Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Razem już 25 lat

Printer Friendly and PDF

Jubileusz KABE 28 września odbyła się jubileuszowa uroczystość 25-lecia istnienia mikołowskiej firmy KABE. W drzwiach lokalu, oprócz witających prezesów: Kazimierza Bulandry i Grzegorza Krupy, czekała urocza hostessa wręczająca drobne łakocie panom oraz kelner z różami dla wchodzących pań.

Po oficjalnym przywitaniu nastąpiły gratulacje ze strony gości: posła, starosty, burmistrza oraz zaprzyjaźnionych z firmą kontrahentów. Niektórzy przyjechali aż z Warszawy i Bydgoszczy!

Jubileusz firmy uświetnił koncert zespołu Carrantuohill, wykonujący tradycyjną muzykę celtycką (zdobywca Fryderyka 2006). Chętnych do tańczenia wprawdzie nie było, ale wszystkim nogi podskakiwały pod stołami… Dodatkowym irlandzkim akcentem były kilty, w których wystąpili kelnerzy. Mamy nadzieję, że taką małą Irlandię uda nam się stworzyć w KABE i młodzi ludzie nie będą wyjeżdżali do pracy za granicę.

Pierwszy kawałek tortu ukroili współwłaściciele i ich żony. Do kawy podano ciasteczka zawierające wróżby, więc każdy mógł sprawdzić, co dobrego mu się przytrafi albo jakie będą szczęśliwe numerki w lotto.

Obejrzeliśmy również prezentację przedstawiającą historię 25-lecia działalności firmy, przygotowaną przez pracowników. Najkrócej pracujący dowiedzieli się jak duet prezesów zaczynał działalność w piwnicy jednego z nich, jak sami zaczęli wyjeżdżać po towar za granicę, aż w końcu przeprowadzili się do własnego budynku o powierzchni 1.200m². Obaj prezesi wręczyli dyplom dla „Najwytrwalszego KABOWCA” Jurkowi Czarnocie, który w firmie pracuje już od 1988 roku. Odbył się też konkurs „Wiedzy o KABE”. Pytania nie były łatwe, ale drużyny dzielnie walczyły o pierwsze miejsce.

Prezesi dostali piękne zdjęcie, na którym są wszyscy pracownicy. Nie mogli wyjść z podziwu, jak w tym celu udało się nam w tajemnicy zebrać przed siedzibą firmy.

Skocznym, irlandzkim krokiem wracaliśmy do domu, dyskutując o tym, co było i zastanawiając się, jak uczcimy za 5 lat kolejny jubileusz KABE. Będzie fantastycznie – nikt nie wątpi!!!

Ewa Krupa-Herbska

Galeria zdjęć z jubileuszu

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony