Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Kamery MIC1 firmy Forward Vision są wyposażane w oświetlacze Black Diamond

Printer Friendly and PDF

Członek grupy Bosch, firma Forward Vision, ogłosiła, że wszystkie modele kamer na podczerwień serii MIC1 z funkcjonalnością PTZ są teraz wysyłane z wbudowanymi oświetlaczami podczerwieni wiodącego dostawcy – Derwent Systems (także z Grupy Bosch), wykorzystującymi technologię Black Diamond.

Technologia Black Diamond całkowicie eliminuje powszechny problem tzw. „hot spots” (pojawiających się centralnie punktów o podwyższonym poziomie oświetlenia – przyp. Redakcji), występujący przy stosowaniu innych oświetlaczy podczerwieni. Światło o długości fali 850 nm, pochodzące z dwóch oświetlaczy, zapewnia niezrównaną jakość obrazów nocnych na odległość do 55 metrów.

James Smith, szef firmy Forward Vision twierdzi, że „oprócz korzyści, wynikających ze wzbogacenia możliwości nocnego podglądu wideo, nowe oświetlacze, które uzyskały klasę szczelności IP68, zapewniają zgodność ze specyfikacjami kamer MIC1. Zapewnia to niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach – coś, z czego znane są nasze kamery”. Co więcej, byliśmy w stanie wprowadzić te wiodące w klasie korzyści bez dodatkowych kosztów dla klienta”.

Wszystkie kamery serii MIC1, odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań – od centrów miast do rozwiązań przenośnych, wykorzystują perfekcyjne optycznie płaskie okna, przez które trafia do ich obiektywów obraz, zapewniają, do wyboru, zbliżenie optyczne 18x albo 36x i wykorzystują bezszczotkowe silniki w celu uzyskania cichej i pracy i dokładnego sterowania.

Bliższe informacje są dostępne na witrynie internetowej www.FVcctv.co.uk

 Źródło: Forward Vision

Opracowanie: Adam Bulaciński
Redakcja

Informacja o firmie Forward Vision

Forward Vision jest uznana za wiodącego w Wielkiej Brytanii producenta kamer o sterowanym obrocie, uchyle i zbliżeniu (PTZ – Pan, Tilt & Zoom). Asortyment produktów Forward Vision, które osiągnęły sukces podczas 6 lat obecności na rynku, jest specyfikowany przez czołowych konsultantów branży systemów zabezpieczeń za łatwość użycia, wiodące wzornictwo i zdolność do zapewnienia znakomitego obrazu w praktycznie wszelkich zastosowaniach, obejmujących niektóre z najsurowszych środowisk występujących na świecie. Obiekt produkcyjny Forward Vision w Wielkiej Brytanii uzyskał certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony