Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

W Zaciszu Borów Tucholskich wcale nie było zacisznie

Printer Friendly and PDF

Tradycją już jest, że od połowy kwietnia w Dziale Marketingu POLON-ALFA telefony dzwonią jeszcze częściej niż zwykle, faks nie nadąża z odbiorem wiadomości, a skrzynka mailowa pęka w szwach . Wszyscy pracujący w branży zabezpieczeń zaczynają „zasypywać” firmę pytaniami o konkretny termin i tematykę najważniejszych w Polsce Ogólnopolskich Warsztatów – Systemy Sygnalizacji Pożarowej ZACISZE. Chętni, którzy już uczestniczyli w imprezie, przesyłają zgłoszenia bez żadnych pytań, gdyż wychodzą z założenia, że i tak jak co roku będzie fantastycznie, a nowi... No, cóż – w przyszłym roku oni przyślą zgłoszenia bez żadnych pytań.

 

W tym roku już po raz siedemnasty gościnne progi Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej przyjęły uczestników warsztatów ZACISZE 2009. Impreza zgromadziła blisko 150 osób, które z ogromnym zainteresowaniem przysłuchiwały się wykładom i prezentacjom.

Temat wiodący tegorocznej imprezy to:

Wybrane rozwiązania z zakresu pożarowych instalacji alarmowych

Tematykę tę przybliżały następujące referaty, z którymi uczestnicy warsztatów mieli możliwość zapoznania się wcześniej:

  • „Instalowanie czujek pożarowych na sufitach z wykształceniami i podciągami” – Jerzy Ciszewski, ITB Warszawa.
  • „Czujki wielodetektorowe z członem tlenku węgla jako alternatywa wykrywania pożarów płomieniowych” – Waldemar Wnęk, SGSP Warszawa.
  • „Wybrane zagadnienia sterowania instalacjami automatycznego gaszenia” – Przemysław Kubica, SGSP Warszawa.
  • „Kable w instalacjach sygnalizacji pożarowej wg znowelizowanych wymagań warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” – Janusz Sawicki, ITB Warszawa.
  • „Współpraca central DSO z centralami sygnalizacji pożarowej w świetle wymagań normy PN-EN 54-16 – Artur Cudowski, ITB Warszawa.
  • „Rola instalatora w zapewnieniu kompatybilności elektromagnetycznej instalacji stacjonarnych w świetle Dyrektywy EMC 2004/108/WE” – Mariusz Sowiński, POLON-ALFA Bydgoszcz.
  • „Zasilanie urządzeń alarmowych i automatyki pożarniczej z zasilaczy instalowanych poza centralą sygnalizacji pożarowej” – Dariusz Cygankiewicz, MERAWEX Gliwice.
  • „Sygnalizatory głosowe odpowiadające wymaganiom normy PN-EN 54-3” – Włodzimierz Wyrzykowski, W2 Bydgoszcz.
  • „Optymalizacja wykorzystania wzmacniaczy w systemach DSO na przykładzie systemu PRODAS UNITON” – Krzysztof Kycia, AAT Holding Warszawa.
  • „Zabezpieczenie przeciwpożarowe magazynu papieru w belach – studium przypadku na przykładzie MONDI ŚWIECIE” – Mariusz Konik, VISION POLSKA Poznań, Jan Misun, Guardtronik Bydgoszcz.

Dla uczestników Warsztatów (jak co roku) przygotowano broszurę z wszystkimi tematycznymi referatami, którą już można zakupić w dziale sprzedaży POLON-ALFA.

Duża dawka wiadomości merytorycznych (czyli coś dla ducha) musiała być jakoś zrównoważona, zadbano więc, by było też coś dla ciała. Pierwszego dnia uroczysta kolacja (z tańcami oczywiście) skończyła się, gdy pierwsze promyki słońca pojawiły się na niebie. W drugim dniu – konkurs dla odważnych, który polegał na... wydojeniu krowy. Ogromne zainteresowanie publiczności, która podziwiała zmagania kilku śmiałków (wśród grona odważnych znalazła się również jedna kobieta), przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Konkurs był międzynarodowy i to właśnie gość zza naszej wschodniej granicy zajął zaszczytne pierwsze miejsce.

Ceremonia wręczenia nagród podczas wieczornego ogniska była ukoronowaniem fantastycznej atmosfery, która panowała wśród wszystkich uczestników warsztatów, bo choć w całej Polsce padał deszcz – w Zaciszu jak zwykle świeciło słońce (no, może z maleńkim wyjątkiem pierwszego dnia).

Za komentarz do tego, że impreza się udała, niech posłużą słowa jednego z pracowników firmy uczestniczącej w Zaciszu po raz pierwszy (ale z pewnością nie ostatni):
–... Sądzę, że wzajemna wymiana doświadczeń oraz informacji z zakresu systemów sygnalizacji pożarowej przyniesie korzyści wszystkim uczestnikom szkolenia. Miła i sympatyczna atmosfera oraz wspaniałe warunki do wypoczynku sprawiły, że obowiązki służbowe idealnie zostały uzupełnione dobrą zabawą i rozrywką...

Bezpośr. inf. Polon Alfa

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony