządzenia.

Kolejną cechą wyróżniającą opisywane zamki jest możliwość odczytu zdarzeń przy pomocy standardowego komputera z odpowiednim oprogramowaniem. Nie trzeba ponosić kosztów na zaopatrywać się w dodatkowe wyposażenie, umożliwiające odczyt pamięci zamka.

 

Zamki Safe Lock mogą działać w centralnym systemie kontroli dostępu i monitoringu obiektów i urządzeń.

Obecnie większość banków w Polsce o dużej sieci jednostek organizacyjnych, przy dostępie pracowników, firm konwojowych oraz serwisantów do obiektów i urządzeń szczególnie chronionych przez nieuprawnionym dostępem, stosuje:

Zamek Safe Lock może współpracować w centralnym systemie kontroli dostępu i monitoringu obiektów i urządzeń.

- lokalne nadawanie dostępu do stref chronionych,

- lokalne odbieranie uprawnień,

- przekazywanie kluczy mechanicznych,

- dokumentowanie przyznanych uprawnień,

- okresowe audyty.

Te rozproszone czynności mogą być scentralizowane przy dzięki zastosowaniu zamków elektronicznych, np. firmy Mauer, oraz zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania, np. firmy Kłos Software. Całością zarządzania dostępem do obiektów i urządzeń szczególnie chronionych mogłoby zajmować się Centrum Monitoringu, zlokalizowane np. w Departamencie Bezpieczeństwa, w którym znajduje się centralny serwer, odpowiedzialnym za:

- definiowanie (stref chronionych, użytkowników, ról),

- przydzielanie ról użytkownikom,

- dzienniki/logi,

- monitorowanie systemu i jego użycia,

- analizę audytów.

Wszystkie firmy i osoby zainteresowane tematem  zamków wysokiego bezpieczeństwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu. Będzie nam bardzo miło zaprosić Państwa do naszej siedziby lub przyjechać do Państwa.

Zbigniew Kłos

Kłos Software - właściciel

Zbigniew Kłos, producent zamków i urządzeń bankowych
KŁOS Software
ul. Mościska 26A
05-080 Izabelin k/W-wy

Tel. (0-22) 722-86-90
Tel. (0-22) 721-80-90

www.klossoftware.pl

www.klos.com.pl
 

 

 

Zabezpieczenia 6/2007

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony