Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

2020 – rok pełen szans dla naszych partnerów i ich klientów

Printer Friendly and PDF

Rozwój sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy (IoT) i cyberbezpieczeństwa stwarza nowe szanse dla ludzi zajmujących się tworzeniem systemów nadzoru wizyjnego.

W ostatnich latach za wzrost sprzedaży kamer do systemów nadzoru wizyjnego, urządzeń rejestrujących i oprogramowania do zarządzania systemami wizyjnymi odpowiadały firmy i organizacje świadome potrzeby poprawy bezpieczeństwa. Menedżerowie odpowiedzialni za bezpieczeństwo mają wspólny cel, jakim jest ochrona nowoczesnych systemów nadzoru wizyjnego, które są częścią IoT, przed coraz bardziej złożonymi cyberatakami. Nic więc dziwnego, że globalny rynek profesjonalnych urządzeń do nadzoru wizyjnego nadal dynamicznie rośnie, a osiągnięte w 2019 roku przychody wynosiły 19,9 mld USD, co stanowi wzrost w porównaniu z 18,2 mld w roku 2018 (dane z publikacji Video Surveillance Intelligence Service firmy IHS Markit). Nowe, bardziej zaawansowane kamery, które zostaną wprowadzone w 2020 roku, umożliwią użytkownikom (również tym dysponującym ograniczonym budżetem) unowocześnienie posiadanych systemów nadzoru wizyjnego i jeszcze większą poprawę bezpieczeństwa.

Innowacyjne rozwiązania na rok 2020 i kolejne lata

Oczekiwania użytkowników wobec systemów nadzoru wizyjnego rosną, więc można się spodziewać wielu nowych kamer, zaawansowanych funkcji analizy treści obrazu w urządzeniach brzegowych i w chmurze, a także rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji i deep learning. Poparcie dla tej prognozy można znaleźć w raporcie firmy Gartner zajmującej się badaniami i rozwojem, która sugeruje, że wykorzystanie sztucznej inteligencji i zaawansowanych metod analizy znacznie wzrośnie w ciągu kilku kolejnych lat, a do 2022 r. globalna wartość takich rozwiązań sięgnie 3,9 biliona USD. W ciągu następnych kilku lat mogą zostać wprowadzone aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję, które udoskonalą systemy nadzoru wizyjnego w sposób, jaki aktualnie może wydawać się niemożliwy.

Fot. 1. Bob (H.Y.) Hwang PhD – Managing Director Europe w firmie Hanwha Techwin

 

Kamery Wisenet 7

W 2020 r. przedstawimy nowy asortyment kamer wyposażonych w chipset nowej generacji – Wisenet 7, który zapewnia jeszcze większą moc obliczeniową i wiele funkcji, m.in. wykorzystujących sztuczną inteligencję. Te nowe kamery zaprojektowano pod kątem wykrywania i klasyfikacji ludzi i pojazdów w czasie rzeczywistym, rejestrowania zróżnicowanych cech obiektów i osób, takich jak rysy twarzy czy znaki rejestracyjne. Oprócz tego, że zapewnią większą dokładność i mniej fałszywych alarmów użytkownikom, którzy chcą wykrywać działania przestępcze, będą również ułatwiać firmom opracowanie sposobów na podniesienie wydajności. Na przykład sprzedawcy detaliczni będą mieć dostęp do wyników analizy danych, takich jak informacje o wieku i płci poszczególnych klientów.

Zaawansowane zabezpieczenia cybernetyczne

Cyberataki są coraz bardziej złożone, więc stworzenie odpornego na nie systemu bezpieczeństwa jest już konieczne. Nasi projektanci ulokowali cyberbezpieczeństwo na pierwszym miejscu listy wymagań dotyczących nowych kamer Wisenet 7. Nowe kamery mają funkcję bezpiecznego startu, która uniemożliwia dostęp do oprogramowania sprzętowego kamer osobom nieupoważnionym już na etapie podłączenia do sieci i pierwszego uruchomienia urządzeń.

Nowe rozwiązania techniczne na 2020 r.

Oczekując na ekscytujące szanse i wyzwania biznesowe, których spodziewamy się w tym roku i kolejnych latach, zdajemy sobie jednocześnie sprawę, jaki wpływ na sektor nadzoru wizyjnego będzie mieć Internet rzeczy i 5G. Zachęcamy do śledzenia naszej oferty w nadchodzących miesiącach, ponieważ będziemy do niej wprowadzać nowe, przełomowe produkty i rozwiązania, które pomogą integratorom w pozyskiwaniu nowych klientów i jednocześnie zapewnią użytkownikom nową jakość i wartość dodaną. Wszystkie zostały zaprojektowane z myślą o ułatwieniu integratorom pracy i obniżeniu kosztów operacyjnych.

Dzięki nowym, mającym wiele przydatnych funkcji kamerom wielokierunkowym i panoramicznym użytkownik końcowy może uniknąć kosztów, z jakimi trzeba się liczyć w przypadku instalacji większej liczby standardowych kamer. Całkowity koszt posiadania systemu może być zatem mniejszy przy takiej samej wielkości nadzorowanej przestrzeni. Aby skrócić czas montażu kamer w obiekcie, wyposażyliśmy kamery w mechanizm PTZ, który umożliwia łatwą zmianę pozycji obiektywu w celu ustawienia odpowiedniego pola widzenia.

Z nowych funkcji skorzystają przede wszystkim branże niszowe, a także sektory transportu i handlu detalicznego, dla których przygotowaliśmy wiele nowych produktów i rozwiązań, np. kamery termowizyjne w wersji przeciwwybuchowej i z funkcją automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów (ANPR).

Do wielu nowych kamer, które wprowadzimy w roku 2020, należy model o rozdzielczości 8K, który zapewnia doskonałą jakość obrazów. Operatorzy będą mogli przybliżyć mały fragment obrazu, który będzie wyraźny i wolny od zjawiska pikselizacji.

Całkowity koszt posiadania systemu zostanie zmniejszony dzięki naszemu ekonomicznemu rozwiązaniu wykorzystującemu oprogramowanie do zarządzania systemami nadzoru wizyjnego Wisenet WAVE, aby system był dostępny nawet dla użytkowników dysponujących ograniczonym budżetem.

Nowoczesne rozwiązania

Przy tworzeniu naszych produktów i rozwiązań uwzględniliśmy uwagi partnerów i sygnały przekazywane z łańcucha dostaw. Podczas projektowania stosowaliśmy nieszablonowe i innowacyjne podejście. Integratorzy systemów i ich klienci mogą mieć pewność, że z pomocą naszej spółki-matki Hanwha Group będziemy nadal sprawnie reagować na zmieniające się potrzeby rynku, rozwijając nowe, interesujące produkty i rozwiązania oparte na najnowszych zdobyczach techniki. W ten sposób pomożemy im w rozwoju i potwierdzimy, że ich zaufanie do marki Wisenet jest uzasadnione.

Generowanie popytu

W roku 2020 nadal będziemy powiększać zespoły architektoniczno-inżynieryjne, przedsprzedaży i rozwoju biznesu. W związku z tym będziemy poszukiwać najlepszych specjalistów podzielających naszą pasję do budowania partnerskich relacji z integratorami i innymi uczestnikami łańcucha dostaw. Dzięki temu nasz ogromny asortyment produktów dotrze do jeszcze większej liczby odbiorców i stanie się dla partnerów źródłem kolejnych szans biznesowych.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Hanwha Techwin
Redakcja

 

Zabezpieczenia 2/2020

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony