Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Rekordowa edycja targów SECUREX

Printer Friendly and PDF

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX odbyły się w dniach 25–28 kwietnia 2016 r. W tym samym czasie odbyły się również Międzynarodowe Targi Instalacyjne „Instalacje”, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa „Sawo” oraz Targi Ciepła Systemowego. Wszystkie wystawy zajęły niemal cały teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Swoje oferty zaprezentowało w sumie ponad 800 wystawców, dostępnych było ponad 250 nowości, a 47 produktów udostępniono klientom po raz pierwszy. Ponadto aż 61 towarów i urządzeń zostało nagrodzonych przez ekspertów Złotym Medalem MTP. W targach wzięło udział blisko 30 tysięcy uczestników.


Informacja o targach SECUREX odbiła się głośnym echem w mediach ogólnopolskich, lokalnych i branżowych. Aż 431 informacji o tych największych targach zabezpieczeń opublikowano już w trakcie tegorocznej edycji. Niemal 10% stanowią materiały wyemitowane przez stacje telewizyjne.

O targach było głośno w ciągu całego półrocza, które poprzedziło wydarzenie. Dla klientów Międzynarodowych Targów Poznańskich termin wystawy to punkt kulminacyjny wielu miesięcy intensywnej promocji, którą organizator zapewnia wystawcom, ich produktom i usługom. Dbałość o korzyści biznesowe swoich klientów oraz ogromne doświadczenie lidera rynku targowego w Polsce jest dla firm gwarancją doskonałej frekwencji profesjonalistów z branży.


Na tegorocznych targach SECUREX obecni byli wystawcy reprezentujący niemal 300 firm. Zorganizowano seminaria, konferencje i debaty oraz utworzono specjalne strefy. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano Forum Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnych, które organizator przygotował we współpracy z policją. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza z nowego cyklu konferencja SECUREX BeIN – Bezpieczeństwo Informacji, na której minister Andrzej Lewiński – zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – przedstawił problematykę bezpieczeństwa informacji w świetle nowych, obowiązujących w Unii Europejskiej przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Bardzo wysoka frekwencja była na konferencjach i seminariach z udziałem przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw z branży zabezpieczeń. Odbyła się konferencja 3S – Service, Safety and Security. Ponad 200 osób uczestniczyło w debacie Prawdy i mity integracji systemów alarmowych. Zorganizowano Poznań Media Expo, czyli warsztaty dla inwestorów.

Biznes, wiedza, ale i emocje – na tym wszystkim koncentrują się organizatorzy. Jest blisko branży, konkretnie i z dbałością o wrażenia uczestników, które jeszcze długo po targach procentują biznesowymi korzyściami. We współpracy z Polską Izbą Ochrony zorganizowano jedyny w swoim rodzaju pokaz będący symulacją napadu na bank i prezentacją zabezpieczeń technicznych oraz ochrony fizycznej. Emocje wzbudziły również drony, które można wykorzystywać do poprawy bezpieczeństwa. Dla oferujących je wystawców zorganizowano specjalną strefę DronZone.

Intensywnych i bardzo pozytywnych wrażeń dostarczyły V Mistrzostwa Polski Instalatorów Systemów Alarmowych. Mistrzostwa są wspólnym przedsięwzięciem Międzynarodowych Targów Poznańskich i Polskiej Izby Systemów Alarmowych. W przygotowanie stanowisk, na których odbywają się poszczególne konkurencje, angażują się czołowe przedsiębiorstwa z branży zabezpieczeń – wystawcy targów SECUREX. Finał, który tradycyjnie odbywa się na targach, poprzedzają eliminacje. Tegoroczni zwycięzcy to AGENCJA SOLID SECURITY z Olsztyna (I miejsce, reprezentanci: Marek Dąbrowski i Piotr Podlaski), T4B z Warszawy (II miejsce, reprezentanci: Andrzej Gliwa i Dmitri Maksimom), MR SYSTEM Marek Lipowski z Warszawy (III miejsce, reprezentanci: Arkadiusz Kępka i Przemysław Witkowski).

Ostatniego dnia targów poświęcono czas uczniom techników i szkół zawodowych. Na tych samych stanowiskach, na których dzień wcześniej zmagali się uczestnicy mistrzostw, wspierani przez ekspertów uczniowie próbowali swoich sił i zdobywali umiejętności monterskie, korzystając z najnowszych urządzeń. To wszystko dzięki programowi edukacyjnemu MTP i PISA dla przyszłych profesjonalistów.

Oba wydarzenia były transmitowane na żywo na stronie www.securex.pl oraz w portalu YouTube.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX odbędzie się wiosną 2018 r. Już dziś warto zapisać to w kalendarzu. SECUREX jest bardzo skutecznym narzędziem biznesowym i marketingowym, o czym można było przekonać się podczas tegorocznej edycji.

Opracowanie: Redakcja

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji na naszej stronie www.zabezpieczenia.com.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony