Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Relacja z 7. europejskiej konferencji stowarzyszenia ASIS

Printer Friendly and PDF

Bezpieczeństwo: podstawowy kapitał firmy

Siódma europejska konferencja ASIS International „Bezpieczeństwo: podstawowy kapitał firmy” miała miejsce w katalońskim Pałacu Kongresów w Barcelonie w Hiszpanii w dniach od 13 do 16 kwietnia 2008 r. Coroczna konferencja ASIS International, która po raz pierwszy odbyła się w Amsterdamie w 2002 roku, stała się obecnie jedną z czołowych europejskich konferencji z zakresu bezpieczeństwa.

Blisko 500 doświadczonych profesjonalistów z dziedziny bezpieczeństwa, przedstawicieli kadry kierowniczej firm, konsultantów i innych uczestników z 49 różnych krajów wzięło udział w 33 sesjach o dużym poziomie edukacyjnym, dotyczących rozmaitych tematów – od bezpieczeństwa łańcucha dostaw i ochrony własności intelektualnej do zapobiegania terroryzmowi i 50-letniego irańskiego planu eksportu rewolucji.

Barrie Millett zajmujący się bezpieczeństwem i zarządzaniem kryzysowym w korporacji GE (CP&SO EMEA) skomentował: „Konferencja europejska ASIS International w Barcelonie jest piątą, w jakiej uczestniczyłem i z mojego profesjonalnego punktu widzenia była wielkim sukcesem. Ta impreza uświadamia, czym jest w istocie ASIS International, [stowarzyszenie] gromadzące profesjonalistów z branży zabezpieczeństwa, w celu dyskutowania na temat powszechnie aktualnych spraw, w różnorodnych środowiskach, ale ze wspólnymi celami, na prawdziwie międzynarodowej arenie”.

Do kluczowych autorów wystąpień należeli profesor Fernando Reinares, wiodący hiszpański ekspert w dziedzinie radykalizacji przemocy, John Newton – szef projektu Interpolu dotyczącego praw własności intelektualnej i Gijs de Vries, przewodniczący Europejskiego Forum Badań Bezpieczeństwa i Innowacji (ESRIF), a poprzednio Koordynator Unii Europejskiej ds. Antyterroryzmu. Inni mówcy to m.in. Bruce Blythe z Crisis Management International, opowiadający o podejmowaniu decyzji kryzysowych i Bernard Geiben z firmy Carrefour, który omówił zagadnienia optymalizacji bezpieczeństwa w handlu detalicznym w wielostrukturowym i międzynarodowym środowisku.

Nowością w tym roku był uroczysty lunch dla szefów ds. bezpieczeństwa i ich zastępców, podczas którego Laurent Giezendanner, szef Grupy Bezpieczeństwa w  firmie Merck KGaA, mówił o tym, jak integrować bezpieczeństwo ze strategią biznesowa przedsiębiorstwa.

Delegaci uczestniczyli także w imprezach zbiorowych takich jak przyjęcie powitalne w ogrodach hotelu Rey Juan Carlos I, czy przyjęcie prezydenckie, które miało miejsce w restauracji Torre dels Lleons.

Ogłoszono zwycięzcę w konkursie ASIS International na Osobowość Roku 2008. Nagrodę zdobył  Don Randall, wiceprezes i Szef Bezpieczeństwa Międzynarodowego w  JP Morgan Chase. Był on nominowany do tej nagrody w związku z jego osiągnięciami w znaczącej inicjatywie publiczno-prywatnej – projekcie Griffin.

Bezpośr. Inf. Biura Europejskiego ASIS w Brukseli

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony