Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

DIVAR IP – nowa seria sieciowych rejestratorów wizyjnych firmy Bosch

Printer Friendly and PDF

boschW najnowszej serii sieciowych rejestratorów wizyjnych DIVAR IP firma Bosch Security Systems zastosowała innowacyjną technologię dynamicznego transkodowania. Dzięki temu możliwy jest natychmiastowy dostęp, z dowolnego miejsca na świecie w którym jest dostęp do Internetu, do nagrań w jakości HD.

Bosch_rejsstratory_500

Technologia dynamicznego transkodowania (Dynamic Transcoding Technology) wykorzystana w rejestratorach wizyjnych DIVAR IP gwarantuje transmisję obrazu na żywo oraz odtwarzanie go w rozdzielczości HD. Jakość obrazu jest dostosowywana do dostępnej szerokości pasma, dlatego ograniczony dostęp do usług sieciowych 3G czy dostęp do sieci przez Wi-Fi przy stale zmieniającej się przepustowości, nie będą już utrudniać śledzenia nagrań.

Rejestratory wizyjne z nowej serii należą do grupy urządzeń określanych mianem all-in-one i pozwalają na zarządzanie zarejestrowanym materiałem wizyjnym. Do grupy urządzeń DIVAR IP typu all-in-one należą sieciowy rejestrator wizyjny (DIVAR IP 2000, DIVAR IP 3000, DIVAR IP 6000 lub DIVAR IP 7000), macierz dyskowa, stacja robocza wraz z zintegrowanym oprogramowaniem.

Sieciowe rejestratory wizyjne serii DIVAR IP umożliwiają nagrywanie, podgląd i eksport obrazów w rozdzielczości HD lub w rozdzielczości standardowej. Możliwa jest równoczesna transmisja obrazów o proporcjach 16: 9 i 4:3. W zależności od modelu rejestratora, oglądanie obrazów i zarządzanie obrazami możliwe jest za pomocą zdalnego klienta, zintegrowanego klienta lub zintegrowanej aplikacji sieciowej (aplikacja Bosch Video Security pozwala na oglądanie nagrań w jakości HD na iPadach i Iphonach; aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony: https://itunes.apple.com/us/app/video-security/id569156417?mt=8).

Rejestratory wizyjne typu all-in-one DIVAR IP 3000 i DIVAR IP 7000 wyposażone są w oprogramowanie Video Management Software firmy Bosch i zapewniają zaawansowane przetwarzanie sygnałów alarmowych, które gwarantuje identyfikację zdarzeń o charakterze krytycznym oraz zarządzanie tymi wydarzeniami. Rejestratory mają także funkcję Forensic Search, umożliwiającą operatorom systemów szybkie wyszukanie określonych zdarzeń w wielogodzinnym materiale wizyjnym, a po znalezieniu poszukiwanego zdarzenia, dzięki funkcji Instant Detail Enhancement, natychmiast wyświetlają obraz w jakości full HD.

Wymagania klientów ciągle rosną. Obecnie zależy im na stałym dostępie do wysokiej jakości nagrań z systemów telewizji dozorowej, niezależnie od tego czy interesuje ich monitoring całej sieci hoteli czy jednej stacji paliw. Użytkownicy przyzwyczajeni do mobilnych rozwiązań oczekują identycznego komfortu w dostępie do nagrań niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajdują. Wprowadzając na rynek cztery nowe, sieciowe rejestratory wizyjne, firma Bosch odpowiada na potrzeby klientów i oferuje im proste w obsłudze, a jednocześnie zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla małych, średnich i dużych instalacji – powiedział Michal Biela z Bosch Security Systems.

W skład serii DIVAR IP wchodzą produkty skalowalne, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich funkcji do instalacji różniących się wielkością. DIVAR IP 3000 obsługuje maksymalnie32 kanały wizyjne i ma pamięć o pojemności 4 TB lub 8 TB, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich systemów instalowanych w miejscach takich jak sklepy, placówki edukacyjne czy banki. Dla dużych systemów przeznaczony jest model DIVAR IP 7000, który w wersji prelicencyjnej ma pamięć 16 TB i obsługuje nawet do 128 kanałów wizyjnych. Pojemność pamięci wszystkich modeli rejestratorów serii DIVAR IP można zwiększyć poprzez dodanie do nich kolejnych urządzeń pamięciowych DIVAR IP 2000 lub DIVAR IP 6000.

Rejestratory wizyjne DIVAR IP są zgodne ze standardem ONVIF, więc łatwo integrują się ze sprzętem i oprogramowaniem firmy Bosch, a także z produktami innych producentów. Decydując się na rejestrator serii DIVAR IP warto skorzystać z programu Bosch Integration Partner Program, który zapewnia projektantom dostęp do narzędzi sieciowych umożliwiających łatwą integrację oprogramowania do zarządzania i rejestracji, analizy materiału wizyjnego, obsługi systemów wielomonitorowych oraz śledzenia nagrań w chmurze. Więcej informacji na temat programu dostępnych jest na stronie: ipp.boschsecurity.com.

Bezpośr. inf. Bosch Security Systems

Opracowanie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony