Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Nowy mówiący Finger

Printer Friendly and PDF
Rynek urządzeń biometrycznych stale poszerza i udoskonala swoją ofertę. Jedną z ciekawszych nowości jest biometryczny czytnik kontroli dostępu Finger LX007 o zaskakująco rozbudowanych możliwościach.


Najnowsze urządzenie firmy IDTECK, podobnie jak inne czytniki kontroli dostępu z rodziny Finger, łączy w sobie funkcje czytnika linii papilarnych, karty zbliżeniowej i kodu dostępu. W przeciwieństwie do starszych modeli ma on jednak więcej klawiszy funkcyjnych, a dzięki temu więcej możliwości w kontroli czasu pracy.

- LX007 ma możliwość wyświetlania logo firmy użytkującej system - mówi Radosław Majkowski, dyrektor techniczny z Grupy T4B. - Można również zapisać dźwięk lub komunikat głosowy i przypisać go do danej osoby. W ten sposób każdy pracownik może być przywitany przez urządzenie w specyficzny sposób.

Urządzenie firmy IDTECK ma większe możliwości określenia przerw w pracy. Oprócz rozpoczęcia i zakończenia pracy można dodatkowo zdefiniować wyjście na posiłek, wyjście służbowe, delegację itp.

Kolejną zaletą urządzenia Finger LX007 jest możliwość podłączenia do sieci Ethernet.

- Do tej pory podłączenie urządzenia do sieci lokalnej było możliwe tylko przy użyciu dodatkowego konwertera TCP/RS-422. W przypadku LX007 konwerter jest wbudowany w urządzenie. Ta zaleta znacznie ułatwia instalację i usprawnia komunikację ze stacja roboczą - tłumaczy Radosław Majkowski.

Nowe czytniki biometryczne są szybsze przy weryfikacji tożsamości, nie wspominając o mniejszym prawdopodobieństwie popełnienia błędu. Są one niezastąpione przy wejściach do pomieszczeń o znaczeniu strategicznym dla przedsiębiorstwa. Wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie chcemy mieć ścisłą kontrolę nad tym, kto do danego miejsca wchodzi, o której i ile czasu w nim spędza. Tego typu czytniki z całą pewnością powinny być instalowane przy wejściach do pomieszczeń, gdzie obecność nawet samych pracowników, ale z innych sektorów, jest niepożądane, np. w strefie kontroli jakości lub badania żywności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony