Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Relacja z konferencji DataCenter GigaCon

Printer Friendly and PDF

www.zabezpieczenia.com.pl Airport Hotel Okęcie w Warszawie był 29 stycznia 2008 roku miejscem, w którym firma Software-Konferencje, specjalizująca sięwww.zabezpieczenia.com.pl w propagowaniu wiedzy związanej z technologiami IT, zorganizowała konferencję, poświęconą centrom przetwarzania danych (CPD). Wśród tematów, poruszanych podczas konferencji znalazły się m.in. zagadnienia, związane z bezpieczeństwem CPD i technologiami oraz narzędziami gwarantującymi niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. W pierwszej części konferencji referaty były wygłaszane w sesji plenarnej, w drugiej – równolegle w dwóch salach, w różnych sesjach tematycznych. W kuluarach rozmieszczono stoiska firm, uczestniczących aktywnie w konferencji, dzięki czemu istniała możliwość zapoznania się z ofertą tych firm oraz dyskusji na tematy interesujące uczestników konferencji.
www.zabezpieczenia.com.pl

W konferencji wzięło udział ok. 240 uczestników – głównie specjalistów branży IT z przedsiębiorstw państwowych oraz firm prywatnych, których codzienna praca jest związana z CPD. Referaty wygłosili przedstawiciele sponsorów konferencji (FAST Group, APC-MGE), sponsorów poszczególnych sesji (Ortronics, Infomex), innych firm uczestniczących (Polcom, Lanster), a także Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej i Toyota Bank Polska. Partnerem medialnym konferencji była firma TechiT, a czasopismo Zabezpieczenia – jednym z jej patronów medialnych.

Naszych czytelników najbardziej zainteresowałyby wystąpienia sponsorów głównychwww.zabezpieczenia.com.pl konferencji. Trzy referaty firmy FAST Group dotyczyły zasad budowy i architektury bezpiecznych CPD, w jednym z nich przedstawiono w szczególności przykład redundantnego systemu zasilania tego typu ośrodków. W referacie firmy APC-MGE zaprezentowano możliwości optymalizacji systemów infrastruktury serwerowni z wykorzystaniem oprogramowania InfraStruXure. Wspomniano też o systemie monitorowania NetBotz Surveillance, który, chociaż umożliwia rejestrację obrazu z kamer sieciowych rozmieszczonych w CPD, nie jest przeznaczony dla ochrony obiektu, lecz służy do analiz, związanych z eksploatacją CPD (np. ułatwia poznanie przyczyn ewentualnych awarii).

www.zabezpieczenia.com.plTematyka konferencji obejmowała także następujące zagadnienia: macierze pamięci nowej generacji, wydajność i wirtualizacja serwerów, data mining (efektywna eksploracja dużych zasobów danych w celu pełnego wykorzystania informacji w nich ukrytej), transfer i tzw. hurtownie danych.

Podczas konferencji rozstrzygnięto także, głosami jej uczestników, konkurs pod nazwą Złoty Bit na najlepszy produkt informatyczny wspierający pracę polskich firm i instytucji. Do konkursu tego mogła zgłosić swoje rozwiązanie każda z firm, prezentująca je podczas swoich wystąpień konferencyjnych. Złoty Bit DataCenter GigaCon zdobyła dużą większością głosów firma APC-MGE.

Adam Bułaciński

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony