Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Targi Intelelectrica 2009 - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

24 września w Białymstoku odbyły się pierwsze Targi INTELECTRICA 2009, których organizatorem były: Zakład Technicznej Ochrony Mienia CORAL (projektowanie i kompleksowa realizacja instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz automatyki budynków) oraz Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im Stanisława Staszica.

Targi INTELECTRICA to prezentacja nowoczesnych technologii z zakresu elektronicznych systemów ochrony mienia, telekomunikacji i łączności, automatyki budynków, instalacji elektrycznych i systemów grzewczych. Intencją organizatorów targów było przybliżenie mieszkańcom koncepcji Inteligentnego Budynku.

Była to pierwsza tego typu impreza na Podlasiu. Ofertę targową skierowano do firm instalacyjnych branży elektrycznej i security, architektów i projektantów systemów zabezpieczeń, przedstawicieli administracji państwowej, dyrektorów szkół, spółdzielni mieszkaniowych, przedstawicieli banków i firm ubezpieczeniowych oraz wiodących przedsiębiorstw z regionu północno-wschodniej Polski. Goście odwiedzający targi mieli wyjątkową okazję do rozmowy z ekspertami na interesujące ich tematy.

Wystawcy pierwszych targów INTELELECTRICA 2009, to: ADI Ultrak, Altram i systemy IP Sony, Bosch, C&C Partners, DEVI/Danfoss, Elkond z ofertą partnerów handlowych Philips, OBO Betermann i ZPAS, Eltcrac, Felix i systemy grzewcze LG, agencja ochrony G4S, GE Security, MoelleR, Intratel, Pulsar, Ropam, Siemens.

Podczas targów prowadzone były wykłady tematyczne:

  • Bosch: Zaawansowana analiza obrazu IVA;
  • Philips/Elkond: Ekonomiczne i techniczne aspekty modernizacji oświetlenia szkół. Przykłady rozwiązań w oparciu o oprawy i źródła światła Philips;
  • WSAP: Dotacje dla małych i średnich przedsiębiorstw z funduszy Unii Europejskiej;
  • Siemens: Obniżenie kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw i uczelni w czasach kryzysu, a zawansowane rozwiązania transmisji głosu i video oparte na protokole IP;
  • Sony: IPELA, czyli telewizja przemysłowa w technologii sieciowej, Systemy multimedialne Sony – ekrany, projektory, systemy zarządzające.

Atrakcją targów INTELECTRICA były pokazy Białostockiego Klubu Karate.

Bezpośr. inf. Coral

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony