Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Trzecia edycja Dni Innowacji 2016 firmy Hanwha Techwin Europe – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

Podczas trzeciej edycji Dni Innowacji 2016 – Hanwha Techwin Europe, które odbyły się w Hotelu 500 nad Zegrzem dnia 25 października 2016 roku, licznie przybyli goście mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie wizyjnych systemów dozorowych. Na samym wstępie prezenterzy podkreślili, że największym dotychczasowym sukcesem firmy Hanwha na polskim rynku było stworzenie rozbudowanej, wielopoziomowej sieci partnerskiej. Oprócz opieki nad kluczowymi partnerami technologicznymi, integratorami i partnerami aplikacyjnymi, firma przykłada dużą wagę do rzetelnej obsługi serwisowej instalatorów systemów oraz użytkowników końcowych.


Hanwha jako następca firmy Samsung opiera swoje działania na dotychczasowym dorobku technologicznym Samsunga i kontynuuje prace nad rozwojem procesora sygnałowego WiseNet, który doczekał się już piątej generacji. Procesor WiseNet jest produktem, którego pierwocin należy szukać w pierwszych kamerach dozorowych firmy Samsung.

Wróćmy jednak do prezentowanego sprzętu. W dziedzinie kamer, produkty zostały podzielone na cztery kategorie, w tym na HD+ czyli najprostszą, Q czyli popularną, P czyli profesjonalną i X czyli specjalną o ekstremalnych parametrach, przy czym procesor WiseNet znajduje zastosowanie w każdej z nich.

W krótkich słowach trudno omówić produkty należące do każdej ze wspomnianych serii, ograniczmy się więc do zasygnalizowania rzeczy godnych szczególnej uwagi. Pierwszą taką rzeczą jest zastosowanie kompresji H.265 z zachowaniem wysokiej prędkości przetwarzania, która w urządzeniach należących do każdej z wymienionych kategorii nie spada poniżej 20 klatek na sekundę. Na poprawę wykorzystania pasma sieciowego ma także wpływ funkcja WiseStream opracowana przez firmę Hanwha, dzięki czemu możliwe jest znaczne zmniejszenie przepływności wyjściowych strumieni wizyjnych generowanych przez kamery.

Równie imponujący jest poziom dynamiki obrazu, który w serii Q nie odstaje od innych rozwiązań wynosi 120 dB, ale za to w serii P osiąga rzadko spotykaną wartość 156 dB. Niewielu producentów może pochwalić się tak wydajną pracą układu WDR.

Na uwagę zasługuje zastosowanie funkcji LDC (Lens Distortion Correction), pozwalającej na programową korekcję błędów optycznych obiektywów, w tym dystorsji, czyli aberracji najbardziej uciążliwej podczas stosowania obiektywów szerokokątnych. Tego typu funkcja jest znana z najdroższych modeli aparatów fotograficznych, zaś na rynku wizyjnych systemów dozorowych zagościła dopiero niedawno.

Bardzo ciekawą funkcją, znacznie poprawiającą jakość obrazu tworzonego w trudnych warunkach środowiskowych jest zaawansowana, żyroskopowa stabilizacja obrazu. Typowa dla dotychczasowych rozwiązań cyfrowa stabilizacja obrazu zapewnia poprawę stabilności kadru tylko w niewielkim zakresie amplitudy i częstotliwości drgań podłoża, na którym zamocowana jest kamera. Dlatego kamery z serii WiseNet V mają wbudowany mikro-żyroskop, pozwalający na szybką i dokładną stabilizację obrazu w szerokim zakresie amplitud i częstotliwości drgań podłoża. Jest to niewątpliwie innowacyjne, unikatowe rozwiązanie, spotykane tylko w najlepszych modelach kamer.

Oferta firmy Hanwha nie ogranicza się do kame. Znajdują się w niej rejestratory wizyjne z oprogramowaniem ułatwiającym ich skuteczne wykorzystanie. Do oferowanych funkcji należą: bardzo wysoka wydajność przetwarzania obrazów z kompresją H.265, obsługa od czterech do sześćdziesięciu czterech kamer sieciowych w tym zasilanie kamer metodą PoE przez wbudowany przełącznik sieciowy, możliwość bezpośredniego podłączenia monitora o rozdzielczości 4K lub dwóch monitorów o mniejszej rozdzielczości, obsługa kamer z obiektywami typu rybie oko o rozdzielczości 12 Mpix, rozbudowane funkcje archiwizacji i wyszukiwania materiałów wizyjnych.


Producent zwrócił także uwagę na niezawodność oferowanych systemów, którą można znacznie poprawić przez zastosowanie zdublowanych rejestratorów i funkcji fallover, zapewniającej redundancję zapisu i odczytu materiału wizyjnego.

W panelach dyskusyjnych przedstawione zostały szczegółowe informacje dotyczące najnowszych produktów firmy Hanwha, spotkanie skończyło się uroczystą kolacją i integracyjnym wieczorem pełnym atrakcji. Tym samym firma Samsung, a obecnie Hanwha potwierdziła swoją silną pozycję na polskim rynku wizyjnych systemów dozorowych.

Bezpośr. inf. Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony