Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Złota Zbroja dla firmy Alarmtech Polska

Printer Friendly and PDF

Znana dotychczas z projektowania i produkcji detektorów firma Alarmtech przedstawiła podczas targów Securex 2008 całkowicie nową ofertę systemów alarmowych. Oferta ta zrywa z tradycyjnym podejściem w projektowaniu prowadzących do silnie zhierarchizowanych konstrukcji i proponuje nową, opracowaną przez Alarmtech architekturę agentowych systemów roju. Alarmtech poprzez nową architekturę sięga do nowoczesnych rozwiązań wywodzących się z dziedziny sztucznej inteligencji. Uzyskał tą drogą ważne dla instalatorów cechy systemu niedostępne w starszych rozwiązaniach obecnych na rynku.

Opracowany system Novator zapewnia:

- całkowitą swobodę topologii budowanych systemów – dowolne typy komórek mogą być łączone w dowolny sposób celem zmniejszania czasu i kosztów okablowania systemu,
- autokonfigurację systemów bez względu na topologię – maksymalne uproszczenie procesu uruchamiania systemu,
- automatyczne rozpoznanie i programowanie konfiguracji linii wejściowych – dla umożliwienia instalatorowi szybkiego sprawdzenia systemu,
- wszystkie linie wejściowe mogą pracować w dowolnej konfiguracji NC, NO, EOL, 2EOL i 3EOL,
- linie w konfiguracji mogą pracować z różnymi wartościami rezystorów parametryzujących,
- bezpieczeństwo przez kodowanie wszystkich transmisji międzykomórkowych i sprawdzanie poprzez podpis cyfrowy,
- elastyczność i liniową skalowalność systemów w zakresie funkcjonalności, bezpieczeństwa i kosztów,
- samonaprawialność uszkodzeń,
- skalowalną redundancję systemu zasilania.

Opracowana architektura oparta jest na silnych podstawach – do łączności pomiędzy modułami-komórkami zastosowano niezawodne, sprawdzone w praktyce automatyki przemysłowej 4-punktowe trakty przenoszące zasilanie (12 VDC) oraz dane (RS485). Oprogramowanie komórek stworzone jest w technologii agentowej – poziomie abstrakcji programistycznej wyższym od programowania obiektowego. Zapewniło to m.in. możliwość automatycznego nawiązywania współpracy dowolnego zestawu komórek między sobą.

Opracowana architektura oraz przedstawiony system jest całkowicie polskim rozwiązaniem – opracowany został od podstaw przez zespół projektantów firmy Alarmtech pracujący pod kierunkiem byłego wieloletniego pracownika naukowego Politechniki Gdańskiej. Opracowanie jest w 100% dziełem zespołu łącznie z wieloaplikacyjnym, wieloprocesorowym i wielozadaniowym systemem czasu rzeczywistego pracującym w środowisku rozproszonych procesorów.

Wykonany w technologii agentowego systemu roju system alarmowy Novator został po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas targów Securex 2008 w Poznaniu w dniach 22-25.04.2008r. Rozwiązanie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Otrzymało też I nagrodę w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2008 organizowanym przez Polalarm w kategorii Urządzenia i Systemy Sygnalizacji Włamania i Napadu oraz zdobyło w tym konkursie główną nagrodę Złota Zbroję.

Bezpośr. inf. Polalarm

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu (FOTOGALERIE)

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony