Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

RF 245 rozpozna Cię z daleka

Printer Friendly and PDF
Technika dostarcza nam coraz więcej wyszukanych rozwiązań, które ułatwiają funkcjonowanie firm i ich pracowników. Nowością na rynku jest czytnik dalekiego zasięgu RF 245 firmy IDTECK, użyteczny na dużych parkingach czy też podziemnych parkingach przy biurowcach - czyli wszędzie tam, gdzie sprawna logistyka ma decydujące znaczenie. Do tej pory czytniki były w stanie odczytać kartę z dystansu maksymalnie 3-5 metrów. RF 245 potrafi to zrobić z odległości nawet 10 metrów. - Rynek nasycił się już czytnikami kart zbliżeniowych na małe odległości. Teraz Polacy szukają nowych rozwiązań - mówi Radosław Majkowski, dyrektor techniczny z Grupy T4B - Na naszym rynku brakuje czytników na kartę, które mają zasięg dalszy niż trzy metry. Przypuszczam więc, że RF 245 będzie się cieszył dużym powodzeniem, na przykład na dużych firmowych parkingach, podziemnych parkingach przy biurowcach itp.

Czytniki tego typu są najbardziej przydatne na parkingach i w miejscach kontroli pojazdów - tam, gdzie trzeba sprawnie i szybko odczytywać tożsamość na odległość. Nie chodzi tu przede wszystkim o wygodę użytkowników - by nie musieli wychodzić z samochodu i podchodzić do czytnika czy nawet wyciągać ręki - ale o to, by nie tamowali oni ruchu innych pojazdów. Dobra logistyka w takich miejscach ma ogromne znaczenie.

- Wcześniejsze czytniki korzystały z zakresów częstotliwości 125 KHz oraz 311 MHz i były w stanie odczytywać kartę z odległości maksymalnie pięciu metrów, RF 245 natomiast pracuje w paśmie 2,45 GHz i rozpoznaje tożsamość karty z odległości 10 metrów. To prawdziwa nowość na rynku - zachwala urządzenie Radosław Majkowski.

Zasięg czytnika wynika z maksymalnej mocy transmitowanego sygnału, która musi być ograniczana zgodnie z obowiązującymi przepisami telekomunikacyjnymi. Czytniki działają w określonych częstotliwościach - od częstotliwości zależy moc i zasięg poszczególnych czytników.
Do obsługi czytnika RF 245 zaprojektowano specjalne karty IDA 245. Są one grubsze od tradycyjnych i mają wbudowaną wymienialną baterię o trzyletniej żywotności. RF 245 jest jedynym na rynku czytnikiem działającym na kartę z wymienialną baterią.

Firma IPP z Grupy T4B jest wyłącznym przedstawicielem produktów IDTECK na Polskę.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony