Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

PISA w Kielcach - podsumowanie

Printer Friendly and PDF

alarmpisa_logo1Zwiedzający, w dniach 4-5 listopada 2010 r., wystawę ALARM 2010 i uczestnicy odbywającej się równolegle konferencji "Bezpieczne Miasto – Monitoring Wizyjny Miast" mieli możliwość zapoznania się z wybranymi rozwiązaniami technologicznymi i sprzętowymi firm członkowskich Polskiej Izby Systemów Alarmowych (PISA).

W ramach zorganizowanego przez PISA – po raz pierwszy w takiej formule – przestrzennego stoiska pod hasłem Przegląd technologii stosowanych w systemach monitoringu wizyjnego miast i obiektów sportowych zaprezentowały się firmy: C&C Partners Telecom, Microsystem, Robert Bosch, Siemens, Sprint, UTC Fire&Security Polska.

Na stoisku zaprezentowano kamery stacjonarne, zintegrowane kamery szybkoobrotowe, kamery megapikselowe, systemy rejestracji i archiwizacji, analogowe i cyfrowe systemy transmisji sygnałów wizyjnych i sterujących, systemy transmisji radiowej i systemy inteligentnej analizy obrazu.

Firma Robert Bosch dostała medal Targów Kieleckich za inteligentną analizę wizyjną. Wyróżnienia Targów Kieleckich otrzymała firma Microsystem za bezzałogową jednostkę latającą pionowego startu i lądowania 11D4-200 oraz firma Sprint za system monitoringu wizyjnego oparty na bezprzewodowej komunikacji.

Obok stoiska PISA obecne były także inne firmy członkowskie, jak ACSS ID Systems, Fortuna Communication, Gunnebo Polska, ISM Eurocenter.

Firma ISM Eurocenter otrzymała Puchar Polskiego Związku Piłki Nożnej za Avigilon – kompleksowy system wideonadzoru wysokiej rozdzielczości dedykowany dla obiektów sportowych oraz wyróżnienie Targów Kielce za Nice Situator.

W trakcie konferencji Waldemar Więckowski, doradca Zarządu PISA, omówił technologie i urządzenia wykorzystywane w systemach monitoringu wizyjnego, wskazał optymalne warunki ich zastosowania na tle wymagań projektu rozporządzenia MSWiA „ … w sprawie utrwalania przebiegu imprezy masowej …”. Z danych PISA wynika, że projekt rozporządzenia znajduje się obecnie na etapie notyfikacji Unii Europejskiej.

Dobrym uzupełnieniem wystąpienia przedstawiciela PISA była samodzielna konferencyjna prezentacja Andrzeja Jarzyny z firmy członkowskiej S.P.S. Trading zatytułowana Monitoring telewizyjny w technologii High Definition – zastosowania na potrzeby administracji lokalnej.

Opracował: Henryk Dąbrowski
PISA

zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony