Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Szkolenie produktowe w ramach Axis Communications' Academy – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

axisW dniach 26-27 marca br. w Hotelu Felix w Warszawie odbyło się kolejne szkolenie produktowe, zorganizowane przez firmę Axis Communications.

 

 

1_Axis_500

Miało ono charakter prezentacji sprzętu, połączonej z zajęciami laboratoryjnymi. Organizator zadbał o dostarczenie kilkunastu kamer i niezbędnego sprzętu sieciowego, dzięki temu uczestnicy mieli okazję osobiście programować poszczególne urządzenia. Mogli także na swoich komputerach uruchomić oprogramowanie zarządzające sieciowymi systemami dozorowymi i praktycznie zapoznać się z działaniem i właściwościami najnowszych kamer firmy Axis. Największe wrażenie na uczestnikach szkolenia zrobiły obrazy wytwarzane przez kamerę sieciową AXIS Q1604, odznaczające się wyjątkową plastyką i wyrazistością, a także bardzo szerokim zakresem dynamiki. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się wygodne w użyciu, ręczne monitory sieciowe, ułatwiające konfigurację kamer Axis w trudnych warunkach roboczych, z jakimi mają do czynienia wszyscy instalatorzy.

3_Axis_500

Gospodarzem spotkania był Jan Grusznic. Na wstępie prelegent omówił organizację sieci dystrybucyjnej firmy Axis i wyjaśnił zasady programu partnerskiego łączącego firmę Axis z projektantami, dystrybutorami i integratorami sieciowych systemów dozorowych. W dalszej części prezentacji omówione zostały zarówno zagadnienia teoretyczne dotyczące budowy i działania nowoczesnych kamer sieciowych, jak i specyficzne zagadnienia związane z produktami firmy Axis. Prelegent położył szczególny nacisk na omówienie zasad obróbki sygnału wizyjnego w kamerach Axis oraz wyjaśnił w jaki sposób, dzięki potrójnej ekspozycji przetwornika CMOS, w kamerach Axis uzyskany został tak szeroki zakres dynamiki obrazu.

Niezwykle żywa atmosfera spotkania spowodowała, że jego uczestnicy z pewnością się nie nudzili, zaś swobodny sposób prowadzenia prezentacji przez Jana Grusznica pozwalał na zadawanie wielu pytań, na które prelegent na bieżąco odpowiadał. To spotkanie po raz kolejny potwierdziło prorynkowe nastawienie firmy Axis i jej otwartość wobec klientów.

Andrzej Walczyk

Zapraszamy do obejeznia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony