Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Trzynasta edycja Kongresu Pożarnictwa już za nami

Printer Friendly and PDF


21 lipca br. na PGE Stadionie Narodowym odbyła się trzynasta edycja Kongresu Pożarnictwa FIRE EXPO 2016. Organizator kongresu firma DND Project po raz kolejny udowodniła, że sezon wakacyjny jest dobrym terminem na zorganizowanie takiego spotkania.


W tegorocznej edycji wzięło udział 89 wystawców i prawie 800 uczestników. Odbyły się cztery panele eksperckie, a trzy z nich miały patrona technicznego.

Tematem pierwszego panelu eksperckiego była ochrona przeciwpożarowa i instalacje w strefach zagrożonych wybuchem. Partnerem technicznym była GRUPA WOLFF, która zrobiła na żywo pokaz wybuchów oraz skuteczności poszczególnych typów zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Drugi panel dotyczył zabezpieczeń pożarowych i integracji systemów bezpieczeństwa. Patronami technicznymi były firmy Bosch Security Systems oraz Polon-Alfa. Kolejny panel był poświęcony inżynierii pożarowej – od projektu do realizacji jego wytycznych oraz montażu sprzętu i instalacji. Patronem technicznym była firma Mentor (broker ubezpieczeniowy). Czwarty i ostatni panel tematyczny dotyczył podstawowych problemów związanych z bezpieczeństwem pożarowym w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.

W przerwach między wykładami również odbyły się pokazy, w tym pokaz wyzwolenia systemu gaśniczego INERGEN firmy AFSS oraz pokaz systemu PROTENG Engine firmy PROTENG, który jest gazowym systemem gaśniczym przeznaczonym do ochrony zamkniętych przestrzeni silników samochodów.

Podczas kongresu odbyły się warsztaty techniczne, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, Politechniki Łódzkiej, CREATIO INDUSTRY i Polon-Alfa. Warsztaty dotyczyły m.in. zagrożeń pożarowych, oceny bezpieczeństwa pożarowego, projektowania instalacji sygnalizacji pożarowej, systemów detekcji pożaru, systemów biernych zabezpieczeń pożarowych, zasad doboru okablowania i elementów nośnych, wentylacji trudnych obiektów.

Odbyły się również warsztaty Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej na temat podzespołów w dźwiękowych systemach ostrzegawczych, ich parametrów, doboru i wymagań ich dotyczących, związanych ze zrozumiałością komunikatów głosowych, z parametrami i sposobem wykonania linii głośnikowych itp.

Tegoroczny kongres był poświęcony ochronie pożarowej i bezpieczeństwu w budownictwie i przemyśle. Wzięli w nim udział producenci oraz dystrybutorzy biernych i czynnych systemów ochrony przeciwpożarowej, urządzeń i sprzętu dla służb ratowniczych, inwestorzy, projektanci oraz przedstawiciele administracji publicznej i służb mundurowych.

Podczas kongresu przyznano nagrodę za najlepsze stoisko, którą otrzymała firma Polon-Alfa, nagrodę za najlepszą prezentację, którą otrzymała GRUPA WOLFF, i nagrody w kategorii fire product.

W kategorii fire product nagrodę otrzymały firmy:

  • Bosch Security Systems za AVIOTEC – najbardziej innowacyjny system wykrywania pożarów za pomocą kamer wizyjnych,
  • APC by SCHNEIDER Electric Poland za Galaxy G300  – najlepszy produkt do podtrzymania zasilania dróg ewakuacji,
  • GRUPA WOLFF za ExPlant – najlepszy system informatyczny do zarządzania bezpieczeństwem technicznym i środowiskowym oraz awariami i utrzymaniem ruchu w przemyśle.


Serdecznie gratulujemy wygranych i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na stronie www.zabezpieczenia.com.pl.

Bezpośr. inf. Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony