Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Działko dymne Fog Cannon SMS firmy Protect

Printer Friendly and PDF

Od początku 2007 roku firma AWC Protect Global System Polska Sp. z o.o. zajmuje się wyłączną dystrybucją urządzeń  zamgławiających  zamgławiających duńskiej firmy Protect A/S, która od wielu lat jest wiodącym światowym dostawcą dymnych zabezpieczeń obiektów. Obecnie na terenie Polski współdziałamy z kilkunastoma firmami branży zabezpieczeń technicznych i fizycznej ochrony mienia. Wizją firmy jest skuteczna ochrona wszystkiego, co stanowi wartość dla klientów.

Urządzenia zabezpieczające Protect są konstruowane w sposób, który pozwala zintegrować je z tradycyjnymi alarmowymi systemami antywłamaniowymi. Kiedy włamywacz aktywuje alarm, Protect zaczyna funkcjonować, wypełniając pomieszczenie wypełnia się gęstym, lecz nieszkodliwym dymem. Zabezpieczenie to skutecznie zatrzymuje włamywacza w mniej czasie krótszym niż 20 sekund. Konwencjonalne alarmowe systemy antywłamaniowe nie powstrzymują złodzieja - aktywują alarm i przesyłają wiadomość o nim np. do centrum monitorowania, która wysyła na miejsce zdarzenia patrol interwencyjny. To niestety nie powstrzymuje włamywacza, który często znika z łupem, zanim pojawią się odpowiednie służby.

Protect wprowadza obecnie trzecią generację generatorów dymu (a właściwie mgły). Pierwszą generację stanowiły urządzenia, które znają Państwo z koncertów i dyskotek. Ten podstawowy system jest wciąż wykorzystywany przez konkurencję, jednakże produkuje dym, którego gęstość jest o 67% mniejsza niż gęstość dymu generowanego przez nasz produkt. Generator dymu firmy Protect reprezentuje drugiej generacji to kolejny etap ewolucji. Koszt takiego systemu to zaledwie jedna trzecia ceny poprzednich  starszych urządzeń. Obudowa została zmodernizowana w taki sposób, że urządzenia stały się lżejsze i łatwiejsze w montażu. W zaledwie kilka godzin każdy zainteresowany możne zainstalować urządzenie, które w przypadku włamania ogranicza widoczność do kilku centymetrów i minimalizuje niemal do zera możliwość fałszywych alarmów.

Najnowszym innowacyjnym produktem firmy Protect jest przenośne urządzenie zamgławiające, sterowane telefonem komórkowym - FOG Cannon SMS.

Altana z drogimi narzędziami na działce, tymczasowy magazyn czy pomieszczenie badawcze wypełnione komputerami - wszystko to może teraz być objęte ochroną przenośnego urządzenia zamgławiającego Protect, sterowanego telefonem komórkowym poprzez komunikaty zawarte w treści wiadomości SMS. Urządzenie może być zastosowane bez ograniczeń wszędzie tam, gdzie tradycyjna instalacja systemu alarmowego jest niemożliwa lub nieopłacalna. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez tradycyjny telefon komórkowy.

W wielu sytuacjach nie jest możliwe zainstalowanie tradycyjnego urządzenia zamgławiającego Protect jako elementu istniejącej instalacji alarmowej. Przykładem może być wprowadzenie się do nowego mieszkania czy biura, gdzie system alarmowy jest jeszcze niekompletny, a właściciel posiada tam już cenne rzeczy.

Właśnie dlatego Protect opracował nowe działko zamgławiające, które w łatwy i szybki sposób może być zainstalowane tam, gdzie konwencjonalne systemy alarmowe nie mogą być jeszcze zastosowane.

Wyrzut mgły pod ciśnieniem jest uruchamiany w momencie, gdy zintegrowany czujnik PIR wykryje i zasygnalizuje ruch w chronionej strefie. Dzięki obecnej w urządzeniu skrzynce SMS możliwa jest aktywacja i dezaktywacja urządzenia za pośrednictwem telefonu komórkowego. Wiadomość SMS informuje również o wszelkich zmianach ustawień.

- Opracowaliśmy nowe, „samodzielne" działko zamgławiające, ponieważ pojawiła się taka potrzeba rynkowa. Wielu klientów Protect posiada obiekty w trakcie budowy lub rekonstrukcji, które  muszą być na ten okres odpowiednio zabezpieczone - do momentu zainstalowania właściwego systemu alarmowego - wyjaśnia wyjaśnił Poul Dalsgaard, dyrektor zarządzający firmy Protect A/S.

W praktyce mgła jest wyzwalana, gdy czujnik PIR zarejestruje ruch w chronionym obszarze. W tym samym czasie wiadomość SMS sygnalizuje alarm, a informacja ta może być wysłana aż do 4 czterech osób.

Co więcej, wszelkie zmiany w ustawieniach urządzenia są przesyłane wiadomością SMS do użytkownika. Odbiorca jest informowany o aktywacji urządzenia, próbie sabotażu, niskim poziomie fluidu czy spadku napięcia 12 V. Każdorazowo, po usunięciu usterek, użytkownik otrzymuje wiadomość potwierdzającą gotowość urządzenia do ponownego użycia.

Utrudnić życie złodziejowi

Wiele sobie obiecujemy po nowym produkcie. Spełnia on oczekiwania naszych klientów w kwestii dotyczące łatwości zastosowania, elastyczności miejsca montażu - tam, gdzie tradycyjny system jest trudny bądź niemożliwy do zastosowania. Będąc pewną  zalet tego urządzenia, firma Protect A/S opatentowała swój wyrób. Powtarzające się włamania z kradzieżami przysparzają wielu kłopotów właścicielom obiektów, pochłaniają czas i pieniądze. Mamy nadzieję, że, poprzez nasz nowy patent dzięki naszemu nowemu patentowi,  utrudnimy życie złodziejom.

Duńska jakość

Mgła jest stosunkowo nowym rozwiązaniem sposobem zabezpieczania kosztowności. Od momentu założenia firmy Protect A/S w 2001 roku ponad 10 000 systemów alarmowych zostało wyposażonych w działka zamgławiające. Urządzenia Protect znalazły szerokie zastosowanie w różnych miejscach, m.in. w urzędach, szkołach, zakładach jubilerskich, sklepach RTV i z telefonią komórkową, na stacjach benzynowych, w domach prywatnych. Działania Protect A/S  mają obecnie charakter globalny. Firma eksportuje swoje urządzenia do ponad 30 krajów, w tym do Polski. Ostatnio działalność została z sukcesem poszerzona i prowadzona jest w USA, Australii, Nowej Zelandii, Afryce Południowej i Europie Wschodniej.

Podstawowa oferta

Nadal w podstawowej ofercie firmy dostępne są modele urządzeń o wydajności 375, 550 i 1500 m3, generowanej w czasie 1 jednej minuty, oraz lampy stroboskopowe o mocy 2700 W, generujące do 6 sześciu błysków na sekundę.

 

Artur Zaborowski

AWC Protect Global System Polska

ul. Bema 87, 01-233 Warszawa

tel.: (022) 456 87 79, faks: (022) 456 87 84

e-mail: biuro@protectglobal.com.pl

www.protectglobal.com

 

Zabezpieczenia 6/2007

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony