Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Projekt BMS 2016 – pierwsza ogólnopolska konferencja zakończona sukcesem

Printer Friendly and PDF

Pierwsza edycja ogólnopolskiej konferencji Projekt BMS 2016 zakończyła się sukcesem. „Miejsce spotkań, na które czekała branża inteligentnych rozwiązań i automatyki budynkowej”, „forum pozwalające na konfrontację opinii i poszukiwanie najlepszych rozwiązań”, „tego potrzeba branży!” – to tylko nieliczne z opinii, którymi podzielili się uczestnicy konferencji Projekt BMS 2016.


Podczas dwudniowego wydarzenia 16 prelegentów – reprezentantów producentów, dystrybutorów i ekspertów branżowych, zaprezentowało swoje rozwiązania w trakcie dziewięciu prelekcji, czterech wykładów eksperckich, a w debacie zabrało głos pięciu reprezentantów sektora inteligentnych rozwiązań dla budynków. W strefie wystawienniczej swoje produkty zaprezentowało 14 firm. W wydarzeniu wzięło udział blisko 150 osób – wśród nich ponad 90 uczestników – decydentów z firm zajmujących się instalacją i integracją systemów, a także firm zajmujących się zarządzaniem energią w budynkach, służby techniczne, zarządcy nieruchomościami. Tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszą, ogólnopolską edycję Projekt BMS 2016, która odbyła się w dniach 12-13 października w Hotelu Magellan Spa & Business w Bronisławowie.

W trakcie spotkania praktycy reprezentujący sektor rozwiązań w obszarze zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej dyskutowali o nowościach w branży i perspektywach zastosowań systemów na polskim rynku, w tym sposobach na zwiększenie efektywności wykorzystania budynków. Prelegenci przekrojowo omówili nowinki technologiczne w zakresie Smart Building, systemów automatyki budynkowej i techniki zarządzania budynkami.

Wśród partnerów tegorocznej edycji znaleźli się:

  • Złoci Partnerzy: Ampio Smart Home, Global Control 5, WAGO ELWAG,
  • Srebrni Partnerzy: APA Group z firmą Samsung Electronics, BELIMO, Distech Controls, ELMARK Automatyka , Siemens, ZDANIA,
  • Brązowi Partnerzy: AMIT z firmą ENIKA, Johnson Controls, TREND CONTROL SYSTEMS.

Przez pełne dwa dni do dyspozycji uczestników oddana była część ekspozycyjna, umożliwiająca prezentację sprzętu i indywidualne konsultacje.

W wydarzeniu wzięli udział eksperci ze znajomością problematyki efektywności i energooszczędności. Pierwszy dzień konferencji otworzył wykład gościa specjalnego – Rogera Woodward – Vice President and Managing Director, EMEA region of Tridium. Prelekcja o tytule „Building Automation – A Connected Future, how will you position your Company”, wprowadziła uczestników w świat najnowszych trendów w obszarze inteligentnego zarządzania budynkami.

Drugi dzień konferencji obfitował w panele eksperckie. Ewa Kosmala – członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego – PLGBC omówiła 10 wtajemniczeń zrównoważonych budynków. Kamil Stolarski – radca prawny z SMW LEGAL przedstawił specyfikę zielonych zamówień publicznych na BMS w świetle znowelizowanych przepisów ustawy z Prawo zamówień publicznych. Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH – Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, omówił metodykę oceny wpływu systemów BMS na efektywność energetyczną budynków w świetle normy PN-EN 15232.


W trakcie konferencji, uczestnicy mieli możliwość zabrać głos w debacie pt. „Efektowny czy efektywny? Jak BMS wpływa na energooszczędność budynków?”. Do dyskusji włączyli się praktycy tematyki BMS i komercyjnych zastosowań: Damian Kaczmarek – prezes zarządu Prodam, Andrzej Dudała – kierownik Sekcji BMS, Campus 600-lecia Odnowienia UJ, Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH, Ewa Kosmala – członek zarządu PLGBC, Michał Pierzchalski – dyrektor Pracowni Projektów Budynków Energooszczędnych KAPE – reprezentujący patrona honorowego konferencji. Prelegenci skupili się na zagadnieniu wymogów prawnych, certyfikacyjnych oraz współpracy inwestora i projektanta przy właściwym oraz zasadnym doborze rozwiązań dla danego budynku. Z pełnym program konferencji można zapoznać się na stronie wydarzenia: www.projektbms.pl/agenda.

Całość wydarzenia umilił wieczorny bankiet z częścią integracyjną, sprzyjającą efektywnej współpracy między partnerami biznesowymi. Uczestnicy spróbowali swoich sił w „Mistrzostwach Piłkarskich” oraz wzięli udział w zawodach Formuły 1 – „Grand Prix o Puchar Projekt BMS 2016”.

„Dziękujemy za aktywny udział w konferencji. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy wszystkim, których wkład przyczynił się do sukcesu Projekt BMS 2016 – partnerom wydarzania, patronowi honorowemu, partnerom merytorycznym i ekspertom, patronom medialnym, uczestnikom konferencji. Dziękujemy za liczne konsultacje i kibicowanie idei stworzenia dorocznego miejsca spotkań reprezentantów sektora rozwiązań zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej” powiedziała Magdalena Kniszner – prezes zarządu Lockus.

Już teraz zachęcamy do udziału w Projekt BMS 2017, który odbędzie się jesienią 2017. Bieżące informacje o konferencji Projekt BMS znajdują się na stronie: www.projektbms.pl, fanpage: www.facebook.com/projektbms oraz w grupie „Projekt BMS” na LinkedIn: www.linkedin.com/groups/8555419.

Reportaż Filmowy z Projekt BMS 2016:  http://bit.ly/2f0HVP8 (Lockus)

Fotorelacja z Projekt BMS 2016:   http://bit.ly/2dOEI3q (Lockus)

Kontakt:
Lockus
projektbms@lockus.pl
www.projektbms.pl
www.facebook.com/projektbms
Edyta Marek - menedżer projektu
e-mail: emarek@lockus.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ("Zabezpieczenia").

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony