Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Inteligentny system zarządzania bezpieczeństwem

Printer Friendly and PDF

leadFirma SEVITEL jako jedyny krajowy przedstawiciel niemieckiej firmy primion oferuje innowacyjne produkty służące do budowy systemów bezpieczeństwa, kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Produkty firmy primion są tworzone i nieustannie udoskonalane przez sztab wysoko wykwalifikowanych specjalistów tak, aby mogły sprostać aktualnym oczekiwaniom i wymaganiom klientów. Wysokiej jakości produkty oparte na najnowszych technologiach zapewniają niezawodność oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa. Indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, iż systemy bezpieczeństwa, kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy są odpowiednio dostosowane zarówno do małych i średnich przedsiębiorstw, jak i wielkich międzynarodowych korporacji. Oferowane przez SEVITEL systemy mogą być niemal bez ograniczeń rozbudowywane i integrowane z systemami innych producentów.

SEVITEL, partner firmy primion, zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie techniczne, które obejmuje projektowanie, instalowanie oraz pomoc posprzedażową w postaci przeglądów, serwisu i szkoleń dotyczących najnowszych udoskonaleń systemów.

rys1

Rys. 1. System prime WebAccess

 

System psm2200 jest flagowym produktem firmy primion, który został stworzony w celu zapewnienia pełnej kontroli nad obiektami wymagającymi zarządzania bezpieczeństwem, w tym stosowania systemów kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy. Umożliwia on inteligentną, w pełni zautomatyzowaną obsługę różnych systemów na jednym stanowisku dyspozytorskim. Intuicyjny interfejs umożliwia znaczną poprawę efektywności pracy służb ochrony. Dzięki niemu można realizować odpowiednio zaprogramowane procedury, a także szybko oceniać stan bezpieczeństwa danej siedziby. Oceny tej dokonują osoby posiadające odpowiednie uprawnienia, korzystając z dowolnego stanowiska operatorskiego podłączonego do sieci wewnętrznej. System psm2200 ma budowę modułową, dzięki czemu można go w optymalny sposób dostosować do indywidualnych wymagań klientów oraz rozbudowywać w razie potrzeby. Proponowane oprogramowanie ma architekturę klient-serwer. Do jego stworzenia wykorzystano środowisko JAVA, dzięki czemu nie jest ono zależne od platformy sprzętowej czy programowej, może współdziałać z różnymi technologiami IT co w odróżnieniu od innych dostępnych rozwiązań pozwala na znaczną redukcję kosztów inwestycji. Ponadto dostarczane oprogramowanie jest wielojęzyczne – to użytkownik w momencie logowania się do systemu decyduje, jakiego języka chce używać. Do systemu można włączyć rozwiązania firm trzecich oraz dedykowane rozwiązania firmy primion z zakresu kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy.

Jeżeli nie ma konieczności zainstalowania kompleksowego systemu bezpieczeństwa, jakim jest psm2200, firma SEVITEL może zaproponować autonomiczne rozwiązania z zakresu kontroli dostępu oraz zarządzania czasem pracy, a mianowicie prime WebAccess oraz prime WebTime.

prime WebAccess to system kontroli dostępu o wielu funkcjach. Umożliwia nadawanie poszczególnym osobom lub grupom odpowiednich uprawnień do dostępu w wyznaczonym czasie do całego budynku, jego konkretnej części lub pojedynczych drzwi. Autoryzowany dostęp może być czasowy, a jego zakres z góry określony. System ma także inne funkcje, takie jak np. rejestracja osób z przydzieleniem do grup, kontrola dostępu z uwzględnieniem dni wolnych od pracy, definiowanie dowolnych pól (zawierających szczegółowe dane) przypisanych do określonych użytkowników. Dodatkowo system prime WebAccess umożliwia kontrolę śluz w obszarach wymagających podwyższonego poziomu bezpieczeństwa, zapewnia rozbudowane raportowanie, obsługę kodów przymusu oraz integrację z systemami zarządzania bezpieczeństwem firm trzecich na poziomie podstawowym.

rys2

Rys. 2. System psm2200

 

prime WebTime jest nowoczesnym rozwiązaniem systemowym umożliwiającym rejestrację czasu pracy osób zatrudnionych w firmie. System pozwala na efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi, a tym samym wzrost wydajności pracy w całym przedsiębiorstwie.

prime WebTime upraszcza czynności administracyjne związane z pracą działu kadr dzięki zautomatyzowaniu procesów obsługi urlopów, rozliczania nadgodzin itp. oraz współpracy z rozwiązaniami klasy ERP (np. SAP). Dodatkową zaletą systemu jest możliwość zdalnej rejestracji czasu pracy personelu znajdującego się poza siedzibą firmy – za pomocą urządzeń mobilnych. prime WebAccess oraz prime WebTime posiadają pełną autonomię, dzięki czemu klient może dostosować ich funkcje do indywidualnych potrzeb. Systemy te mogą również ze sobą ściśle współpracować, co może w znacznym stopniu uprościć strukturę informatyczną firmy.

Systemy produkowane przez firmę primion są dostępne w dwóch podstawowych, konfigurowanych wersjach: STANDARD (dla obiektów, w których liczba użytkowników nie przekracza 500 osób) oraz PROFESSIONAL (dla dużych firm, z możliwością obsługi 250 000 pracowników).

Przedstawione rozwiązania pozwalają w łatwy sposób zarządzać poświadczeniami uprawnień do dostępu w postaci  kart, breloków lub odcisków linii papilarnych. W przypadku kart możliwe jest również projektowanie ich wyglądu przez klienta, dzięki czemu zyskuje on w pełni spersonalizowany produkt odpowiadający jego oczekiwaniom.

Firma primion produkuje we własnym zakresie profesjonalne czytniki identyfikatorów, zgodne z przodującymi standardami zabezpieczeń (Mifare DESFire EV1 lub LEGIC advant) i dające się dostosować do wymagań użytkownika. Bezpieczeństwo danych jest gwarantowane przez 128-bitowe szyfrowanie SSL. Ponadto firma posiada bogatą bazę danych dotyczących obsługiwanych systemów dozoru wizyjnego, sygnalizacji pożarowej i przeciwwłamaniowej innych producentów, co pozwala na optymalne dostosowanie oferty do potrzeb klienta.

rys3

Rys. 3. System prime WebTime

 

Proponowane rozwiązania znajdują uznanie wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo oraz konieczna jest pełna kontrola nad obiektami i danymi. Najlepszą rekomendacją jest fakt, iż opisane systemy zostały z powodzeniem wdrożone przez firmę primion i jej lokalnych przedstawicieli handlowych w wielu nowoczesnych i prestiżowych obiektach na świecie. Na długiej liście referencyjnej znajdują się między innymi firmy Volkswagen,
Volvo, Deutsche Telecom, Deutsche Bank, Credit Agricole, L’oreal, Procter&Gamble, Coca-Cola, Lidl, Carrefour, a także jeden z największych w Europie portów lotniczych – we Frankfurcie.

Więcej informacji na temat opisanych produktów można uzyskać u wyłącznego partnera handlowego na terenie Polski – firmy SEVITEL.

SEVITEL jest przodującym dostawcą i producentem najwyższej jakości, innowacyjnych rozwiązań z zakresu systemów bezpieczeństwa, telekomunikacyjnych, gazometrycznych, teleinformatycznych oraz zasilania gwarantowanego, przeznaczonych dla obiektów przemysłowych.

Grzegorz Konieczny
e-mail: zabezpieczenia@sevitel.pl,
tel.: +48 32 705 73 14, +48 32 705 73 15
www.sevitel.pl

 

Zabezpieczenia 4/2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony