Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Targi Securex 2008 zakończone

Printer Friendly and PDF

Rekordowa liczba zwiedzających, ponad 180 nowości technologicznych i kompleksowa oferta dotycząca ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego czy zabezpieczeń – to główne atrybuty zorganizowanej po raz siedemnasty Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń Securex 2008.

Securex – najważniejsze wydarzenie dla branży

Securex to największe targi branży zabezpieczeń w Polsce. Ekspozycja o powierzchni ponad 9 000 m² zgromadziła 216 wystawców (wzrost o ponad 19% w porównaniu z poprzednią edycją w 2006 roku), w tym przedstawicieli z 18 krajów min. z Austrii, Danii, Holandii, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Korei Płd. (o 38% więcej niż dwa lata temu). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w Poznaniu obecne były niemal wszystkie najważniejsze polskie firmy z branży zabezpieczeń (w tym wiele firm działających na rynku globalnym), a także wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Zarówno pod względem wynajętej powierzchni, jak i liczby firm uczestniczących w targach, tegoroczna edycja była rekordowa. O dobrej koniunkturze na rynku oraz o dynamicznym rozwoju branży świadczy imponująca liczba zwiedzających. Ekspozycję Securex odbywającą się równolegle z targami instalacyjnymi Instalacje oraz Międzynarodowymi Targami Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa Sawo odwiedziło blisko 28 tysięcy osób.

Securex to forum prezentacji najnowszych rozwiązań w zakresie usług ochrony, monitoringu wizyjnego, zabezpieczeń antywłamaniowych, systemów alarmowych obejmujących sygnalizatory, czujki, stacje monitorujące oraz systemy kontroli dostępu. Szczególną uwagę zwiedzających przyciągnęła w tym roku imponująca liczba nowości technologicznych, których zaprezentowano ponad 180.

Spora dawka wiedzy i emocji

W ramach programu wydarzeń towarzyszącemu ekspozycji przygotowano ciekawe prelekcje, konferencje, spotkania ze specjalistami. We wtorek wręczono nagrody w prestiżowym konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej przygotowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem Polalarm. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele dystrybutorów, producentów i projektantów systemów zabezpieczeń oraz prasa branżowa pełniąca patronat medialny nad konkursem. Liczną publiczność zgromadziły odbywające się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych organizowane wspólnie z Polską Izbą Instalatorów Alarmowych, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Po trudnych eliminacjach do finału ostatecznie zakwalifikowano 9 zespołów prezentujących bardzo wysoki poziom umiejętności i przygotowania zawodowego. Zwycięskie 3 drużyny z rąk Zbigniewa Adamowicza, Dyrektora Departamentu bezpieczeństwa Publicznego MSWiA odebrały gratulacje i dyplomy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się odbywająca się w środę 17. Konferencja Securex - „Urządzenia i sposoby zabezpieczenia mienia” (patronat medialny - czasopismo "Zabezpieczenia" - przyp. red.). Organizowana dla przedstawicieli uczelni, instytutów, banków, policji, firm ochrony czy przedstawicieli handlu i usług. Konferencja dostarczyła wiedzy z zakresu metod zapobiegania przestępczości zalecanych w normach europejskich EN, bezpieczeństwa kont bankowych, monitorowania bezpieczeństwa wewnątrz instytucji finansowych czy ewolucji w systemach sygnalizacji pożarowej.

Strzałem w dziesiątkę okazała się prelekcja przygotowana przez firmę Dipol na temat monitoringu miejskiego i monitoringu obiektów sportowych. Duże zainteresowanie tematem świadczy o potrzebie pogłębienia wiedzy z tej dziedziny i jednocześnie jest motywacją do przygotowania podobnego spotkania podczas kolejnej edycji targów.
Profesjonalną publiczność zgromadziła konferencja „Nadzór wizyjny – nowe technologie”, nad którą patronat objęła firma S.P.S. Trading. Przygotowane we współpracy z Politechniką Poznańską spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a poruszana tematyka dostarczyła fachowej wiedzy na temat telewizji dozorowej IP.

Nagrody i konkursy

Podczas tegorocznej edycji Securex wręczono 18 Złotych Medali za najlepsze produkty wyróżniające się nowoczesnością, jakością i funkcjonalnością. Ponadto na targach wyróżniono stoiska najlepiej realizujące założenia strategii marketingowej firmy. Nagrodami Acathus Aureus odznaczono 5 wystawców.

Ważny temat – duże zainteresowanie

Tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń Securex odniosła duży sukces. Świadczą o tym pozytywne opinie wystawców oraz znacząca frekwencja zwiedzających.

O coraz większej świadomości społeczeństwa w zakresie poziomu bezpieczeństwa oraz  ciągłej potrzebie zwiększania wiedzy na ten temat świadczy duże zainteresowanie mediów targami Securex. Na targach obecni byli wszyscy czołowi przedstawiciele prasy branżowej. Najważniejsze wydarzenia i rozmowy z liderami rynku były również na bieżąco relacjonowane w telewizji.

Securex 2010
Za nami siedemnasta już edycja targów Securex. Nadchodząca edycja w związku przejściem na cykl dwuletni, odbędzie się dopiero w 2010 roku. Już dziś zapraszamy do Poznania w dniach 26-29 kwietnia.

Bezpośr. inf. MTP

 

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu (FOTOGALERIE) 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony