Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Systemy sygnalizacji pożarowej w ofercie firmy SATEL

Printer Friendly and PDF

Satel_logo_black_20018 września br. w hotelu Windsor Palace Hotel & Conference Center w Jachrance odbyła się prezentacja najnowszej linii produktowej CSP – system sygnalizacji pożarowej firmy SATEL.

IMG_2833_1000_500

Gości przywitali członkowie zarządu firmy Ireneusz Kowaluk i Leszek Polakiewicz.

Dotychczas polska firma SATEL była znana jako producent systemów sygnalizacji i włamania. Jej produkty, poczynając od central alarmowych CA-4, CA-5 do CA-16 po systemy MICRA, VERSA i INTEGRA, znane są na rynku polskim już od ponad dwudziestu lat. Firma SATEL od początku swego istnienia położyła nacisk na rozwój techniczny swoich wyrobów poprzez własny projekt oraz wdrażanie najnowszych technologii produkcji, w tym zautomatyzowanego montażu w technice SMD (montaż powierzchniowy elementów elektronicznych), automatycznego, wspomaganego komputerowo, testowania wyrobów itp. W wyniku takich działań firma uzyskała certyfikat ISO-9001.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat SATEL wzbogacił swoją ofertę o systemy kontroli dostępu i monitorowania alarmów, wykorzystujące unowocześnione i nowoopracowane centrale i moduły systemów sygnalizacji włamania. Opracowania te pozwalają na tworzenie jednorodnych instalacji ostrzegawczych od obiektu do stacji nadzorowania.

Najnowsza linia produktów firmy SATEL to elementy systemów sygnalizacji alarmów pożarowej: centrale, czujki, ręczne przyciski pożarowe, sygnalizatory oraz moduły do współdziałania z systemami stanowiska nadzoru. Systemy są przewidziane dla obiektów małych i średnich.

Prezentację nowej linii produktów prowadzili Maciej Domagalski (specjalista ds. szkoleń) i Adam Macholl (product manager systemów sygnalizacji pożarowej).

W skład systemu sygnalizacji pożarowej firmy SATEL wchodzą obecnie dwie serie central – seria CSP-200, wyposażona w wyświetlacz ciekłokrystaliczny – seria CSP-100, wyposażona w sygnalizację stanów i zdarzeń diodami LED na panelu czołowym centrali. Obie serie są dostarczane w wersji cztero- lub ośmioliniowej. Są to centrale, do których przyłączane są konwencjonalne (czyli dwustanowe) ręczne lub automatyczne detektory pożarowe. Identyfikacja miejsca powstania zagrożenia pożarowego odbywa się na podstawie linii, do której przyłączono detektor sygnalizujący alarm. Każda z central ma dwa wyjścia prądowe nadzorowane do przyłączenia, np. sygnalizatorów, cztery wejścia przewidziane do przyłączenia urządzeń nadzorowanych oraz, w zależności od liczby linii dozorowych, cztery lub osiem wyjść przekaźnikowych nienadzorowanych, o przeznaczeniu określanym przez projektanta lub instalatora systemu. Przewidziano możliwość dołączenia urządzeń do transmisji alarmu i uszkodzenia.

Urządzeniami uzupełniającymi centrale są panele wyniesione do zdalnej obsługi oraz moduł przewidziany do połączenia z komputerem, na którym zostanie zainstalowany panel wirtualny, umożliwiający sygnalizowanie stanu systemu oraz jego obsługę przez sieć Ethernet.

Ofertę wyrobów przewidzianych do budowy systemów sygnalizacji alarmów pożarowych uzupełniają czujki optyczne dymu i optyczno-termiczne dymu i ciepła, termiczne czujki ciepła, ręczne przyciski pożarowe tak w wykonaniu do zainstalowania wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz budynków. Do czujek pożarowych przewidziano podstawy zwykłe jak i przemysłowe, chroniące czujki przed zalewaniem z sufitu.

Czujki dymu, aczkolwiek dwustanowe, mają ciekawą, niespotykaną w systemach konwencjonalnych właściwość polegającą na automatycznym dopasowaniu progu zadziałania do wzrastającego w miarę upływu czasu zabrudzenia komory czujki. Pozwala to na odpowiednio wczesne zasygnalizowanie konieczności czyszczenia czujki i uniknięcie wynikających z zabrudzenia fałszywych alarmów. Takie rozwiązanie pozwoli na przejście do następnego etapu, którym będzie zaoferowanie adresowalnych analogowych systemów sygnalizacji pożarowej.

Bezpośr. inf. Stanisław Banaszewski
Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony