Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Wszystko o HDTV – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

axis24 listopada 2010 w salach konferencyjnych hotelu Intercontinental firma AXIS Communications, której główna siedziba znajduje się w Lund (Szwecja), zorganizowała seminarium pod tytułem „Wszystko o HDTV”.

Firma AXIS Communications specjalizuje się w produkcji i dostawie sieciowych systemów telewizji dozorowej. Program dostaw omówiła przedstawicielka firmy, Agata Majkucińska. Gama oferowanych produktów rozciąga się od kamer stałopozycyjnych, tradycyjnych i kopułkowych poprzez kamery PTZ (ruchome z możliwością zdalnego sterowania ogniskową obiektywu), kamery kopułkowe PTZ, kończąc na kamerach termowizyjnych o czułości poniżej 100 mK. Do budowy systemów hybrydowych firma dostarcza również szeroką gamę koderów i dekoderów wizyjnych.

Szczególną uwagę poświęcono rozwojowi systemów HDTV, zapewniających rozdzielczość 1920x1080 pikseli. Stwierdzono, że systemy HDTV pracują w formacie 16:9, bowiem ten format jest bardziej zbliżony naturalnej percepcji wzroku ludzkiego.

Systemy sieciowe poza znacznymi oszczędnościami na okablowaniu umożliwiają precyzyjne sterowanie kamerami, ich identyfikację w systemie i lokalizację stwierdzonych zagrożeń.

W drugiej części seminarium inżynier Nadir Yilmaz przedstawił sposoby doboru i rozmieszczania kamer telewizyjnych w zależności od konfiguracji obiektu i potrzeb klienta. Prelegent zaprezentował możliwość wykorzystania oprogramowania firmowego AXIS, dostępnego dla partnerów tej firmy na stronach internetowych AXIS do projektowania rozmieszczenia i doboru kamer. Optymalny dobór kamer, ułatwiony dzięki wykorzystaniu tego oprogramowania, pozwala wykorzystać optymalnie właściwości kamer i obiektywów (nie zawsze i nie wszędzie kamery o największej czułości lub najbardziej wyśrubowanych parametrach są potrzebne).

Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony