Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

ImagePerfect-Inteligentna i bezpieczna pamięć masowa do wizyjnych systemów monitorowania.

Printer Friendly and PDF

Zoptymalizowany pod kątem systemów monitorowania dysk twardy Seagate SkyHawk oferuje najwyższą integralność zapisywanych plików oraz jedną z najwyższych wydajności na rynku. Został zaprojektowany z myślą o systemach, które pracują na rozległych obszarach i nie wymagają częstych konserwacji. Dysk SkyHawk z oprogramowaniem układowym ImagePerfect ma wiele funkcji nastawionych na ułatwienie obsługi systemu.

Oprogramowanie układowe SkyHawk ImagePerfect

Oprogramowanie układowe SkyHawk ImagePerfect wykorzystuje buforowanie wielopoziomowe (Multi-Tier Caching Technology) i pozwala utrzymać wysoką integralność zapisu nawet 64 strumieni wizyjnych o rozdzielczości HD. Inteligentny algorytm oprogramowania układowego zmniejsza liczbę błędów w zapisie danych i umożliwia przechowywanie obrazów bez pikselizacji, zapobiegając utracie klatek podczas jednoczesnego nagrywania wielu strumieni wizyjnych.

Wyższa wydajność transmisji strumieniowej bez utraty klatek wizyjnych. Obsługa zestawu poleceń strumieniowania ATA-8

ImagePerfect obsługuje zestaw poleceń ATA-8 i pozwala hostowi zażądać dostępu do danych w wyznaczonym momencie, przy czym priorytetowe znaczenie ma czas transferu danych, a nie ich integralność. Dodatkowo zestaw poleceń strumieniowania ATA-8 został zoptymalizowany pod kątem transferu dużych, sekwencyjnych bloków, typowych dla plików wizyjnych. Dla odróżnienia dyski twarde przeznaczone do pracy w komputerach stacjonarnych umożliwiają obsługę ograniczonej liczby strumieni danych, ponieważ zostały zaprojektowane do wykonywania zadań typowych dla komputerów PC.

Optymalizacja pod kątem zapisu o dużej intensywności

W systemie monitorowania zapis jest dokonywany niemal ciągle. Aby sprostać takiemu obciążeniu oprogramowanie ImagePerfect zostało dostosowane do obsługi wielu źródeł sygnału wizyjnego z zachowaniem najwyższej dostępnej przepustowości. Oprócz utrzymywania najwyższej integralności rejestrowanego materiału wizyjnego ImagePerfect umożliwia analizę dużych zbiorów danych w czasie rzeczywistym.

Obsługa dużej pamięci podręcznej

Firmware ImagePerfect obsługuje dużą pamięć podręczną, która umożliwia lepsze buforowanie i obsługę większej liczby strumieni wizyjnych. Większy rozmiar pamięci podręcznej pomaga również w optymalizacji wydajności zapisu poprzez sekwencjonowanie danych zapisanych na dysku. Prowadzi to do zmniejszenia liczby ruchów głowicy odczytu/zapisu podczas jednoczesnego zapisywania lub odczytywania wielu strumieni danych. Wszystko to zapewnia zwiększenie niezawodności dysku HDD.

Wbudowany mechanizm korekcji błędów

W oprogramowaniu ImagePerfect zastosowano skuteczne algorytmy korekcji błędów i odzyskiwania danych, które zapewniają najwyższej klasy zabezpieczenie przed utratą klatek wizyjnych podczas nagrywania wielu strumieni wizyjnych. Szybka korekcja błędów dokonywana na bieżąco pomaga również zapobiegać zamrażaniu obrazu podczas odtwarzania nagrań – wyższy poziom przeprowadzanej na bieżąco korekcji błędów (sektor/bity) zmniejsza liczbę ponawianych operacji zapisu lub odczytu danych. Dzięki temu ryzyko pojawienia się nieodwracalnych błędów w danych lub przerw w rejestracji materiałów wizyjnych w systemach monitorowania jest znacznie mniejsze.

Przewidywalny i krótki czas realizacji poleceń

Operacje wewnętrzne oraz operacje w tle przeprowadzane na dyskach twardych SkyHawk z oprogramowaniem ImagePerfect mogą być przerywane i są zaplanowane w taki sposób, że nie wstrzymują żadnych poleceń wysłanych z hosta. Czas wykonania poleceń (CCT) jest krótki, dzięki czemu zminimalizowane jest przepełnienie albo niedopełnienie buforu hosta. W efekcie żadne klatki wizyjne nie są utracone podczas nagrywania ani zamrożone podczas odtwarzania.

Odporność na zewnętrzne zakłócenia. Funkcja AcuTrac

W warunkach ekstremalnie silnych drgań w wielokieszeniowych systemach rejestracji danych każdy dysk musi wykazywać tolerancję na drgania wywołane przez dyski i wentylatory umieszczone w tej samej obudowie. Drgania powodowane przez sąsiednie dyski HDD lub wentylatory mogą negatywnie wpłynąć na wydajność każdego z dysków, co prowadzi do obniżenia ogólnej wydajności systemu. W przypadku umiarkowanych drgań dysk twardy może po prostu pracować mniej wydajnie. Z kolei w efekcie silnych drgań może przestać działać, ponieważ serwomechanizm nie będzie w stanie utrzymać głowic na ścieżkach danych.

AcuTrac umożliwia dyskom twardym SkyHawk wydajną pracę nawet przy ekstremalnie silnych drganiach. Dysk SkyHawk został zaprojektowany z myślą o podwójnym sterowaniu – przez serwomechanizmy VCM i PZT. Podstawowy serwomechanizm VCM odpowiada za szybkie ruchy głowicy ze ścieżki na ścieżkę, a serwomechanizm PZT typu mikro jest odpowiedzialny za ruchy wewnątrz ścieżki. Zarówno pętla VCM, jak i PZT współpracują, aby zapewnić systemowi możliwość szybkiej reakcji na drgania utrudniające osiągnięcie optymalnej wydajności.

Czujniki jednostajności ruchu obrotowego wykrywają wibracje

Wbudowane w dyski twarde SkyHawk firmy Seagate czujniki jednostajności ruchu obrotowego (RV) są wykorzystywane do wykrywania niejednorodności w ruchu wirowym talerzy dysku, które mogą wpłynąć na poprawność prowadzenia głowic po ścieżkach i pogarszać ogólną wydajność dysku.
Sygnał błędu jest przetwarzany przez zaawansowany system sterowania z podwójnym sprzężeniem zwrotnym działającym wprzód dla serwomechanizmu VCM i dla PZT. Skutkuje to ograniczeniem wypadania głowic poza ścieżki zapisu na skutek drgań.

Seagate
www.seagate.com
Produkty dostępne w ofercie firmy AB: www.ab.pl

 

Zabezpieczenia 3/2019

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony