Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Sukces pierwszej edycji Samsung STAR’13 – Security Technology Annual Review – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

SamsungSTAR_20019 marca 2013 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się pierwsza edycja konferencji Samsung STAR'13 Security Technology Annual Review.

 

 

 

Samsung_500_

Konferencja Samsung STAR'13 Security Technology Annual Review otworzyła cykl corocznych spotkań dedykowanych systemom zabezpieczeń elektronicznych. Na spotkanie przybyło blisko 200 uczestników, którzy dyskutowali zarówno o technologiach, potencjale prezentowanych rozwiązań oraz ich wykorzystaniu w coraz trudniejszych warunkach rynkowych.

Konferencja była doskonałą okazją do wymiany poglądów i doświadczeń z projektantami, instalatorami i użytkownikami systemów zabezpeczających. Sugestie potencjalnych użytkowników oraz wnioski firm opierających swoje projekty na naszych rozwiązaniach były szczególnie cenne. Nie bez znaczenia było również miejsce, w którym się spotkaliśmy – Stadion Narodowy w Warszawie – gdzie w systemie monitoringu obiektu wykorzystano podand 200 kamer sieciowych Samsung Techwin, z czego ponad 50 to kamery PTZ – powiedział Marcin Kucharski, Business Development Manager.

Dyskusje na temat technologii i możliwości rozwiązań Samsung Techwin toczyły się w gronie zarówno projektantów systemów zabezpieczeń, osób odpowiedzialnych za politykę bezpieczeństwa w firmach i instytucjach, jak i przedstawicieli firm świadczących kompleksowe usługi ochrony obiektów. Wśród uczestników konferencji byli przedstawiciele banków, instytucji publicznych, administracji państwowej, sektora przemysłowego, transportowego oraz firm integratorskich i ochroniarskich.

Firmę Samsung Techwin na konferencji reprezentowali:

 • Steffen Koenig, General Manager, DACH & Eastern Europe,
 • Patrick Hong, Senior Technical Manager,
 • Peter Ainsworth, Senior Product Manager Europe,
 • Sung-Jae Lee, Senior Business Manager,
 • Pavol Matias, Assistant Technical Manager,

oraz odpowiedzialni za rynek polski:

 • Marcin Kucharski, Business Development Manager,
 • Piotr Rogalewski, Pre-sales and Technical Manager.

Gościem specjalnym konferencji był Pan Maksymilian Majerski – ekspert Polskiej Izby Systemów Alarmowych, który poprowadził panel pt. „Informacje o aktualnych wymaganiach prawnych i normalizacyjnych dotyczących systemów dozorowych CCTV stosowanych w zabezpieczeniach”.

Wśród prelegentów konferencji reprezentujących Złotych Partnerów i Partnerów Samsung Techwin na rynku polskim byli:

 • Aleksander M. Woronow, Konsultant Systemów Informatycznych w Softex Data,
 • Robert Nowak, dyrektor Oddziału MKJ w Warszawie,
 • Damian Dopiera, dyrektor handlowy, C&C Partners Telecom,
 • Wojciech Jedliczka, prezes zarządu, 3V,
 • Rafał Dujs, dyrektor zarządzający Security Solution Network,
 • Krzysztof Koperski, członek zarządu ds. technicznych, Megavision Technology.
 • Dawid Adamczyk, CCTV Product Manager, ADI Global Distribution,
 • Dobromir Maconko, B2B LFD Sales Manager, Samsung Electronics.

Podczas konferencji miała również miejsce premierowa prezentacja najnowszych rozwiązań Samsung Techwin.

Zaprezentowano następujące produkty:

Linia kamer z chipsetem WiseNet III
, obejmująca modele kompaktowe SNB-6004 i SNB-6003, kopułkowe SND-6084, SND-6084R i SND-6083, kopułkowe wandaloodporne SNV-6004R oraz w obudowie typu bullet SNO-6004R. Chipset WiseNet III zastosowany w najnowszych kamerach Samsung pozwala na generowanie obrazu o rozdzielczości Full HD (1080p) z prędkością 60 kl./s lub podwójne strumieniowanie obrazu w rozdzielczości przy 30 kl./s dla każdego strumienia. Dzięki technologii precyzyjnego sterowania przesłoną P-Iris, WiseNet III umożliwia, uzyskanie doskonałej głębi ostrości i rozdzielczości dla całego monitorowanego obszaru, nawet przy słabym oświetleniu. Ponadto kamery WiseNet III oferują wiele funkcji optymalizujących ich pracę w sieci (SmartCodec, detekcja twarzy, strumieniowanie obszarów, detekcja dźwięku itp.) oraz podnoszących bezpieczeństwo systemu (szyfrowanie AES, autentykacja SSL i TSL, monitorowanie SMNP).

Linia rejestratorów typu 960H: modele SRD-1673D, SRD-1653D, SRD-873D.
Wszystkie trzy modele współpracują z urządzeniami wykorzystującymi innowacyjną technologię 960H pozwalającą na pełne wykorzystanie jakości najnowszych kamer z przetwornikami CCD o efektywnej rozdzielczości 976x576 pikseli, umożliwiając w ten sposób rejestrację obrazów z rozdzielczością powyżej 500 TVL zgodnie z zapisami normy PN-EN 50132-7

Oprogramowanie SSM (Samsung Security Manager) będące bezpośrednim następcą oprogramowania Net-i Viewer. Platforma SSM pozwala na integrację w jeden spójny system różnych urządzeń z oferty Samsung Techwin: rejestratorów i kamer analogowych, kamer IP, rejestratorów sieciowych (NVR) oraz oprogramowania rejestrującego Net-i Ware. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika operator nie musi mieć wiedzy o tym, czy kamera, którą aktualnie obsługuje jest cyfrowa czy analogowa, ani do jakiego rejestratora jest podłączona. W znaczny sposób upraszcza to pracę personelu ochrony i poprawia jej efektywność. Architektura klient-serwer w połączeniu z obsługą bazy danych Postgres SQL pozwala na uzyskanie doskonałego, kompleksowego rozwiązania hybrydowego o pełnej skalowalności. Oprogramowanie SSM dostępne jest bezpłatnie i bez żadnych restrykcji w zakresie licencji stanowiskowych.

Rozwiązania techniczne oferowane przez firmę Samsung Techwin zapewniają klientom maksymalne korzyści z ich inwestycji w system bezpieczeństwa. Premierowe rozwiązania zaprezentowane podczas konferencji przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań – m.in. w bankowości, logistyce, ochronie infrastruktury itd. Bardzo cieszy nas fakt, że w trakcie spotkania mogliśmy zaprezentować je tak szerokiemu gronu specjalistów – powiedział Piotr Rogalewski, Pre-sales and Technical Manager.

Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia www.samsungstar.pl.

Partnerem organizacyjnym konferencji była firma LOCKUS lockus.pl.

Bezpośr. inf. Magdalena Skórkiewicz-Foltyn
Samsung STAR’13
magda@samsungstar.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony