Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Aper Home Alarm

Printer Friendly and PDF

lead.jpg Niebawem w asortymencie firmy SPS Electronics Sp. z o.o. pojawi się nowa, bezprzewodowa centrala alarmowa Aper Home Alarm. Ze względu na fabryczne zaprogramowanie centrali oraz niezwykłą prostotę jej instalacji i obsługi urządzenie to stanowi innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie bezprzewodowych central alarmowych i przeznaczonych do nich czujek.

W związku ze wzrastającą liczbą rozwiązań oferowanych przez szybko rozwijający się rynek systemów alarmowych zmieniają się preferencje klientów, którzy od systemów oczekują już nie tylko elastyczności i niezawodności, ale również oszczędności czasu instalacji i minimalizacji kosztów. Centrala alarmowa Aper Home Alarm w zupełności spełnia wymagania instalatorów, umożliwiając zoptymalizowanie kosztów i czasu montażu oraz wpisując się w nurt nowoczesnych i coraz bardziej popularnych rozwiązań bezprzewodowych. Urządzenie to jest wprowadzane na rynek po wielu konsultacjach z użytkownikami systemów alarmowych oraz weryfikacji szeregu pomysłów na system łączący w sobie wszystkie zalety centrali alarmowej z uniwersalnymi funkcjami, które skutecznie upraszczają jej montaż. Łatwość montażu w każdych warunkach jest zazwyczaj jednym z nadrzędnych i najbardziej pożądanych przez klientów atrybutów centrali, zwłaszcza w przypadku wykończonych mieszkań, których właściciele niechętnie i z trudnością akceptują uciążliwy proces ponownego okablowania lokalu.

rys.1

Fot. 1. Elementy zestawu SAFE HOME

Kolejną, nie mniej pożądaną zaletą centrali jest łatwość zaprogramowania jej oraz wszystkich współpracujących z nią elementów. Fabryczne zaprogramowanie centrali eliminuje konieczność wielokrotnego, czasochłonnego wprowadzania standardowych ustawień w podobnych do siebie lub niemal identycznych systemach alarmowych. Niewątpliwie ogromna oszczędność czasu zostanie doceniona przez tych instalatorów, dla których programowanie przewodowych systemów alarmowych jest najdłuższym etapem pracy. Wygoda instalacji, jaką zapewni bezprzewodowa centrala alarmowa Aper Home Alarm, jest obecnie warunkiem efektywności rozwiązań alarmowych.

Dążąc do zaspokojenia potrzeb współczesnego rynku oraz uproszczenia i optymalizacji pracy instalatorskiej firma SPS Electronics Sp. z o.o. proponuje zestaw SAFE HOME, w skład którego, obok bezprzewodowej centrali alarmowej Aper Home Alarm, wchodzą dwie dedykowane czujki PIR odporne na zwierzęta do 38 kg, jeden kontaktron na drzwi lub okno oraz dwa piloty do załączania i wyłączania systemu. System SAFE HOME służy do nadzorowania pomieszczeń mieszkalnych. Został zaprojektowany z najwyższą starannością o bezpieczeństwo chronionych obiektów, we współpracy z czołowym izraelskim producentem bezprzewodowych systemów zabezpieczeń. SAFE HOME to najprostszy i jednocześnie niezawodny sposób na zapewnienie każdej rodzinie poczucia faktycznego bezpieczeństwa. System ten można łatwo i szybko zainstalować zarówno w dużym, wolnostojącym domu, jak i w małym mieszkaniu, gdyż nie wymaga okablowania i programowania.

Dzięki standardowej linii telefonicznej oraz komunikatorowi GSM/GPRS centrala Aper Home Alarm oferuje znacznie więcej możliwości oraz maksymalną wszechstronność przesyłania informacji (np. do centrum monitorowania alarmów) niż wiele innych porównywalnych systemów. Ponadto możliwość zastosowania uniwersalnych wyjść PGM-5 pozwala na połączenie systemu z dowolnymi urządzeniami automatyki domowej lub nadajnikiem systemu przesyłania alarmów.

Prostotę instalacji i użytkowania bezprzewodowego systemu zabezpieczeń dopełnia wizualny walor zestawu. Elegancka, nowoczesna i uniwersalna obudowa centrali Aper Home Alarm doskonale komponuje się z wyposażeniem każdego wnętrza. Niewielkich rozmiarów panel wyposażony w wyświetlacz LCD, który umożliwia wizualizację komunikatów alarmowych, stanowi dyskretny i nieinwazyjny element pomieszczenia.

fot.2

Fot. 2. Przykładowe rozmieszczenie elementów systemu Aper Home Alarm w mieszkaniu

Centrala Aper Home Alarm pracuje w kodzie zmiennym na częstotliwości 868 MHz. Należy zaznaczyć, że częstotliwość 868 MHz jest bardziej odporna na zakłócenia radiowe od powszechnej częstotliwości 433 MHz wykorzystywanej przez rozmaite urządzenia stosowane w gospodarstwie domowym, np. słuchawki bezprzewodowe, piloty sterujące pracą wielu urządzeń czy systemy transmisji wizyjnej. Ze względu na stale wzrastającą liczbę urządzeń pracujących na częstotliwości 433 MHz pożądane stało się użytkowanie innej, bardziej odpornej na zakłócenia częstotliwości radiowej. Wykorzystanie częstotliwości 868 MHz znacznie ułatwia instalację, niezakłóconą i bezproblemową pracę oraz użytkowanie systemów bezprzewodowych.

Należy docenić również nowy sposób montażu centrali Aper Home Alarm. Od panelu przedniego całkowicie oddzielono panel tylny centrali, który jest przymocowywany do ściany. Zawiera on wszystkie przyłącza od panelu głównego łączonego za pomocą taśm szyny danych. Jednocześnie wprowadzony został wewnętrzny montaż modułu dodatkowych przekaźników i modułu transmisji GSM. Kolejnym udogodnieniem są cztery niezależne partycje w centrali, z których każda może być załączana całkowicie lub częściowo, co znacznie zwiększa elastyczność bezprzewodowego systemu alarmowego. Centrala umożliwia zbudowanie systemu, który może składać się z czterech wirtualnych, niezależnych podsystemów w obrębie jednego mieszkania.

rys.3

Fot. 3. Bezprzewodowy system alarmowy Aper Home Alarm

Wszystkie nadajniki radiowe, które wchodzą w skład zestawu, tj. dwie czujki PIR (odporność na zwierzęta do 38 kg), kontaktron oraz dwa piloty, wyposażone są w baterie umożliwiające, bez konieczności ich wymiany, długoletnią pracę urządzeń. To zasługa specjalnie opracowanego systemu oszczędzania baterii oraz przemyślanej konstrukcji czujek, które wykorzystują energooszczędne sensory. Centrala Aper Home Alarm zasygnalizuje konieczność wymiany baterii w urządzeniach z odpowiednim wyprzedzeniem, zapewniając użytkownikowi potrzebną ilość czasu na ich wymianę oraz gwarantując ciągłość pracy systemu.

Proponowany przez firmę SPS Electronics Sp. z o.o. zestaw do zabezpieczenia mieszkania SAFE HOME można rozbudować, aby jeszcze bardziej podwyższyć poziom bezpieczeństwa i komfort mieszkańców, dodając takie akcesoria jak wskaźniki dymu, czadu czy gazu, dwukierunkowe piloty sygnalizujące uzbrojenie systemu, różnego rodzaju i wielkości czujki ruchu, w tym również zewnętrzne i kurtynowe, dodatkowe bezprzewodowe klawiatury oraz sygnalizatory radiowe. Uzupełniony o powyższe elementy zestaw znacznie zwiększy efektywność całego systemu alarmowego oraz rozszerzy zakres jego funkcjonalności zgodnie z preferencjami użytkowników końcowych.

 

 

 

 

 

Artur Jajszczak
SPS Electronics

Zabezpieczenia 6/2011

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony