Pobierz
najnowszy numer

Newsletter

Zapisz się do naszego Newslettera, aby otrzymywać informacje o nowościach z branży!

Jesteś tutaj

Piękny jubileusz 25-lecia targów CARTES & IDentification

Printer Friendly and PDF

CartesIdentification-2010-Przyciągając blisko 19000 zwiedzających, targi CARTES & IDentification potwierdziły swoje znaczenie na arenie międzynarodowej i umocniły rangę jednej z najważniejszych światowych imprez w dziedzinie inteligentnych technologii i cyfrowych zabezpieczeń. Organizowane od 25 lat w Paryżu targi CARTES & IDentification mają się dobrze i odbierane są jako światowej rangi impreza referencyjna swojej branży. Rangę tę potwierdzają liczby: 432 wystawców (427 w roku 2009), w tym 79% z zagranicy, 18768 zwiedzających, w tym 72% gości zagranicznych (68% w 2009 r.) i reprezentacja 142 krajów.

 

Francja_Targi_2_400

Pomimo nieco mniejszej liczby zwiedzających z Francji, z powodu niekorzystnej pogody (łącznie 18768 zwiedzających wobec 19883 w roku 2009), jubileuszowa edycja odpowiedziała oczekiwaniom przedstawicieli branży. Zespół Comexposium już teraz zaprasza na następną edycję imprezy, która odbędzie się w dniach od 15 do 17 listopada 2011 r. W tym roku krajem partnerskim będzie Turcja.

CARTES & IDentification zyskują coraz większy zasięg na arenie międzynarodowej

18 konferencji zorganizowanych podczas trzech dni  targów zgromadziło 1252 uczestników (1228 w roku 2009). 83% spośród nich przybyło z zagranicy, z 57 krajów. Szeroko omawiane były aktualne zagadnienia, zwłaszcza podczas konferencji poświęconych nowym rozwiązaniom z zakresu systemów płatniczych w krajach o gospodarkach wschodzących, « Internetowi przedmiotów », zmianom dotyczącym kart przedpłaconych, transakcjom w miejscach sprzedaży. Żywym zainteresowaniem cieszyły się również klasyczne  rozwiązania takie, jak karty bezdotykowe, rozwiązania NFC, karty multiaplikacyjne, zabezpieczenia kart i identyfikacja obywatela.

Francja_Targi_1_400

Jak co roku, kulminacyjnym punktem Kongresu była konferencja inauguracyjna « World Card Summit », podczas której przedstawiciele wiodących przedsiębiorstw przemysłowych przy wypełnionej 500-osobowej sali analizowali główne tendencje rynku i przedstawiali swoje strategiczne wizje. Przy tej okazji, Stowarzyszenie Eurosmart zaprezentowało  przedpremierowo dane liczbowe za rok 2010 oraz prognozy dla światowego rynku kart na rok 2011 (www.eurosmart.com).

Francja_Targi_400

M2M oraz Internet przedmiotów wyznaczają nową erę technologiczną
Kierując się do pawilonu Internetu przedmiotów, zwiedzający mogli zauważyć nową ekspozycję, zorganizowaną przy współpracy ze Stowarzyszeniem Eurosmart, gdzie eksperci prezentowali zastosowania z zakresu automatyki domowej, otwierające nowe perspektywy dla przemysłu smart technologies. Za pośrednictwem tej technologicznej witryny można było przybliżyć sobie świat Internetu przedmiotów. Pawilon pomieścił ponad 15 firm, a wśród nich : Gemalto, Infineon Technologies, Morpho, NXP i Oberthur Technologies. Zarówno nowa ekspozycja, jak i konferencje poświęcone tej problematyce znajdą się w programie targów  2011.

Identyfikacja pod znakiem odcisku palca
Ekspozycja Identification, poświęcona technologiom identyfikacji i uwierzytelniania, zgromadziła 62 przedsiębiorstw, które potwierdziły dynamikę sektora ochrony tożsamości. Była ona obowiązkowym punktem programu pobytu na targach, umożliwiając poznanie najnowszych innowacyjnych technologii związanych z biometrią, zabezpieczaniem dokumentów i transakcji, uwierzytelnianiem oraz kontrolą dostępu fizycznego i logicznego. Część demonstracyjna poświęcona biometrii pozwoliła 19000 zwiedzających poznać  najnowsze metody identyfikacji i uwierzytelniania.

Konkurs z nagrodami SEZAMY 2010 ma już za sobą 15 lat premiowania innowacyjności
Podczas wspaniałej ceremonii, zorganizowanej w siedzibie Automobilklubu Francji, przedstawiono zwycięzców konkursu SEZAMY 2010 przed audytorium złożonym z 300 gości.
Oto dla przypomnienia lista laureatów tej edycji konkursu, szczególnie bogatej w innowacyjne rozwiązania :
- SEZAM w kategorii HARDWARE: MORPHO E-DOCUMENTS za ConnectSIM,
- SEZAM w kategorii SOFTWARE: INSIDE SECURE za Open NFC,
- SEZAM w kategorii IDENTYFIKACJA-KARTY ID: IDEX ASA za SmartFinger Film,
- SEZAM w kategorii BEZPIECZEŃSTWO INFORMATYCZNE: GEMALTO za eGo,
- SEZAM w kategorii TRANSPORT: OBERTHUR TECHNOLOGIES za Voox,
- SEZAM w kategorii BANKOWOŚĆ-HANDEL-PROGRAMY LOJALNOŚCIOWE: BLACKBOARD INC. za Blackboard MF 4100 Multifunction Contactless Reader,
- SEZAM w kategorii TRUSTED INTERNET-UWIERZYTELNIANIE: MEDISCS za IdéPhone,
- SEZAM w kategorii MOBILNOŚĆ: OBERTHUR TECHNOLOGIES za NFC Now for Nice NFC City,
- SEZAM w kategorii TRANSAKCJE ELEKTRONICZNE: GEMATIK GMBH za Practice-fee and receipt service,
- SEZAM w kategorii PRODUKCJA i TESTY: STMICROELECTRONICS za UTAMCIC.

26 edycja targów CARTES & Identification odbędzie się w dniach od 15 do 17 listopada 2011 r.
na terenach wystawowych Paris-Nord Villepinte pod Paryżem.

Gościem honorowym targów będzie Turcja!

Bezpośr. inf. Ewa Zielińska
Misja Ekonomiczna – UBIFRANCE w Polsce

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów bez zgody redakcji zabronione / Zasady użytkowania strony