Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

SATEL wspiera działania GOPR

Printer Friendly and PDF

Satel_logo_black_200W 2012 roku Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe obchodzi swoje 60-lecie. Z okazji tego jubileuszu, w dniach 7-9 września w Górach Stołowych w miejscowości Karłów, odbyły się XVIII zawody ratowników.

 

 

 

Satel_GOPR_500

Firma SATEL po raz pierwszy miała przyjemność uczestniczyć w roli sponsora tej imprezy.

Zawody polegały na pokonaniu przez trzyosobowy zespół ratowników trasy biegu terenowego o długości około dziewięciu kilometrów, na której umieszczono elementy techniczne alpinistyczne i taternickie stosowane w ratownictwie górskim. Konkurencje techniczne zorganizowano na Szczelińcu Wielkim.

Satel_GOPR_500_1

Zmagania odbywały się w klasyfikacji drużynowej po trzech zawodników, zespoły startowały w jednej kategorii wiekowej.

Tegoroczne zadania jakie stały przed drużynami wymagały niezwykłej sprawności i dużego doświadczenia. Zdobycie miejsc na podium świadczyło o bardzo dobrym przygotowaniu, zaangażowaniu i determinacji.

Już od pięciu lat firma SATEL wspiera działania GOPR. Dbanie o bezpieczeństwo, życie i mienie ludzkie stanowią dla firmy SATEL główne wyznaczniki działalności. Dlatego wspieranie takiej organizacji jak GOPR, udzielającej pomocy w górach ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobiegającej wypadkom w górach oraz chroniącej środowisko górskie jest zgodne z przesłaniem jakie towarzyszy firmie SATEL.

Satel_GOPR_2_500

Bezpośr. inf. Agnieszka Pitrus
SATEL

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony