Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

CEM Systems wprowadza na rynek nową wersję oprogramowania systemu AC2000

Printer Friendly and PDF

leadFirma CEM Systems, stanowiąca wydzielony oddział firmy Tyco, informuje o wprowadzeniu na rynek wersji 6.9 oprogramowania systemu AC2000 służącego do kontroli dostępu i zarządzania bezpieczeństwem chronionych obiektów. Nowa wersja oprogramowania oferuje usprawnione funkcje poprawiające działanie systemów AC2000, AC2000 Airport i AC2000 Lite.

Najnowsza wersja oprogramowania systemu AC2000 oferuje rozwiązania podwyższające poziom bezpieczeństwa chronionych obiektów przez dalszą integrację i zwiększenie funkcjonalności inteligentnych terminali emerald.

– AC2000 jest zintegrowanym systemem zarządzania bezpieczeństwem, który został zaprojektowany z myślą o jego użytkownikach i umożliwia podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz lepsze funkcjonowanie chronionych obiektów – powiedział Conleth Donaghy, Senior Product Manager w firmie CEM Systems.

– Najnowsza wersja oprogramowania systemu AC2000 oferuje usprawnienia, które razem z aplikacją SmartCard Utility oraz szyfrowaniem metodą AES danych transmitowanych pomiędzy czytnikami CEM DESfire przyczyniają się do znacznego usprawnienia działania systemu zabezpieczeń. Najnowsze zmiany wprowadzone w terminalach emerald zapewniają dalszy wzrost poziomu bezpieczeństwa w przypadkach, w których tożsamość osób należących do personelu obsługującego chroniony obiekt może być natychmiast weryfikowana.

Jednym z istotniejszych usprawnień oprogramowania systemu AC2000 jest wprowadzenie kluczy definiowanych przez użytkowników z wykorzystaniem aplikacji AC2000 SmartCard Utility. Ta aplikacja zapewnia skuteczne rozwiązanie problemu zarządzania kluczami, gdyż pozwala użytkownikom na samodzielne przeprowadzenie personalizacji ich kart dostępowych. Oznacza to, że w przypadku zagrożenia poufności kluczy szyfrujących ich wymiana może być przeprowadzona z użyciem aplikacji AC2000 SmartCard Utility, co nie ma wyraźnego wpływu na poziom bezpieczeństwa oraz nie utrudnia bieżącego funkcjonowania obiektu.

fot1

Fot. 1. Elementy składowe systemu AC2000

 

W oprogramowaniu AC2000 v6.9 wykorzystane jest szyfrowanie danych metodą AES (Advanced Encryption Standard) z użyciem kluczy o długości 128 bitów. Dotyczy to danych transmitowanych między czytnikami CEM DESFire współpracującymi z terminalami emerald, czytnikami z serii S610 i sPass. Taki poziom szyfrowania stanowi przyszłościowe rozwiązanie dla systemów kontroli dostępu, podnoszące poziom bezpieczeństwa obiektu oraz zmniejszające ryzyko klonowania kart identyfikacyjnych.

Wersja 6.9 oprogramowania systemu AC2000 poprawia funkcjonowanie wielokrotnie wyróżnianych inteligentnych terminali emerald firmy CEM. Terminal emerald jest wyposażony w ekran dotykowy i ma wbudowany kontroler umożliwiający komunikację głosową z wykorzystaniem protokołu VoIP, dzięki czemu stanowi rodzaj inteligentnego interkomu dostarczającego dane z każdego z kontrolowanych przejść i przesyłającego te dane do systemu AC2000. Wersja 6.9 oprogramowania systemowego umożliwia pracę terminalu w trybie Image on Swipe, w którym na jego ekranie mogą być wyświetlane obrazy przeznaczone dla okaziciela karty identyfikacyjnej. Weryfikacja danych identyfikacyjnych pozwala na otwarcie przejścia lub jego zablokowanie. Ponadto w tej wersji oprogramowania wykorzystywane jest nowe, intuicyjne menu, zaś aplikacje uruchamiane na terminalach emerald są bardziej „przyjazne dla użytkownika”. Czas oczekiwania użytkownika na reakcję systemu został skrócony.

Oprogramowanie systemu AC2000 w wersji 6.9 umożliwia pełną, dwukierunkową integrację z wizyjnym systemem dozorowym exacqVision oraz integrację z systemem ochrony perymetrycznej Future Fibre Technologies CAMS 3. Możliwość integracji istniejących systemów dozoru wizyjnego, ochrony perymetrycznej, sygnalizacji pożarowej oraz sygnalizacji włamania i napadu powoduje, że system AC2000 stanowi skuteczne narzędzie zarządzające bezpieczeństwem na terenie chronionego obiektu.

Szczegółowe informacje na temat funkcji realizowanych przez system AC2000 można znaleźć na stronie www.cemsys.com.

CEM Systems

 

 

Zabezpieczenia 6/2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony