Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SymSuite - CCTV w wersji IP

Printer Friendly and PDF

GE Security wprowadza właśnie na rynek nową rodzinę produktów – SymSuite. Jest to platforma wideo IP, która pozwala iść z duchem czasu. Linia produktów SymSuite jest w pełni cyfrowym systemem wideo. System ten przesyła dane wideo oraz sterowanie przez sieć komputerową w standardzie Ethernet.

Nie jest tajemnicą, że nadszedł czas przejścia na technologię IP. Jednak - jak wiadomo - wiele firm poczyniło olbrzymie inwestycje w konwencjonalne kamery oraz inny sprzęt telewizji dozorowej. Dlatego też zostały stworzone elementy systemu SymSuite, które są zgodne z Państwa obecnymi rozwiązaniami.

 

Image

Rejestrator SymDec

 

Typowy cyfrowy system pracujący w sieci składa się z kamer IP, cyfrowych rejestratorów IP, monitorów, komputera PC z zainstalowanym oprogramowaniem do zarządzania systemem oraz kodekiem służącym do konwersji sygnałów pochodzących z dotychczasowych produktów CCTV. Linia produktów SymSuite oferuje kompletne rozwiązanie IP, składające się z kamery SymVeo, cyfrowego rejestratora SymDec oraz kodeka SymNet.

Cyfrowy rejestrator SymDec

SymDec jest rejestratorem hybrydowym, który pracuje zarówno z konwencjonalnymi kamerami analogowymi, jak również z całą nową rodziną cyfrowych urządzeń sieciowych firmy GE. Ta wyjątkowa platforma zapewnia elegancką migrację do cyfrowego nagrywania, która jest przyszłością nagrywania wideo. Rejestrator ten ma cztery wejścia, do których można podłączyć standardowe kamery CCTV. Użytkownicy korzystający z rejestratora SymDec mogą nagrywać pełnowymiarowe obrazy w czasie rzeczywistym na każdym kanale (25 klatek na sekundę w rozdzielczości 720 x 576 pikseli). Technologia IP dzięki nowoczesnym możliwościom kompresji (MPEG-4) umożliwia tworzenie wysokiej jakości nagrań przechowywanych w plikach o małej objętości. Urządzenie SymDec jest rejestratorem typu Triplex, umożliwiającym jednoczesny podgląd, odtwarzanie i nagrywanie obrazu wideo.

Kamera IP SymVeo

Image

 

Kamera IP SymVeo jest kolorową kamerą, która łączy popularną i skuteczną technologię XPosure z możliwością pracy w sieci komputerowej. Technologia ta pozwala na rejestrowanie obrazu nawet w najbardziej wymagających warunkach oświetleniowych. Jest to oszczędna kamera, która cechuje się małymi wymiarami. To najlepsze rozwiązanie dla jasnych obszarów, takich jak szklane drzwi lub duże okna. Technologia XPosure korzysta z zaawansowanych, nowoczesnych przetworników, które działają według schematu: każdy piksel jako osobna kamera. Stosując inteligentną obróbkę obrazu, technologia XPosure optymalizuje każdy piksel. Wychwytuje szczegóły z cieni, a także radzi sobie z poświatą oraz odbiciami. Dzięki temu będą mogli Państwo oglądać takie szczegóły jak rysy twarzy nawet wtedy, gdy kamera umieszczona jest przy wejściu - tj. w miejscu, w którym inne kamery pokazują jedynie sylwetkę człowieka lub obiektu. Oprogramowanie SymVeo świetnie nadaje się do obserwacji, zdalnego monitorowania oraz współpracy z aplikacją internetową. Produkty SymVeo wspierają hybrydowe możliwości pracy zarówno z analogowym, jak i cyfrowym sprzętem.

Koder SymNet

SymNet - koder i dekoder umożliwiający przesyłanie materiału wideo poprzez sieć IP. Użytkownik może ustawić sprzęt na kodowanie analogowego sygnału wideo przy zastosowaniu kompresji MPEG-4 lub dekodowanie cyfrowego sygnału wideo na sygnał analogowy. Wystarczy podłączyć istniejące urządzenia analogowe do urządzenia SymNet, aby móc korzystać z nich w ramach sieci komputerowej. Koder SymNet oferuje wspaniały sposób na rozpoczęcie budowy cyfrowej sieci bezpieczeństwa, bez potrzeby wymiany istniejącego analogowego sprzętu. Dzięki wbudowanej technologii kompresji MPEG-4, SymNet uzyskuje wysokiej jakości obraz wideo, sygnał audio oraz przesyła dane poprzez sieć Ethernet 10/100Base-T. W celu zwiększenia funkcjonalności systemu użytkownik może podłączyć do kodera SymNet inne urządzenia peryferyjne. Może również sterować ustawieniami kamery pan/tilit/zoom z podłączonej klawiatury albo z komputera PC podłączonego do sieci komputerowej.

 

Image

Koder SymNet

 

Oczywiście, zanim Państwo zdecydują się przejść na system cyfrowy, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie są zalety takiego posunięcia? Oto one:

 

  • wykorzystanie istniejącej infrastruktury systemu bezpieczeństwa,
  • ulepszone możliwości kompresji,
  • zwiększona elastyczność oraz łatwość w dostępie do informacji,
  • zapewnienie platformy dla wydajnych rozwiązań biznesowych,
  • skalowalność - może być użyta dla małych i dużych aplikacji,
  • wirtualna macierz przełączająca zamiast fizycznego przełączania,
  • możliwości przechowywania danych w sieci.

Przedstawione powyżej zalety systemu cyfrowego pokazują, że przejście na owe systemy będzie niezbędne do tego, by prowadzić biznes w erze nowych technologii. Platforma wideo IP SymSuite firmy GE oferuje wszystkie możliwości systemu cyfrowego. System ten jest w stanie zapewnić doskonałą ochronę Państwa własności, pracowników oraz wyników finansowych.

Wojtukiewicz Łukasz
GE Security Polska

Zabezpieczenia 4/2006

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony