Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

HDCVI 3.0 firmy Dahua Technology – inteligentne funkcje i więcej możliwości

Printer Friendly and PDF

Firma Dahua Technology, światowy lider w dziedzinie wizyjnych systemów dozorowych, wprowadziła na rynek nowej generacji analogowy system HDCVI 3.0 o wysokiej rozdzielczości.

System HDCVI, znany także jako interfejs dla zespolonego sygnału wizyjnego o wysokiej rozdzielczości, został opracowany przez firmę Dahua w listopadzie 2012 roku. Spełnia on wymagania przemysłowe dotyczące wizyjnych systemów dozorowych i stał się standardem wizyjnego systemu dozorowego o wysokiej rozdzielczości, w którym wykorzystuje się kabel koncentryczny jako medium transmisyjne. System ten pozwala w ekonomiczny sposób transmitować sygnały wizyjne na duże odległości oraz ma wyrafinowane funkcje użytkowe.

Standard Dahua HDCVI 3.0 jest w pełni kompatybilny z innymi systemami o wysokiej rozdzielczości, takimi jak Ultra HD i 4K. Obsługuje także inteligentne funkcje typowe dla systemów IP.

– Ogólnoświatowa akceptacja standardu Dahua HDCVI jest dowodem na spełnienie wymagań przemysłowych – powiedział Liquan Fu, dyrektor Zhejiang Dahua Technology Co. – Biorąc pod uwagę niemal dwieście milionów analogowych systemów wizyjnych zainstalowanych na całym świecie, oczekujemy, że HDCVI 3.0 będzie miał duży wpływ na rozwój wizyjnych systemów dozorowych przez kolejne lata.

Pełna kompatybilność

System Dahua HDCVI 3.0 bezproblemowo integruje się z pięcioma popularnymi platformami przemysłowymi – HDCVI, AHD, TVI, IP oraz klasycznymi systemami analogowymi. Ponadto HDCVI jest w stanie pobierać dane wejściowe z systemów IP. Rejestratory DVR z opcją HDCVI 3.0 mogą służyć jako punkty dostępowe w przypadku integracji z zewnętrznymi czujkami podczerwieni, czujkami dymu oraz innego typu czujkami, by stworzyć jeszcze skuteczniejsze zabezpieczenia.

Ultra HD 

Standard Dahua HDCVI 3.0 stwarza możliwość rozbudowy istniejących systemów wizyjnych, w których wykorzystywane są kable koncentryczne, do poziomu funkcjonalnego systemów o wysokiej rozdzielczości. HDCVI 3.0 jest też pierwszą techniką transmisji, która umożliwia przekazywanie obrazów o rozdzielczości 4 Mpix przez kable koncentryczne. Ponadto oferowane są kamery Dahua Starlight przeznaczone do pracy w nocy, które przy rozdzielczości 2 Mpix mają czułość 0,008 lx i dynamikę 120 dB. Zastosowanie kompresji H.265 pozwala na zmniejszenie szerokości pasma o 50%.

Inteligentne funkcje

System Dahua HDCVI 3.0 oferuje liczne inteligentne funkcje, w tym rozpoznawanie twarzy, zliczanie osób, tworzenie map cieplnych, śledzenie obiektów, możliwość inteligentnej adaptacji obserwowanej sceny. Inne ważne funkcje to wykrywanie wtargnięcia na chroniony obszar i przekroczenia wirtualnej linii, detekcja porzuconych przedmiotów lub zniknięcia obiektów, wykrywanie zmiany całej obserwowanej sceny. Dostępne są także funkcje usprawniające pracę kamer we mgle oraz funkcje alarmowe umożliwiające wykrywanie nieprawidłowego zasilania.

Prostota

Systemy HDCVI 3.0 są równie łatwe do zainstalowania jak dawne systemy analogowe, gdyż kamery łączą się z rejestratorem DVR przez kabel koncentryczny. Są też tanie i łatwe do zaprojektowania. Sygnały wizyjne są transmitowane na duże odległości bez opóźnień, zaś kabel koncentryczny jest wykorzystywany do zasilania kamer.

W systemach HDCVI 3.0 odległość, na jaką może być transmitowany sygnał wizyjny, jest porównywalna z odległością uzyskiwaną w innych systemach analogowych. Dystans ten może być zwiększony do 1200 metrów, gdy użyje się kabla typu 75-5, który odznacza się małym tłumieniem sygnałów wizyjnych.

Systemy HDCVI 3.0 nie tylko umożliwiają transmisję obrazów o wysokiej rozdzielczości na duże odległości. Zapewniają także brak opóźnienia podczas transmisji, co ułatwia obsługę systemów dozorowych w czasie rzeczywistym, gdyż nie jest potrzebna duża moc obliczeniowa do kompresji obrazów. Wszystko to sprawia, że uzyskiwany jest znakomity efekt, a ruchomy obraz ma bardzo wysoką jakość. 

Dahua Technology
Tłumaczenie: Redakcja

 

Zabezpieczenia 4/2016

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony