Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Rekordowe targi SECURITY 2008 w Essen. Podsumowanie

Printer Friendly and PDF
Targi SECURITY 2008, które odbyły się w Essen (Niemcy) w dn. od 7 do 10 października 2008 r. i dotyczyły zabezpieczeń oraz ochrony przeciwpożarowej odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających: 40850 osób, a 32.3% stanowili wśród nich przybysze ze 115 krajów świata, głównie z Europy, a poza tym z Azji i z Ameryki. Miarą międzynarodowego sukcesu jest też liczba wystawców – spośród 1100 wystawców, którzy prezentowali swoje produkty i usługi, aż 480 pochodziło z zagranicy, z 42 krajów. Zaobserwowano silne zainteresowanie gości technologiami dozoru wizyjnego, kontrolą dostępu i zabezpieczeniami przeciwpożarowymi.

Dyrektor zarządzający Targów w Essen (Messe Essen) Egon Galinnis twierdzi: – Targi Security dowiodły w robiący wrażenie sposób swojej pozycji jako numeru 1 na świecie w tej branży. Rozległy zakres oferty targowej przyciągnął do Essen czołowych decydentów z zakresu systemów bezpieczeństwa, którzy stanowili aż 63.6% gości. – Wielu wystawców poinformowało o zawarciu  podczas targów znaczących kontraktów.

Sukcesem okazała się premiera wydzielonej Hali 12 poświęconej wyłącznie ochronie przeciwpożarowej. Dr Wolfram Krause, dyrektor zarządzający Bundesverband Technischer Brandschutz (Federalnego Związku Technicznej Ochrony Przeciwpożarowej) powiedział: – Nie słyszałem, aby którykolwiek z wystawców w Hali 12 nie chciał się tu pojawić następnym razem. Będziemy wtedy potrzebować nawet jeszcze większej powierzchni, niż teraz. Głównym punktem programu był zorganizowany 9 października Dzień Ochrony Przeciwpożarowej, kiedy to miało miejsce najwięcej pokazów, w tym w wykonaniu straży pożarnej z Essen, a także dyskusje podczas otwartego forum w Hali 12.

We wszystkich sekcjach targów goście mieli okazję zapoznania się z licznymi innowacjami, a nawet premierami światowymi. Zaprezentowano na przykład nowe możliwości telewizji dozorowej, wykorzystujące ulepszoną technologię kamer, systemy kontroli dostępu z rozpoznawaniem układu naczyń krwionośnych dłoni, czy niewielkich rozmiarów detektory dymu. Po raz pierwszy innowacje zostały uhonorowane nagrodami (Security Innovation Awards). W kategorii „Produkty i technologia” złoty medal przyznano firmie Kaba za bezdotykowy system kontroli dostępu „touch go”, srebrny firmie Observision za „Videominer” – rozwiązanie pozwalające na szybką ocenę materiału wizyjnego, a brązowy PCS Systemtechnik za „IntusPalm Secure” – system rozpoznawania układu naczyń krwionośnych dłoni.

Otwarte fora zaoferowały ponad 160 wykładów, dyskusji okrągłego stołu i pokazów. Mówcy w Hali 4 zwracali uwagę na niebezpieczeństwa, jakie czyhają w Internecie. Forum w Hali 12 skupiło się na zarządzaniu bezpieczeństwem i ochronie przeciwpożarowej. Atrakcją targów stała się możliwość zapoznania się z pracą zespołów pracujących z psami – wąchającymi i obronnymi. Przez dwa dni odbywał się, w nowej formule, kongres "Bezpieczeństwo w dialogu” – wtorek był poświęcony badaniom bezpieczeństwa cywilnego, a imprezy środowe miały nazwę „Utrata know-how: małe i średnie przedsiębiorstwa jako cele ataku”.

Mimo obecnego kryzysu finansowego branża zabezpieczeń patrzy w przyszłość optymistycznie. Na całym świecie zanotowano w tej branży wzrost obrotów rzędu 3-4%. Ponad 60% gości oceniło sytuację ekonomiczną swoich firm jako bardzo dobrą. 

Następne targi SECURITY w Essen odbędą się w dn. od 5 do 8 października 2010 r., ale już za rok nastąpi rosyjska premiera targów – SECURITY Russia w Moskwie (27-30 października 2009 r.).

Bezpośr. inf. Messe Essen
Opracowanie: Adam Bułaciński, Redakcja

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony