Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

CA-5 Plus SET – wygoda i bezpieczeństwo w zestawie

Printer Friendly and PDF

leadEwolucja jest czymś nieuniknionym, gdy celem jest rozwój. Nic więc dziwnego, że nawet najlepsze wytwory ludzkiego umysłu i ludzkich rąk po pewnym czasie ustępują miejsca nowym technologiom. Zwłaszcza, gdy są one jeszcze lepsze i bardziej innowacyjne od swoich poprzedników, a także mają niedostępne wcześniej funkcje i umożliwiają tworzenie nowych rozwiązań.

Nie inaczej jest w przypadku najwyższej jakości urządzeń firmy SATEL, która rozszerzyła swoją ofertę o interesujący produkt. Jest to CA-5 Plus SET, czyli zestaw urządzeń służących do budowy systemu alarmowego, składający się z 7 elementów. Podstawą całej instalacji jest CA-5 Plus, czyli centrala alarmowa i moduł komunikacyjny, a także oprogramowanie przeznaczone dla obu tych urządzeń oraz obudowa. Uzupełnienie zestawu stanowią: czterozakresowa antena, manipulator LCD oraz specjalny kabel do łączenia urządzeń.

fot1

Fot. 1. Pakiet CA-5 Plus

Potrójny zestaw korzyści

Innowacyjność CA-5 Plus SET przejawia się w wielu różnych aspektach. Po pierwsze, jest to zestaw, czyli specjalnie skonstruowany pakiet dopasowanych do siebie i idealnie współpracujących ze sobą urządzeń. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia instalację systemu, a także programowanie urządzeń wchodzących w jego skład i dostosowywanie ich funkcji do naszych potrzeb.
Po drugie, wszystkie elementy zestawu nie tylko tworzą świetnie działającą całość, lecz każdy z osobna jest najwyższej jakości urządzeniem spełniającym oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. W skład CA-5 Plus SET wchodzą bowiem m.in. udoskonalone wersje uznanych urządzeń marki SATEL.
Po trzecie, CA-5 Plus SET to wygodne rozwiązanie dla osób poszukujących prostego, szybkiego w montażu i niezawodnego systemu alarmowego z rozbudowanymi funkcjami komunikacyjnymi. Dzięki odpowiednio skonstruowanej budowie poszczególnych elementów oraz ich właściwościom idealne sprawdzi się w ochronie małych i średniej wielkości obiektów.

CA-5 Plus SET od podszewki

Jak już wcześniej wspomniano, bazę zestawu stanowi pakiet CA-5 Plus, składający się z m.in. z centrali alarmowej CA-5 P Plus. Jest ona udoskonaloną wersją centrali CA-5 P, znanej i cenionej zarówno przez instalatorów, jak i przez użytkowników. Drugim elementem składowym CA-5 Plus jest moduł komunikacyjny GPRS-T1 Plus, który powstał na bazie GPRS-T1, czyli konwertera sygnałów do systemów monitoringu na komunikaty transmitowane przez GPRS/SMS. Wersja Plus ma nowe funkcje, takie jak np. sterowanie za pomocą SMS.

fot1

Fot. 2. Zestaw CA-5 Plus SET

Do obu nowych urządzeń stworzone zostało specjalistyczne oprogramowanie CA5T1, czyli program do konfiguracji i zarządzania zarówno centralą, jak i modułem. CA5T1 posiada bardzo przyjazną dla użytkownika strukturę danych. Dzięki niej można zaprogramować system alarmowy krok po kroku i nie jest to trudne. Rozwiązania zastosowane w CA5T1 umożliwiają znaczne skrócenie czasu potrzebnego do wykonania wszelkich czynności związanych z programowaniem systemu.

CA-5 Plus składa się z jeszcze jednego, nie mniej ważnego elementu. Jest nim obudowa OPU-4 P, która ma wiele bardzo przydatnych cech, takich jak m.in. podwójne zabezpieczenie antysabotażowe. Co więcej, konstrukcja obudowy umożliwia zainstalowanie w jej wnętrzu urządzeń bezprzewodowych z antenami. Właściwość ta została wykorzystana przez inżynierów firmy SATEL, którzy, tworząc zestaw CA-5 Plus SET, dołączyli do niego także czterozakresową antenę ANT-OBU-Q. Ostatnim umieszczanym w obudowie elementem zestawu CA-5 Plus SET jest specjalny kabel – RJ/PIN3-GPRS. Umożliwia on wymianę danych między centralą alarmową CA-5 P Plus a modułem GPRS-T1 Plus, dzięki czemu zapewnia prawidłową pracę obu tych urządzeń. Co istotne, kabel ten jest dostępny tylko w zestawie.

Żaden system alarmowy nie może być pozbawiony urządzenia umożliwiającego sterowanie i zarządzanie. Z tego powodu wśród elementów składających się na zestaw do budowy systemu alarmowego CA-5 Plus SET jest także funkcjonalny i prosty w obsłudze manipulator CA-5 KLCD-S. Jest on wyposażony w wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są komunikaty tekstowe, a także w jasne diody LED informujące o stanie systemu. Dzięki temu możliwe jest intuicyjne i wygodne korzystanie z funkcji centrali. Manipulator został wyposażony również w podświetlenie wyświetlacza i klawiszy. Ponadto sygnalizuje dźwiękowo wybrane zdarzenia w systemie i powiadamia o utracie łączności z centralą.

Zdalne zarządzanie systemem – SMS i nie tylko

fot1

Fot. 3. Zarządzanie systemem poprzez wiadomości SMS

Zastosowanie zestawu składającego się z tak wielu najwyższej jakości urządzeń to nie tylko świetny sposób na stworzenie całego systemu alarmowego. Zainstalowanie wszystkich elementów wchodzących w skład CA-5 Plus SET sprawia, że zyskują one zupełnie nowe funkcje. Dzięki wykorzystaniu GPRS możemy np. z dowolnego miejsca na świecie zaprogramować zarówno naszą centralę alarmową CA-5 P Plus, jak i moduł komunikacyjny GPRS-T1 Plus. W ten sposób możemy zdalnie zmienić m.in. czas na wejście lub wyjście, a także numer telefonu, na który wysyłane będą powiadomienia skierowane do klienta. Co więcej, możemy także wygodnie wysyłać informacje o zdarzeniach do stacji monitorowania – poprzez SMS/GPRS albo za pomocą wbudowanego dialera centrali, przez analogową linię telefoniczną (PSTN).

Zestaw CA-5 Plus SET oferuje także inne, dodatkowe możliwości zarządzania centralą CA-5 P Plus poprzez wiadomości SMS. Za ich pośrednictwem możemy zdalnie załączyć lub wyłączyć czuwanie, kasować alarmy, zablokować lub odblokować wybrane wejście oraz – również na odległość – zmienić hasło dostępu. Dzięki Short Message Service można także otrzymywać wysyłane na telefon komórkowy powiadomienia o zdarzeniach i zdalnie kontrolować za pomocą telefonu stan systemu. To jednak nie wszystko – zainstalowanie wszystkich urządzeń wchodzących w skład CA-5 Plus SET sprawia, że informacja o statusie modułu GPRS-T1 Plus może być wyświetlana na wyświetlaczu manipulatora LCD przyłączonego do centrali.

Zastosowanie zestawu CA-5 Plus SET jest świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących prostego i funkcjonalnego systemu alarmowego. Tę bazę możemy rozbudować, dobierając pozostałe wymagane elementy systemu, takie jak transformator, akumulator, czujki, sygnalizatory, i tym samym dopasowując funkcjonalność całej instalacji do danego obiektu i potrzeb jego użytkowników.

fot4

Fot. 4 Schemat CA-5 Plus SET

Satel

 

Zabezpieczenia 5/2014

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony