Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowe zasilacze firmy Pulsar przeznaczone do zabudowy w szafach RACK 19"

Printer Friendly and PDF

Szafy rack cieszą się dużą popularnością wśród instalatorów systemów telewizji dozorowej, gdyż są praktyczne, można w nich zainstalować wiele urządzeń, a ich okablowanie jest wygodne. Jednak oferta zasilaczy przeznaczonych do zabudowy w takich szafach jest relatywnie skromna. W sprzedaży dominują urządzenia o niskiej jakości, zbudowane z części pochodzących z Dalekiego Wschodu, których trwałość i niezawodność pozostawia wiele do życzenia. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w projektowaniu zasilaczy, firma Pulsar oferuje wysokiej jakości urządzenia własnej produkcji.

Zasilacze do szaf z typu RACK firmy Pulsar są solidnie skonstruowane i działają niezawodnie. Dostępnych jest wiele modeli. W ofercie znajdują się zasilacze stabilizowane (seria R), buforowe (seria RUPS) oraz AC (seria RAC). Wszystkie te modele pasują do obudowy RACK 19" 2U i są wyposażone w system wymuszonego chłodzenia, sygnalizację optyczną i akustyczną oraz wyjście alarmowe do zbiorczej sygnalizacji awarii. Niewątpliwą zaletą wyjścia alarmowego jest możliwość sygnalizacji szeregu zdarzeń lub nieprawidłowości w pracy zasilacza, takich jak brak napięcia sieciowego 230 VAC, zwarcie lub przeciążenie na jednym z wyjść, niski poziom napięcia akumulatora (w serii RUPS) czy zbyt wysoka temperatura zasilacza. Wystąpienie jednej z powyższych nieprawidłowości powoduje przełączenie styków przekaźnika na wyjściu alarmowym. Urządzenia są wyposażone w wiele zabezpieczeń – przeciwzwarciowe SCP, przeciwprzeciążeniowe OLP, przeciwnadnapięciowe OVP oraz przeciwprzepięciowe. 

Fot. 1. Zasilacz RACK 19" 2U – R1612T

 

Zasilacze z serii R służą do zasilania maksymalnie 16 kamer analogowych wymagających stabilizowanego napięcia 12 VDC. Każde z wyjść jest zabezpieczone przed zwarciem bezpiecznikiem polimerowym (modele R812P i R1612P) albo topikowym (modele R812T i R1612T), w zależności od modelu. Maksymalna wydajność prądowa zasilaczy tej serii to 14 A. Na panelu przednim urządzenia użytkownik może ustawić napięcie wyjściowe w zakresie od 12 do 15 V, co może mieć duże znaczenie w przypadku kamer zainstalowanych w znacznej odległości od zasilacza. Dostępny jest również wyłącznik sygnalizacji akustycznej. Dzięki zastosowaniu sygnalizacji optycznej LED użytkownik jest w stanie szybko wykryć ewentualne usterki, takie jak brak napięcia sieciowego 230 VDC czy przepalenie bezpiecznika.

Jeżeli niezbędne jest bezprzerwowe zasilanie kamer, można wybrać zasilacze z serii RUPS, które gwarantują podtrzymanie zasilania kamer w przypadku zaniku napięcia sieciowego 230 VAC. Oprócz wyjść do zasilania maksymalnie 16 kamer modele RUPS1612RT oraz RUPS1612RP mają również wyjście DVR do zasilania rejestratora, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania dodatkowego zasilacza buforowego. W tym przypadku, ze względu na wąski zakres tolerancji napięcia zasilania rejestratora, zastosowano reduktor napięcia, który chroni rejestrator przed uszkodzeniem, ograniczając napięcie zasilania do maksymalnie 12 VDC, niezależnie od poziomu naładowania akumulatora. Sumaryczna wydajność prądowa zasilaczy RUPS1612RT/P wynosi 18 A. Wszystkie modele zasilaczy buforowych zapewniają odpowiednią kontrolę ładowania i konserwację akumulatora oraz zabezpieczają akumulator przed nadmiernym rozładowaniem (UVP). Zasilacze są również zabezpieczone przed zwarciem i odwrotnym podłączeniem akumulatora. 

 

Ze względu na to, że niektórzy instalatorzy preferują zasilanie kamer napięciem zmiennym 24 VAC, w ofercie firmy Pulsar znajdziemy również zasilacze serii RAC. Modele RAC24T i RAC24P mają osiem wyjść zabezpieczonych bezpiecznikami topikowymi albo polimerowymi o sumarycznej wydajności prądowej 8 A. Niewątpliwą zaletą oferowanych modeli jest również pełna separacja galwaniczna poszczególnych obwodów wyjściowych, dzięki czemu system jest bardziej odporny na uszkodzenia oraz zakłócenia. 

Wszystkie wyżej wymienione zasilacze są wyposażone w kompletny zestaw uchwytów do montażu w profilu szafy RACK 19", kabel zasilający, zestaw bezpieczników, a w wersji RUPS1612RT/P również w kabel zasilający do rejestratora zakończony wtyczką DC 5,2/2,1.

Oprócz urządzeń przeznaczonych do systemów monitorowania w ofercie pojawią się zasilacze buforowe ogólnego przeznaczenia o napięciach wyjściowych 27,6 VDC oraz 54 VDC, współpracujące z dwoma oraz czterema akumulatorami SLA. 

W tym roku wprowadzone zostaną również zasilacze PoE – 8- i 16-portowe oraz przełączniki ethernetowe z funkcją PoE. Wszystkie nowe modele będą dostępne w wersjach stabilizowanych i buforowanych. Asortyment zasilaczy oferowanych przez firmę Pulsar do montażu w szafach RACK będzie sukcesywnie powiększany, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszej strony (www.pulsar.pl).

Pulsar
biuro@pulsar.pl 
www.pulsar.pl

 

Zabezpieczenia 4/2016

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony