Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Obudowa zwiększająca bezpieczeństwo danych

Printer Friendly and PDF

Drobo firmy Data Robotics jest rodzajem zewnętrznej obudowy na pamięć masową. Urządzenie to pozwala na zintegrowane zarządzanie danymi na wszystkich dyskach twardych w nim umieszczonych (można zamontować do czterech).Obudowa Drobo

Drobo nie wykorzystuje macierzy RAID, zamiast tego używa wirtualizacji pamięci masowej. W przeciwieństwie do RAID 5, który wymaga minimum trzech dysków twardych o takiej samej pojemności, w przypadku Drobo użytkownik może łączyć dyski o różnych rozmiarach. Ubytek pamięci masowej, związany z wirtualizacją, zależy od pojemności największego dysku. Jeśli wynosi ona 500 GB, to właśnie taka będzie maksymalna przestrzeń utracona w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Przy czterech dyskach o pojemności 1 TB adresowalna przestrzeń dyskow a wynosi 3 TB (po sformatowaniu ok. 2,7 TB).

Drobo może zarządzać dowolną ilością danych, ograniczoną tyko przez system plików i pojemność dysków.

Urządzenie nie obsługuje FireWire 400/800 ani eSATA dlatego, że jest to zbędne. Wewnętrzny transfer danych nie jest wystarczająco szybki, aby mieć z tych interfejsów jakiekolwiek korzyści. Drobo może formatować dyski tylko w systemach NTFS oraz HFS (PC i Mac). Jednakże urządzenie to będzie można uaktualnić, aby wspierało inne systemy plików.

Urządzenie jest wyposażone w NVRAM (pamięć, która nie traci przechowywanych informacji po zaniku zasilania) oraz baterie, dzięki którym dane są chronione w przypadku braku prądu.

Data Robotics planuje wypuszczenie na rynek urządzeń o większej pojemności, z większą liczbą zatok na dyski twarde. Urządzenie będzie sprzedawane, bez dołączonych dysków, latem tego roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony