Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

QUMAK Mistrzem Polski Instalatorów Systemów Alarmowych’2014

Printer Friendly and PDF

MPISA-330x100_200Zwycięzcą finałów IV Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych ( IV MPISA), rozegranych 10 kwietnia 2014 r. w Poznaniu podczas 20. edycji Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX, a tym samym zdobywcą tytułu Mistrza Polski’2014 został zespół spółki akcyjnej QUMAK z Warszawy w składzie Tomasz Krajewski, Radosław Matwiejczuk.

 

 

Mistrzostwa_2014_500

Siedem dwuosobowych zespołów, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach sprawdzających wiedzę teoretyczną niezbędną do profesjonalnego wykonywania usług instalowania, konserwacji i serwisowania urządzeń systemów alarmowych, przez ponad trzy godziny zmagało się kolejno z siedmioma praktycznymi zadaniami konkursowymi przygotowanymi przez Partnerów Technicznych Mistrzostw: C&C Partners, CIAS, Nedap, Robert Bosch, Samsung Techwin, SATEL, Siemens. Na wykonanie każdego zadania przewidziano maksymalnie 15 minut. Finaliści znali wcześniej tylko ogólny charakter zadań konkursowych. Ze szczegółowymi opisami i warunkami wykonania zadań zostali zapoznani podczas odprawy technicznej – pół godziny przed rozpoczęciem rywalizacji na scenie Parku Mistrzostw.

Konkurencja przygotowana przez C&C Partners polegała na podłączeniu podstawowych elementów do centrali alarmowej AlphaVision ML oraz konfiguracji central AlphaVision ML i XL; konkurencja CIAS polegała na stworzeniu podstawowego systemu ochrony ogrodzeń SIOUX wraz z konfiguracją umożliwiającą zobrazowanie działania; konkurencja Nedap polegała na programowaniu platformy AEOS; konkurencja Robert Bosch polegała na instalacji i konfiguracji urządzeń centrali alarmowej AMAX4000 oraz odpowiednim zaprogramowaniu systemu; konkurencja Samsung Techwin polegała na instalacji i konfiguracji punktu kamerowego oraz wstępnym obliczeniu wymaganej pojemności archiwum; konkurencja SATEL polegała na zaprogramowaniu dwóch makropoleceń w klawiaturze INT-TSI współpracującej ze skonfigurowaną centralą INTEGRA 128; konkurencja Siemens polegała na instalacji i konfiguracji urządzeń systemu sygnalizacji pożarowej Cerberus PRO.

W trakcie przerw niezbędnych do resetowania urządzeń i zmiany stanowisk, finaliści odpowiadali na pytania konkursowe opracowane przez Maksymiliana Majerskiego, eksperta PISA.

Drugie miejsce w finałach i tytuł I Wicemistrza Polski zdobył zespół Agencji Solid Security Sp. z o.o. z Olsztyna, w składzie: Paweł Daniszewski, Piotr Podlaski (Mistrzowie Polski z 2012 roku).

Trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski zdobył zespół MR SYSTEM Marek Lipowski z Warszawy, w składzie: Mariusz Joachimczuk, Mariusz Rakowski.

Kolejne miejsca zajęły zespoły:
– MR SYSTEM Marek Lipowski z Warszawy, w składzie: Arkadiusz Kępka, Sebastian Stefanowski;
– MICROSYSTEM Sp. z o.o. z Sopot w składzie: Leszek Hennig, Jacek Zieliński;
Agencja Solid Security Sp. z o.o. ze Szczecina, w składzie: Jarosław Lester, Daniel Zamłyński;
– ATREM S.A. ze Złotnik, w składzie: Adam Dukat, Robert Krysiak.

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) i Polska Izba Systemów Alarmowych (PISA) – organizatorzy Mistrzostw – gratulują spółce akcyjnej QUMAK i jej kadrze technicznej, w osobach Tomasza Krajewskiego i Radosława Matwiejczuka, zasłużonego zwycięstwa. Gratulują zdobywcom tytułów I i II Wicemistrza oraz pozostałym uczestnikom finałów wysokiego poziomu umiejętności. Wyrażają uznanie i szacunek wszystkim finalistom za ich profesjonalizm, a przede wszystkim za odwagę publicznej konfrontacji.

Organizatorzy dziękują komisji konkursowej (Włodzimierzowi Cieślakowi, Włodzimierzowi Matlakowi, Stefanowi J. Siudalskiemu) za odpowiedzialną i sprawnie wykonaną pracę, Georgisowi Bogdanisowi – komentatorowi przebiegu wydarzeń na scenie mistrzostw, za umiejętności prezenterskie rzadko spotykane w korpusie inżynierów, Adrianowi Grodzickiemu za autorstwo i realizację koncepcji transmisji wizyjnej z Parku Mistrzostw.

Organizatorzy dziękują publiczności, która swoją kilkugodzinną obecnością w Parku Mistrzostw wydała najbardziej wiarygodną ocenę ważności tego rodzaju przedsięwzięć edukacyjnych i wyraziła nieprzymuszone życzenie ich kontynuacji.

MTP i PISA składają wielkie podziękowania firmom Samsung Techwin, CIAS, Factor Security – sponsorom IV MPISA, za stworzenie warunków do doskonalenia poziomu merytorycznego i form atrakcyjności mistrzostw; firmom C&C Partners, CIAS, Nedap, Robert Bosch, Samsung Techwin, SATEL, Siemens – Partnerom Technicznym, za ich ogromne wsparcie produktowe, za przygotowanie, przeprowadzenie i ocenianie wykonania zadań konkursowych; firmie MICROSYSTEM – Partnerowi Technicznemu, za wysiłek w zaprojektowaniu, zbudowaniu (na bazie urządzeń firmy Samsung) i obsłudze systemu CCTV w jakości HD do transmisji wizyjnej mistrzostw.

Dziękujemy Patronom medialnym IV MPISA, redakcjom czasopism: Ochrona Mienia i Informacji, Systemy Alarmowe, Twierdza, Zabezpieczenia i portali branżowych 4SAFE, alarmy.org, Safety and Security, za od lat wykazywane zaangażowanie w popularyzację przedsięwzięcia służącego doskonaleniu umiejętności pracowników zabezpieczenia technicznego.

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy przy realizacji jubileuszowych, V MPISA – już za niecałe dwa lata.

Bezpośr. inf. Henryk Dąbrowski
dyrektor IV MPISA

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z mistrzostw.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony