Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

XXII Ogólnopolskie Warsztaty „Sygnalizacja i Automatyka Pożarowa SAP 2014” – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

LOGO_polon_alfa_200W dniach 18 – 20 września br. w gościnnych progach GrandHotelu TIFFI w Iławie zorganizowaliśmy kolejne ogólnopolskie warsztaty „Sygnalizacja i Automatyka Pożarowa SAP 2014”.

 

 

 

DSC_0002_500

Niesłabnące od dwudziestu dwóch lat zainteresowanie warsztatami dowodzi, że specjaliści z szeroko rozumianej branży zabezpieczeń są spragnieni wiedzy przekazywanej przez najlepszych fachowców i wybitnych specjalistów z tej dziedziny. Podczas trzydniowej imprezy blisko trzystu uczestników z ogromną uwagą wysłuchało referatów i prezentacji związanych z tematyką wiodącą warsztatów, którą w tym roku była rola central sygnalizacji pożarowej w instalacjach bezpieczeństwa pożarowego.

DSC_0004_500

DSC_0007_500

Badając tendencje rynkowe i odpowiadając na pytania klientów, firma POLON-ALFA wprowadziła właśnie do produkcji i sprzedaży nowy system sygnalizacji pożarowej POLON 6000, bazujący na centrali o architekturze rozproszonej. Ten fakt skłonił nas do głębszego zastanowienia się nad rolą central sygnalizacji pożarowej, zwłaszcza w dużych i złożonych instalacjach. To właśnie centrala, poprzez czujki pożarowe, wykrywa zagrożenie, weryfikuje napływające informacje, realizuje zaprogramowany scenariusz zdarzeń, wypracowuje decyzje i steruje innymi systemami bezpieczeństwa, takimi jak np. oddymianie, ewakuacja, automatyczne gaszenie. POLON 6000 jest jakościowo nowym, bardzo zaawansowanym technicznie systemem wykrywania i alarmowania, niemającym do tej pory odpowiedników na rynku zarówno pod względem możliwości, jak i architektury.

DSC_0008_500

DSC_0009_500

Podczas warsztatów omówiono także inne zagadnienia, związane z realizacją złożonych scenariuszy pożarowych, zapewnieniem ciągłości zasilania w warunkach pożaru i zagwarantowaniem odporności systemu na potencjalne zakłócenia. Do prezentacji ww. problematyki zaprosiliśmy znanych w całym kraju specjalistów, którzy wygłosili następujące referaty:

  • Decyzyjna rola CSP w pożarowych instalacjach bezpieczeństwa – Jerzy Ciszewski, Instytut Bezpieczeństwa Pożarowego „NODEX”, Warszawa;
  • Scenariusz rozwoju zdarzeń w czasie pożaru – Ryszard Małolepszy, Izba Rzeczoznawców SITP, Warszawa;
  • Wpływ zakłóceń na jakość pracy systemu sygnalizacji pożarowej – Artur Cudowski, Instytut Techniki Budowlanej, Warszawa;
  • Zasilanie i okablowanie urządzeń przeciwpożarowych – architektura rozproszona – Edward Skiepko, Szkoła Główna Służby Pożarniczej, Warszawa;
  • Zmiany w krajowym systemie oceny wyrobów budowlanych służących do ochrony przeciwpożarowej – Jacek Zboina, Grzegorz Mroczko, Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy, Józefów.

DSC_0010_500

W związku z wprowadzeniem na rynek systemu sygnalizacji pożarowej POLON 6000 inżynierowie wsparcia technicznego POLON-ALFA zaprezentowali następujące referaty:

  • System sygnalizacji pożarowej POLON 6000 – kompletowanie i oprogramowanie wspomagające – Mariusz Radoszewski;
  • Konfigurowanie centrali systemu POLON 6000 – Krzysztof Marchlewski.

DSC_0011_500

DSC_0013_500

Specjalnie dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy jak co roku materiały, w których znalazły się wszystkie prezentowane referaty. Ponadto, odpowiadając na ogromne zapotrzebowanie rynku, opracowaliśmy i wydrukowaliśmy trzecią już edycję poradnika projektanta Urządzenia Sygnalizacji Pożarowej IGNIS 1000/2000 i POLON 4000 w projektach instalacji oraz pierwszą, niezwykle oczekiwaną, edycję poradnika projektanta Urządzenia Sygnalizacji Pożarowej POLON 6000 w projektach instalacji. Cieszymy się niezmiernie, że wszystkie trzy pozycje spotkały się z wielkim zainteresowaniem uczestników warsztatów.

DSC_0012_500

DSC_0014_500

DSC_0015_500

W rozmowach kuluarowych wymieniano poglądy na temat urządzeń produkowanych przez POLON-ALFA; dyskutowano także o zmianie terminu warsztatów. Piękna pogoda, hotel oraz jego okolica pozytywnie wpływały na atmosferę panującą na wykładach, jak również w trakcie zajęć integracyjnych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim naszym gościom, wykładowcom i przyjaciołom za uczestnictwo w naszych warsztatach i już dziś zapraszamy na kolejne, XXIII ogólnopolskie warsztaty: Sygnalizacja i Automatyka Pożarowa SAP 2015.

DSC_0095_500

DSC_0113_500

Bezpośr. inf. POLON-ALFA

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony