Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Axis Communications rozszerza portfolio kamer sieciowych z kompresją H.264

Printer Friendly and PDF
www.zabezpieczenia.com.plwww.zabezpieczenia.com.pl

Axis Communications , globalny lider  w zakresie sieciowych rozwiązań wideo, przedstawił na targach IFSEC w Birmingham najnowsze modele kamer sieciowych obsługujących standard kompresji H.264. To kolejny krok w rozwoju najnowszej generacji technologii do monitoringu.

Nowa kamera sieciowa P1311 to rozwiązanie przeznaczone do instalacji w bankach, szkołach, sklepach i budynkach biurowych, czyli wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka przepustowość oraz możliwość przechowywania znacznych ilości danych. Natomiast stacjonarne kopułowe kamery AXIS M3011 i AXIS M3014 zostały zaprojektowane z myślą o szybkiej i łatwej instalacji w miejscach, w których konieczny jest dyskretny nadzór wideo.

„Nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem naszej oferty, by odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku.
Z jednej strony inwestujemy w technologie i wyposażamy kamery Axis w możliwość obsługi najwyższej kompresji, a z drugiej staramy się sprostać także potrzebom klientów, dla których najważniejszy jest wygląd i dyskrecja. Nasze nowe rozwiązania są właśnie tym, czego potrzebują współczesne firmy” - powiedział Anders Laurin, wiceprezes zarządu Axis Communications.

Kamera sieciowa AXIS P1311, dzięki inteligentnym funkcjom wideo, pozwalającym wykrywać ruch, dźwięk oraz próby zamalowywania czy zasłaniania, zapewni doskonały obraz w każdych warunkach. Jej wytrzymała konstrukcja oraz metalowa obudowa czynią ją odporną na akty wandalizmu. Z kolei kompaktowe wymiary (9 cm średnicy i 3 cm wysokości po zainstalowaniu) kamer M3011 i M3014 sprawiają, że znajdą one zastosowanie w sklepach i pomieszczeniach, w których kluczowym kryterium wyboru systemu nadzoru jest dyskrecja.

Zarówno AXIS M3011/M3014, jak i AXIS P1311 jednocześnie przesyłają wiele strumieni skompresowanych obrazów H.264 oraz Motion JPEG. Szybkość transferu i wyświetlania obrazu może być optymalizowana pod kątem różnorodnych wymagań i dostosowywana do przepustowości sieci. Dla zapewnienia kompatybilności wstecznej nowe kamery Axis obsługują także standard MPEG-4 Part 2. Wszystkie modele używają techniki skanowania progresywnego, która - w odróżnieniu od skanowania międzyliniowego - zapewnia pozbawiony zniekształceń obraz poruszających się obiektów. Możliwość obserwowania szczegółów poruszających się obiektów pozwala na ich pełną identyfikację.

Obsługa standardu Power over Ethernet (IEEE 802.3af) umożliwia zasilanie kamery przez sieć, dzięki czemu koszty instalacji ulegają znacznemu zredukowaniu. Ponadto nowe kamery sieciowe Axis oferują najszerszy na rynku zbiór zabezpieczeń i funkcji zarządzania przez sieć, w tym szyfrowanie HTTPS bez obniżania wydajności, obsługę protokołów IPv4/IPv6 oraz mechanizmy gwarantowanej jakości usług (Quality of Service).

Kamery AXIS M3011/3014 i AXIS P1311 są obsługiwane przez aplikacje opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development Program, skierowanego do firm produkujących oprogramowanie współpracujące z rozwiązaniami Axis.

Kamera P1311 będzie dostępna u dystrybutorów firmy Axis w trzecim kwartale br., natomiast M3011i M3014 wejdą do sprzedaży od października.

Bezpośr. inf. Kamila Wierzbicka
Mmd
Corporate, Public Affairs&Public Relations Consultants

Więcej informacji o działalności Axis Communications w Polsce udziela:
Peter Lindström, Country Manager CEE
Axis Communications
Tel: +46 46 272 1803.
E-mail: peter.lindstrom@axis.com

Kontakt da prasy w Polsce:
Kamila Wierzbicka
Mmd Corporate, Public Affairs&Public Relations Consultants
Tel.: 22 435 49 24
Tel.: +48 (0) 607 042 648.
E-mail: kamila.wierzbicka@mmdcee.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony