Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowy zintegrowany system dozorowy firmy Fujifilm do obserwacji rozległych obszarów. Sukces rynkowy systemu kamerowego Fujinon SX800

Printer Friendly and PDF

Fujifilm oferuje nowy moduł kamerowy Fujinon SX800 przeznaczony do prowadzenia obserwacji na dużą odległość. Dzięki zastosowaniu kamery o rozdzielczości Full HD, z przetwornikiem o rozmiarach 1/1,8", i optycznie stabilizowanego obiektywu Fujinon z ogniskową regulowaną w zakresie od 20 mm do 800 mm uzyskano innowacyjny i funkcjonalny moduł kamerowy. Stworzenie takiego produktu jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w tworzeniu cyfrowych aparatów fotograficznych i zwracania szczególnej uwagi na jakość elementów optycznych. Moduł jest szczególnie przydatny w zastosowaniach związanych z lotnictwem.

We współczesnym społeczeństwie potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom nabiera coraz większego znaczenia. Kamery z obiektywami o długich ogniskowych są nie tylko wykorzystywane do rozwiązywania drażliwych problemów, takich jak bezpieczeństwo granic, ale także, coraz częściej, włączane do infrastruktury publicznej, takiej jak lotniska, porty morskie i autostrady.

Systemy przeznaczone do prowadzenia obserwacji na dużą odległość muszą radzić sobie ze szczególnymi wyzwaniami. W przypadku obiektywów o długich ogniskowych najmniejsze wibracje powodują rozmazanie obrazu. Termiczne drgania powietrza lub mgła również pogarszają jego jakość. Do utraty istotnych ze względu na bezpieczeństwo informacji może prowadzić zbyt wolna praca mechanizmu regulacji ostrości. Opracowując nowy moduł Fujinon SX800, firma Fujifilm znalazła jednak sposób na pozbycie się wpływu tych czynników na jakość obrazu. Zamiast prowadzić niezależne prace nad konstrukcją kamery i osobnego, dołączanego do niej obiektywu, zrealizowano koncepcję w pełni zintegrowanego systemu składającego się z kamery i obiektywu.

Oprócz wysokiej jakości obiektywu zmiennoogniskowego moduł Fujinon SX800 ma wbudowany bardzo skuteczny w działaniu układ mechaniczno-optyczny służący do stabilizacji obrazu. Umożliwia on wyeliminowanie negatywnego wpływu drgań kamery o amplitudzie kątowej dochodzącej do +/- 0,22 stopnia. Zintegrowany, szybki w działaniu układ automatycznego ogniskowania pozwala na uzyskanie ostrego obrazu w czasie krótszym niż sekunda. Filtr przeciwmgielny i układ redukcji zamglenia zapobiegają zakłóceniom pogodowym.

Moduł Fujinon SX800 umożliwia tworzenie bardzo ostrych obrazów obiektów oddalonych nawet o kilka kilometrów od kamery. Ponadto jego zintegrowana konstrukcja przyczynia się do skrócenia czasu instalacji i regulacji punktu obserwacyjnego.

W trzecim kwartale 2019 roku moduł Fujinon SX800 będzie dostępny w sprzedaży w dwóch wersjach – jako samodzielny, ruchomy punkt obserwacyjny oraz jako składnik systemu obserwacyjnego z głowicą uchylno-obrotową.

Informacje na temat produktu: www.fujifilm.eu/sx800

Fujifilm Optical Devices Europe
Fujistr. 1, 47533 Kleve
Niemcy
Tel.: +49 2821 7115 400
E-mail: cctv_eu@fujifilm.com
www.fujifilm.eu/fujinon

Tłumaczenie: Andrzej Walczyk

 

Zabezpieczenia 5/2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony