Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Si Event Starlight Show Special Edition – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

W październiku br. w Folwarku Łochów odbyła się pierwsza edycja spotkania Si Event Starlight Show Special Edition zorganizowana przez firmę Dahua Technology Poland – producenta systemów zabezpieczeń. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 integratorów systemów zabezpieczeń, a partnerem szkolenia była firma Seagate oferująca dyski twarde do wizyjnych systemów dozorowych.


Celem spotkania było przedstawienie wizji projektowania nowoczesnych systemów nadzoru wizyjnego wykorzystujących najnowsze techniki analizy treści obrazu i algorytmy sztucznej inteligencji.

Zaprezentowano kamery i rejestratory Dahua Technology wykorzystujące algorytmy sztucznej inteligencji, m.in. nowoczesne kamery IPC-HFW5442E-ZE i DH-IPC-HFW7442H-ZFR oraz rejestrator NVR5216-8P-I.

IPC-HFW5442E-ZE to nowoczesna kamera sieciowa z przetwornikiem Starlight+ o rozdzielczości 4 megapikseli odznaczającym się dużą światłoczułością. Do analizy treści obrazu wykorzystane są algorytmy sztucznej inteligencji. Kamera ma funkcję wykrywania twarzy i określa cechy obserwowanych osób, takie jak wiek, płeć, nastrój (wesołość, zdziwienie, spokój, złość, smutek, niezadowolenie, wzburzenie, strach), a także pozwala wyróżnić osoby noszące okulary lub maskę przykrywającą usta, wąsy i brodę. Ponadto kamera ma funkcje ochrony perymetrycznej poprzez detekcję obiektów, takich jak samochody i piesi.

DH-IPC-HFW7442H-ZFR ma podobne właściwości jak jej poprzedniczka, tyle że jej funkcje analityczne są bardziej zaawansowane. Zakres rozpoznawanych cech osób oraz ich ubioru jest znacznie szerszy. Ponadto algorytmy sztucznej inteligencji wykrywają próby zastąpienia twarzy jej zdjęciem. Ten model kamery odznacza się doskonalszą metodą kompresji obrazu Smart H.265+, która umożliwia redukcję pasma sieciowego i pojemności pamięci masowej o 70%.

Rejestrator NVR5216-8P-I wyróżnia się tym, że ma wbudowane funkcje analityczne opisane powyżej. Możliwa jest analiza treści obrazów z kamer pochodzących od różnych producentów.

W ofercie firmy Dahua Technology znajdują się również systemy kontroli dostępu, inteligentne systemy transportowe, systemy rozpoznawania tablic rejestracyjnych i mobilne systemy dozorowe.

Dużo uwagi poświęcono transmisji danych. Zaprezentowano dostępne w ofercie firmy przełączniki sieciowe oraz rozwiązania bezprzewodowe. W 2018 r. Dahua Technology opatentowała metodę zasilania urządzeń i jednoczesnej transmisji danych zwaną ePoE (enhanced Power over Ethernet). Metoda zastosowana w kamerach IP oraz przełącznikach sieciowych pozwala na transmisję danych i zasilanie kamer na odległość do 800 m w przypadku wykorzystania zwykłego przewodu UTP.

Gospodarze omówili również błędy, które występują na etapie projektowania i wykonania systemu nadzoru wizyjnego, oraz zasady współpracy z projektantami.

Na koniec części wykładowej odbył się konkurs wiedzy o produktach Dahua Technology i rozdanie nagród. Główną nagrodą była jazda testowa BMW i8 przez kilka dni. Spotkanie zakończyło się uroczystą kolacją i zabawą z DJ-em.

Firmie Dahua Technology Poland bardzo dziękujemy za zaproszenie i życzymy kolejnej udanej edycji spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na naszej stronie internetowej (https://www.zabezpieczenia.com.pl/fotogalerie).

Bezpośr. inf. Ela Końka

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony