Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2014, Nagroda Honorowa POLALARM za publikacje fachowe w prasie branżowej – podsumowanie

Printer Friendly and PDF

polalarm-logoOgólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM” organizuje konkurs Polski Mistrz Techniki Alarmowej od 1996 r. W bieżącym roku odbywa się jego XV edycja.

 

Polalarm_nagrody_MTP_2014_500

Początkowo konkurs organizowany był wyłącznie dla polskich producentów (cztery pierwsze edycje w latach 1996-1999). W roku 2000 oceniono zarazem wyroby polskie i zagraniczne, a od 2001 roku wyroby produkcji polskiej i zagranicznej konkurowały już ze sobą bez podziału na grupy. Ta stopniowa ewolucja wprowadziła nas na arenę międzynarodową. Tak więc konkurs Polski Mistrz Techniki Alarmowej to wkład stowarzyszenia POLALARM w promowanie postępu technicznego w naszej branży. Wnikliwie oceniamy urządzenia do ochrony osób i mienia wprowadzane na polski rynek. Zgłoszenia do konkursu ocenia 11-osobowa komisja, która od początku działa w prawie niezmienionym składzie.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom odbywa się zawsze w czasie Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń „SECUREX” w Poznaniu.

1 stycznia 2013 roku zmarł nagle wieloletni przewodniczący Komisji Konkursowej Włodzimierz Kuczkowski, który miał ogromne zasługi dla organizacji konkursu, opracowania metod oceny i sprawnego przebiegu wszystkich jego edycji. Zarząd i Rada Stowarzyszenia POLALARM nadała konkursowi Polski Mistrz Techniki Alarmowej jego imię. Obecna, XV edycja konkursu Polski Mistrz Techniki Alarmowej jest pierwszą – imienia Włodzimierza Kuczkowskiego. Obecnie funkcję przewodniczącego komisji pełni dr inż. Andrzej Ryczer.

Komisja Konkursowa przyznała nagrody w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2014 w poszczególnych kategoriach:

1. Urządzenia i systemy sygnalizacji włamania i napadu
– I miejsce oraz tytuł Polskiego Mistrza Techniki Alarmowej 2014 za NVX80 Paradox Security Systems dla firmy I.C.S. Polska Hubert Durlik z Warszawy,
– wyróżnienie za JA-100 hybrydowy system alarmowy dla firmy DPK System Dorota Kisielewska z Wieliczki,
– wyróżnienie za manipulator z ekranem dotykowym INT-TSG dla firmy SATEL z Gdańska,
– wyróżnienie za TM50 Paradox Security Systems dla firmy I.C.S. Polska Hubert Durlik z Warszawy.

2. Urządzenia i systemy nadzoru telewizyjnego i rejestracji obrazów
– I miejsce oraz tytuł Polskiego Mistrza Techniki Alarmowej 2014 za megapikselową kamerę IP Mobotix M15D Allround Dual dla firmy Linc Polska z Poznania.

3. Urządzenia i systemy kontroli dostępu
– I miejsce oraz tytuł Polskiego Mistrza Techniki Alarmowej 2014 za system inteligentnego budynku WEKTA by DELTA DORE dla firmy WEKTA Tadeusz Kołodziejczyk z Warszawy.

4. Inne urządzenia i systemy technicznej ochrony oraz wspomagające ochronę fizyczną
– I miejsce oraz tytuł Polskiego Mistrza Techniki Alarmowej 2014 za System Active Track dla firmy EBS oraz dla firmy TASC Technology z Warszawy.

Spośród Zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach, komisja wyłoniła zwycięzcę konkursu i przyznała główna nagrodę Złotą Zbroję. Laureatem Złotej Zbroi w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2014, przyznanej za megapikselową kamerę IP Mobotix M15D Allround Dual, została firma Linc Polska z Poznania.

Komisja Konkursowa składa serdeczne gratulacje laureatom konkursu „Polski Mistrz Techniki Alarmowej 2014”.

Nagroda honorowa stowarzyszenia POLALARM za publikacje fachowe w prasie branżowej

Od 2003 roku stowarzyszenie POLALARM przyznaje również nagrodę honorową stowarzyszenia za publikacje fachowe w prasie branżowej, by uhonorować dorobek redaktorski autorów najbardziej poczytnych i wartościowych artykułów dla specjalistów branży technicznej ochrony osób i mienia w Polsce. Kapituła Nagrody pracuje w niezmienionym sześcioosobowym składzie.

Laureatem tegorocznej nagrody został Daniel Kamiński. Nagroda została przyznana za doskonały styl, opisywanie skomplikowanych zagadnień technicznych w artykułach dotyczących systemów alarmowych i systemów monitorowania alarmów, systemów umożliwiających pozycjonowanie obiektów ruchomych z wykorzystaniem GPS, systemów monitoringu wizyjnego, systemów sieciowych pracujących w chmurze oraz popularyzowanie nowych, perspektywicznych rozwiązań oferowanych przez liderów branży.

IMG_6949_500

Bezpośr. inf. POLALARM

Redakcja Zabezpieczeń gratuluje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie Polski Mistrz Techniki Alarmowej’2014, a Danielowi Kamińskiemu, redaktorowi naszego czasopisma, życzymy jeszcze wielu ciekawych publikacji.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony