Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Złoty medal MTP dla kamery sieciowej DINION Starlight 7000 HD firmy Bosch

Printer Friendly and PDF

boschNagrodzona kamera zapewnia najwyższej jakości obraz bez względu na zewnętrzne warunki oświetleniowe.

 

 

 

Bosch_medal_MTP_2014_500

Kamera DINION Starlight HD 720p firmy Bosch to przykład najnowszej generacji kamery megapikselowej, która może pracować w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. W kategorii kamer przeznaczonych do pracy w wizyjnych systemach dozorowych odznacza się ona bardzo wysoką światłoczułością.

Wysoka jakość obrazu
Wysoka czułość kamery zarówno w trybie kolorowym (0,017 luksa), jak i monochromatycznym (0,0057 luksa) pozwala na poprawną pracę kamery w bardzo złych warunkach oświetleniowych, bez utraty jakości obrazu. Kamera pracuje w trybie HD 720p i może wytwarzać 60 klatek telewizyjnych na sekundę, dzięki czemu zapewnia wyraźny i ostry obraz o wysokim stopniu szczegółowości. Ma to ogromne znaczenie podczas obserwacji szybko poruszających się obiektów, na przykład w monitoringu miejskim czy w obiektach o dużym natężeniu ruchu, takich jak banki czy kasyna.

Inteligentne technologie optymalizacji obrazu
W kamerze DINION Starlight HD 720p zastosowano innowacyjną technologię Content Based Imaging Technology (CBIT) firmy Bosch, która w sposób inteligentny łączy informacje uzyskane z przetwornika CMOS, układów przetwarzania i obróbki obrazu, urządzenia kodującego oraz inteligentnego systemu analizy treści obrazu (IVA) i dynamicznie optymalizuje obraz dla każdej obserwowanej sceny.

Kamery Bosch wykorzystujące technologię CBIT mogą pracować w dwóch trybach: Intelligent Auto Exposure (iAE), oraz Intelligent Dynamic Noise Reduction (iDNR). Pierwszy z tych trybów pozwala na optymalizację jakości obrazu dla wybranych obiektów, zaś drugi pozwala na optymalizację stosunku szczegółowości zobrazowania do szerokości pasma sieciowego zajmowanego przez kamerę. W przypadku kamery 720p Starlight HD szerokość zajmowanego pasma sieciowego jest mniejsza o 30% w stosunku do innych kamer pracujących z rozdzielczością 720p, a nawet kamer SD. Funkcja iDNR pozwala dodatkowo na ograniczenie zużycia przestrzeni dyskowej.

Dzięki zastosowaniu technologii dynamicznego transkodowania opracowanej przez firmę Bosch, można dokonać podglądu obrazu z kamery z dowolnego miejsca, w którym dostępny jest Internet. Wysokiej jakości obraz w standardzie HD będzie docierać do użytkownika nawet przy użyciu łącza o szerokości pasma wynoszącej tylko 128 KB/s. Transmitowane obrazy można oglądać korzystając z bezpłatnego oprogramowania Bosch Viewing Client lub systemu Bosch Video Management, na przykład na iPadzie lub w przeglądarce komputerowej.

HD a SD
Kamera DINION HD 720p Starlight gwarantuje wyższą rozdzielczość obrazu, wyższą czułość i większość częstotliwość odświeżania w porównaniu z kamerami SD, co ma bezpośrednie przełożenie na doskonałą jakość obrazu, niezależnie od warunków oświetleniowych. Dzięki technologii CBIT koszty przechowywania materiałów wizyjnych są porównywalne lub identyczne jak dla systemów o standardowej rozdzielczości.

Kamera DINION Starlight HD 720p spełnia wymagania stawiane przez standard Open Network Video Interface Forum (ONVIF). Gwarantuje to jej kompatybilność z sieciowymi produktami różnych producentów.

Bezpośr. inf. Łukasz Kałucki
Robert Bosch
lukasz.kalucki@pl.bosch.com

Opracowanie: Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony